Znaleziono 0 artykułów
31.01.2023

Puchar Świata w skokach narciarskich: Sportowe emocje z Audi

31.01.2023
Fot. Getty Images

Zima to nieodmiennie czas sportowych emocji. Narciarstwo zjazdowe, alpejskie, a przede wszystkim tak popularne w Polsce skoki rozgrzewają atmosferę nawet w najchłodniejsze dni. W 2023 roku, już po raz kolejny, partnerem Pucharu Świata w skokach narciarskich została marka Audi.

Majestatyczne, spowite bielą górskie szczyty, bogactwo natury i skrzący się w promieniach słońca śnieg. To wszystko stanowi idealną scenerię dla sportowych emocji, które co roku ogarniają nas za sprawą zawodów Pucharu Świata FIS. Kto tym razem zwycięży? Jakie rekordy padną? I czy „nasi” znów staną na podium? A jeśli tak, ile medali zdobędą? Te pytania i wiele innych za każdym razem są na ustach wszystkich kibiców. Niezmienne pozostaje od wielu lat jeszcze jedno: współpraca Audi z Międzynarodową Federacją Narciarską FIS. W 2023 roku marka spod znaku czterech pierścieni po raz kolejny została partnerem Pucharu Świata w Skokach Narciarskich – Zakopane 2023.

Audi: Sportowe emocje i zrównoważona mobilność

– Od samego początku współpraca pomiędzy FIS a Audi opiera się na solidności i zaufaniu do technicznych możliwości naszych samochodów, zwłaszcza tych z napędem na cztery koła i z napędem w pełni elektrycznym – wyjaśnia Przemysław Schwarz, dyrektor marketingu Audi Polska. – Cieszymy się, że po raz kolejny będziemy wraz ze skoczkami w Zakopanem, co jest najlepszym nawiązaniem do sportowych, alpejskich tradycji naszej marki – dodaje. Podtrzymując tradycję, jeszcze przed rozpoczęciem sezonu zimowego 2022/2023 Audi przedłużyło swoją wieloletnią współpracę z Międzynarodową Federacją Narciarską FIS aż do sezonu 2025/2026.

Fot. Materiały prasowe

Grupa Audi, skupiająca marki Audi, Ducati i Lamborghini, jest jednym z najbardziej utytułowanych producentów samochodów i motocykli w segmencie premium. Produkty koncernu obecne są na rynkach ponad stu krajów całego świata, a powstają w 18 fabrykach w 13 państwach. Obecnie koncern zatrudnia ok. 87 tys. osób, z czego ponad 60 tys. – w Niemczech. Audi koncentruje swe działania na nowych produktach i zrównoważonych rozwiązaniach technicznych, ukierunkowanych na przyszłość mobilności.

Podobnie jak w poprzednich latach, tak i obecnie w ramach współpracy z FIS marka z Ingolstadt jest między innymi znaczącym partnerem konkursów w skokach narciarskich na całym świecie – zwłaszcza Pucharu Świata FIS w skokach narciarskich. Podczas kolejnych zawodów Pucharu Świata, które w dniach od 13 do 15 stycznia 2023 roku odbyły się w Zakopanem, Audi jako wyłączny partner FIS z branży motoryzacyjnej zapewniło całą flotę pojazdów. Dzięki temu zrównoważona mobilność premium stała się tam rzeczywistością.

Puchar Świata w skokach narciarskich: Jedyny taki konkurs

Puchar Świata w skokach narciarskich to wydarzenie odbywające się corocznie w okresie od listopada do marca. Jego początki sięgają sezonu 1979/1980. Jest to cykl zawodów w skokach narciarskich, przeprowadzany przez Międzynarodową Federację Narciarską (FIS). Zawody w ramach Pucharu odbywają się w krajach nordyckich, ale także w Europie Środkowej oraz w Japonii. Od roku 2002 do gospodarzy Pucharu Świata dołączyła Polska, a konkurs organizowany jest w Zakopanem, nazywanym Zimową Stolicą Polski, i w Wiśle. Jednym z głównych partnerów zarówno Federacji FIS, jak i Pucharu Świata w skokach narciarskich jest Audi.

Dzięki sukcesom i doskonałym wynikom rodzimych zawodników, takich jak niegdyś Adam Małysz, a dziś Kamil Stoch czy Dawid Kubacki, skoki narciarskie cieszą się w Polsce niesłabnącą popularnością. Dlatego choć zaangażowanie marki z Ingolstadt w sporty zimowe obejmuje wiele dyscyplin, m.in. Puchar Świata w narciarstwie zjazdowym, narciarstwie alpejskim, w kombinacji norweskiej czy w ski crossie, w Polsce Audi najbardziej widoczne jest jako partner Pucharu Świata FIS w Skokach Narciarskich. Nie inaczej było w tym roku podczas zawodów w Zakopanem.

W piątek 13 stycznia na Wielkiej Krokwi zostały rozegrane tegoroczne kwalifikacje. Z kolei w sobotę 14 stycznia miał miejsce konkurs drużynowy, a dzień później, czyli 15 stycznia, zawodnicy walczyli o zwycięstwo w konkursie indywidualnym. Jak co roku do Zakopanego przybyła czołówka skoczków narciarskich z całego świata, z prowadzącym w aktualnej klasyfikacji Pucharu Dawidem Kubackim na czele. Nie zabrakło również innych znanych zawodników, takich jak Anže Lanišek, Halvor Egner Granerud, Stefan Kraft oraz Piotr Żyła, Kamil Stoch czy Paweł Wąsek. W 2023 roku Polacy zajęli drugie miejsce. Najlepsi, z przewagą zaledwie jednego punktu, okazali się Austriacy, a na trzeciej lokacie rywalizację zakończyli Niemcy. Fani białego szaleństwa z pewnością już czekają na kolejny konkurs.

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij