Znaleziono 0 artykułów
05.05.2022

Premierowo na Vogue.pl: MMC wiosna 2022 „Warszawski Sen”

05.05.2022
Fot. Aldona Karczmarczyk

Plany sprzed pandemii duet MMC Studio musiał przełożyć o prawie dwa lata. Na ten czas miasto zamarło. Musiało się obudzić i zakwitnąć, żeby premierę mogła mieć kolekcja inspirowana jego energią – „Warszawski Sen”. 

Hotel Intercontinental, 40 piętro, widok na całe miasto. Bryła tego budynku w ciągu ostatniej dekady na dobre wpisała się w stołeczny krajobraz. Z okien wieżowca widać wszystkie symbole miasta jak Stadion Narodowy i zabytkowy Most Poniatowskiego. U jego stóp można doświadczyć Warszawy w pigułce – szklane wieżowce, stare kamienice, geometryczne budynki z lat 60., socrealistyczny Pałac Kultury i Nauki – różne style i estetyki mieszają się na kilku pobliskich przecznicach. To miasto pełne kontrastów, ale i energii – ten charakterystyczny sznyt z śródmiejskich ulic duet MMC przeniósł do nowej kolekcji.

Kapsułowa kolekcja na wiosnę 2022 składa się z ośmiu sylwetek. Tyle wystarczy by jak w soczewce pokazać charakter miasta. Eksplozja kolorów i śmiały optymizm mieszają się tu z elementami odzieży funkcjonalnej, a kolory z klubowych parkietów z barwami natury. Wiskozowe sukienki, garnitury z naturalnej ramii i lniane koszule łączą się z nylonowymi płaszczami z połyskiem w syntetycznych kolorach. Najciekawszym elementem kolekcji były bojówki – obszyte otwartymi kieszeniami aż po pięty. Nie zabrakło detali, z których marka słynie – obszernych rękawów z pliskami przy mankietach, wielkich puchowych kamizelek, topów z obszernym tyłem. Hafty, które zdobią choćby nasycone kolorem dresy inspirowane są tradycją zdobień Łowickich, miasta położonego niedaleko od stolicy i miejsca urodzenia projektantki Ilony Majer. Przełamaniem sportowych krojów były kolorowe strusie pióra dodane to tu to tam, nawet do wspomnianych dresów, choć równie dobrze wyglądają z garniturem. 

Prezentacja kolekcji sama w sobie miała charakter hybrydowy. Była trochę pokazem, trochę wernisażem, trochę degustacją specjalnie stworzonego na tę okazję menu autorstwa Karola Okrasy. Stołeczny kucharz też zainspirował się Warszawą. Klasyki lokalnej dansingowej kuchni sprzed lat podał w nowoczesnej formie. Koktajl z raków, orientalny tatar i słynne gryczane frytki ze śledzikiem, tylko podkręciły klimat kolekcji. Specjałów spróbować nie można, za to kolekcja już dostępna jest online. 

Zdjęcia: Aldona Karczmarczyk
Stylizacja: Agnieszka Ścibior
Wideo: Marcin Ziółko 
Makijaż: Patrycja Dobrzeniecka
Włosy: Patrycja Dobrzeniecka

Kamila Wagner
Proszę czekać..
Zamknij