Znaleziono 0 artykułów
06.11.2021
Artykuł partnerski

Z miłości do mody i Ziemi

06.11.2021
Fot. Materiały prasowe

Zrównoważony rozwój to temat, który z roku na rok staje się coraz bardziej aktualny. W obliczu zagrożeń, jakim czoła musi stawić Ziemia — a co za tym idzie, my wszyscy — coraz więcej firm bierze sobie do serca ideę sustainability. Jest ona ważna również dla marki Kappahl, która zachęca swoich klientów, aby traktowali ubrania z miłością i dzięki temu mogli nosić je dłużej.

— Kontynuujemy naszą działalność na rzecz zrównoważonego rozwoju i zmieniamy nieco naszą pozycję. W przyszłości będziemy w większym stopniu skupiać się na wydłużeniu okresu noszenia odzieży, uwzględniając to założenie na etapie projektowania, produkcji oraz użytkowania tekstyliów. Wiosną ruszył nasz projekt „Care for your clothes”, bazujący na koncepcji motywującej naszych klientów do dbania o odzież i jej maksymalnie długiego wykorzystania. Poza tym nadal poświęcamy uwagę naszej współpracy z partnerami, którzy m.in. umożliwiają nam jak najlepsze przygotowanie się do dużych zmian — tłumaczy Sandra Roos, dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju w Kappahl.

Fot. Materiały prasowe
Sukienka dzianinowa

Ograniczenie śladu węglowego, obniżenie emisji, korzystanie z energii odnawialnej i bardziej zrównoważonych materiałów to działania, które konsekwentnie podejmuje marka Kappahl. W 2020 r. firma zobowiązała się zmniejszyć emisję zgodnie z postanowieniami Porozumienia Paryskiego. Oznacza to, że do 2030 r. obniży je o połowę.

Ale jeśli chcemy, aby świat mody był bardziej zrównoważony, również my — konsumenci — musimy podjąć pewne działania. Idea fast fashion na szczęście odchodzi już w zapomnienie, uczymy się  kupować mniej, a mądrzej. Kappahl wychodzi naprzeciw tym potrzebom. Marka doskonali strategię projektowania kolekcji tak, aby mogły być użytkowane przez dłuższy czas. Odzież stworzona tak, by mogła być noszona przez wiele sezonów, czy ubranka, które sprytnie „rosną” wraz z dziećmi to tylko niektóre z nich.

Fot. Materiały prasowe
Kurtka męska
Płaszcz damski
Fot. Materiały prasowe

Każdy z nas ma swoje ukochane ubrania — takie, których najchętniej by nie zdejmował. Ale czas pozostawia swoje ślady nawet na rzeczach dobrej jakości. Na szczęście możemy ten proces opóźnić. Jak? Kappahl ma kilka rozwiązań. Program „Care for your clothes” pokazuje, jak dbać o odzież. Dzięki kilku prostym sposobom ubrania mogą być noszone dłużej, a kiedy już nam się znudzą, są jeszcze w stanie posłużyć innym.

Na stronie internetowej marki klienci mogą znaleźć rady odnośnie pielęgnacji i prawidłowego użytkowania ubrań. A także garść inspiracji na temat tego, co zrobić, kiedy potrzebują trochę więcej miłości. Dziura w ukochanych dżinsach? Wystarczy przyszyć łatkę lub zabawną naszywkę, które możemy znaleźć w sklepach Kappahl. Podobnie jak inteligentne pętle na suwak, które pomogą w mig naprawić zepsuty zamek błyskawiczny.

Bywa jednak i tak, że ubrania przestają pasować na nas lub nasze dzieci, lub po prostu nam się nudzą. Nawet wtedy możemy z nimi postąpić w zrównoważony sposób. Marka Kappahl umożliwia pozostawienie używanych ubrań w swoich sklepach.

Fot. Materiały prasowe
Płaszcz puchowy

Za każdą torbę oferuje bon o wysokości 20 zł, który można wykorzystać przy kolejnych zakupach. Dzięki temu możemy się cieszyć nowymi stylizacjami, a nasze stare ubrania mają szansę na nowe życie. Dodatkowo zyskujemy poczucie, że dbamy nie tylko o ubrania, lecz także o świat wokół nas.

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij