Znaleziono 0 artykułów
24.01.2023
Artykuł partnerski

Raffles: Sztuka luksusowego hotelarstwa

24.01.2023
Raffles Europejski Warsaw/Fot. Materiały prasowe

Zlokalizowane w najbardziej prestiżowych miejscach na świecie Raffles Hotels & Resorts zapewniają gościom nie tylko piękne wnętrza, doskonałą kuchnię i nienaganny serwis. Oferta legendarnej marki jest przemyślana tak, by oczarować zarówno podróżników ciekawych kultury odwiedzanych miejsc, koneserów sztuki, foodies, jak i spragnionych odpoczynku miłośników spa.

Historia marki Raffles sięga końca XIX w. W grudniu 1887 r. firma otworzyła swój pierwszy – dziś już legendarny – hotel w Singapurze. Zbudowany w kolonialnym stylu, początkowo liczył zaledwie 10 pokoi, jednak potem był wielokrotnie rozbudowywany. Pojawił się w nim m.in. Long Bar, w którym w 1915 r. powstał słynny drink Singapore Sling oraz mogąca pomieścić 500 osób sala, w której w latach 20. i 30. XX w. odbywały się huczne bale.

Raffles Europejski Warsaw Long Bar /Fot. Materiały prasowe

Kolejne po Singapurze hotele marki zawsze powstawały w wyjątkowych miejscach – w Paryżu, Dubaju, na Malediwach czy Bali. Na 2023  r. planowane jest otwarcie hoteli w Londynie i Bostonie. Każdy z nich jest inny, ma własną historię i własny styl. Wszystkie łączy luksus w najlepszym wydaniu i idea gościnności, która Raffles traktuje bardzo poważnie. Między innymi dlatego w logo marki znajduje się palma – symbol oazy wypatrywanej przez strudzonych podróżnych, ale i gościnności.

Doświadczenie estetyczne

Gościnność w wydaniu Raffles wykracza poza hotelarskie standardy, takie jak świetnie zaprojektowane wnętrza, doskonała kuchnia i nienaganny serwis. Ikoniczna marka dba o to, żeby jej hotelowi goście mogli poczuć genius loci, odkryć kulturę miejsca, w którym się znajdują, i zdobyć cenne wspomnienia. Kolekcje dzieł sztuki i niebanalne atrakcje kulturalne są niezwykle istotnym elementem tego, jak marka pojmuje gościnność.

Le Royal Monceau – Raffles Paris/Fot. Materiały prasowe

W Le Royal Monceau – Raffles Paris, obok kolekcji sztuki współczesnej, na gości czekają takie atrakcje, jak udział w aktualnych wernisażach i koncertach, indywidualne lekcje gry na instrumentach muzycznych czy zajęcia kulturalne dla dzieci. Założona we współpracy z Bel Air Fine Art i lokalizowana w Le Royal Monceau Art District jest dziś jedną z najbardziej liczących się galerii sztuki współczesnej w Europie. W budynku znajduje się także niezwykła księgarnia w La Librairie des Arts, w której można znaleźć ponad 700 tytułów książek poświęconych sztuce i architekturze, w tym nowości i limitowane edycje. Z kolei w The Katara Cinema, nazywanym „najlepszym prywatnym kinem w Europie”, w wyposażonej w najnowocześniejszy sprzęt sali na 99 osób odbywają się wyjątkowe projekcje filmowe, transmisje koncertów oraz aukcje.

Sztuka odpoczynku

Oprócz doświadczeń estetycznych i kulturalnych Raffles chce zapewnić swoim gościom odpoczynek w najpełniejszym sensie, możliwość regeneracji organizmu i odzyskania życiowej równowagi. Dbanie o swój dobrostan to nie chwilowa moda czy trend, ale bardzo ważna część życia coraz większej grupy ludzi. Dlatego w hotelach można znaleźć wspaniałe spa ze starannie opracowanymi zabiegami oraz sesje jogi.

Raffles Maldives Meradhoo/Fot. Materiały prasowe

Ponadto Raffles Hotels & Resorts organizuje też Retreats by Raffles – specjalne pakiety wellness zaprojektowane z myślą o kompleksowym odzyskiwaniu balansu. Dostępne w różnorodnych lokalizacjach trwają od pięciu do siedmiu dni i łączą w sobie zabiegi spa, terapie odmładzające, treningi ruchowe oraz posiłki oparte na najzdrowszych produktach. W Raffles Maldives Meradhoo pobyt wellness składa się z sesji jogi (także podwodnej), codziennego masażu oraz diety dostosowanej do indywidualnych potrzeb.

Raffles w sercu Warszawy

Raffles Europejski Warsaw/Fot. Materiały prasowe

Otwarty w czerwcu 2018 r. jako najbardziej luksusowy hotel w Polsce Raffles Europejski Warsaw pod każdym względem wpisuje się w filozofię marki. Po pierwsze, znajduje się w legendarnym miejscu: mieszczący się na Krakowskim Przedmieściu Hotel Europejski został otwarty dla gości w 1857 r. Twórcą neorenesansowego projektu budynku był Henryk Marconi, sławny polski architekt włoskiego pochodzenia. Od początku swojego istnienia hotel przyciągał biznesmenów, polityków i artystów z całego świata. Swoje pracownie mieli w nim m.in. Józef Chełmoński i Stanisław Witkiewicz. Nawiązując do tej tradycji oraz bardzo istotnej roli, jaką w tworzeniu atmosfery w hotelach Raffles odgrywa sztuka, w Raffles Europejski Warsaw znajduje się licząca ok. 500 obiektów kolekcja polskiej sztuki współczesnej. Jest to jedna z największych prywatnych kolekcji w Polsce, a nad jej powstaniem czuwały Anda Rottenberg oraz Barbara Piwowarska. Składają się na nią dzieła powstałe w XX i XXI w. – obrazy, grafiki, rysunki, plakaty, instalacje, szkło artystyczne. Można wśród nich znaleźć prace takich artystów, jak Henryk Stażewski, Wilhelm Sasnal, Monika Sosnowska czy Leon Tarasewicz. Kolekcja jest rozmieszczona we wszystkich pokojach oraz przestrzeniach ogólnodostępnych, ale przyświeca jej idea, że mogłaby zostać zdjęta z hotelowych ścian i umieszczona w muzeum lub galerii jako wystawa prezentująca polską sztukę od lat 50. XX w. po dzień dzisiejszy.

Raffles Europejski Warsaw/Fot. Materiały prasowe

W Raffles Europejski Warsaw nie mogło też oczywiście zabraknąć spektakularnego spa. Ekskluzywne rytuały pielęgnacyjne przy wykorzystaniu produktów marki Aromatherapy Associates oraz Sisley odbywają się w sześciu eleganckich pokojach zabiegowych. Na wszystkich gości czekają nowoczesny basen rekreacyjny i strefa saun, stanowiące oazę spokoju w centrum miasta. By uczynić zadość filozofii łączenia sztuki z odpoczynkiem, w recepcji spa znajduje się mozaika Krystyny Kozłowskiej „Porwanie Europy” z 1961 r.

Raffles Europejski Warsaw/Fot. Materiały prasowe

Miłośników jedzenia zachwyci z kolei Restauracja Europejski Grill, gdzie szef kuchni w nowoczesny sposób i w oparciu na lokalnych produktach interpretuje klasyki kuchni polskiej i międzynarodowej, oraz cukiernia Lourse, która przed wojną słynęła ze znakomitej kawy i wytwornych ciastek, a dziś znowu olśniewa pięknym wnętrzem i niezwykłymi deserami.

Więcej informacji o Raffles Hotels & Resorts można się dowiedzieć na raffles.com.

Karolina Rychter
  1. Styl życia
  2. Miejsca
  3. Raffles: Sztuka luksusowego hotelarstwa
Proszę czekać..
Zamknij