Znaleziono 0 artykułów
21.04.2022

Kolory wakacji: Kolekcja Nensi Dojaki dla Mytheresa

21.04.2022
Nensi Dojaka x Mytheresa (Fot. Jana Gerberding)

Geometryczne wycięcia, marszczenia, mocne kolory, obcisłe sukienki mini, kostiumy kąpielowe z wiązaniami na szyi tworzą nową kolekcję Nensi Dojaki, powstałą we współpracy z platformą Mytheresa. – Kobiety powinny czuć, że mają kontrolę nad swoim wizerunkiem, bawią się nim, wybierają sposób, w jaki chcą pokazywać swoje ciało. – mówi projektantka.

Nensi Dojaka, ubiegłoroczna laureatka głównej nagrody w prestiżowym konkursie LVMH Prize, znana z uwielbianych przez gwiazdy małych czarnych sukienek, często osłaniających ciało, tym razem postawiła na kolory. Pochodząca z Albanii londyńska projektantka podkreśla, że ubrania z kolekcji Resort 2022 mają wydawać się bardziej codzienne, łatwiejsze w noszeniu niż te, które proponowała w poprzednich sezonach.

Kolory pojawiły się też w jej kolekcji jesień-zima 2022, były to jednak raczej stonowane odcienie czerwieni, brązu, beżu, zestawione z czernią, uznawaną przez Dojakę za niezbędną. – Uwielbiam wyraźny kolor zestawiać z czarnym, żeby ten pierwszy wydawał się jeszcze bardziej intensywny – tłumaczy.

Nowa kapsułowa kolekcja, stworzona dla Mytheresa, składa się z 60 projektów. Podobną współpracę w ubiegłym roku nawiązał z platformą Jacquemus. Restor 2022 Nensi Dojaki tworzą sukienki, spódnice, topy, kostiumy o powtarzających się elementach, takich jak cienkie ramiączka, wiązania na szyi, materiał ściągany wąskimi paskami, asymetryczne cięcia. Wakacyjny charakter podkreślają odcienie mocnego różu, słonecznego żółtego, morskich wersji niebieskiego.

W tych ubraniach chodzi o zabawę, pewność siebie, odsłanianie ciała. – Kobiety powinny czuć, że mają kontrolę nad swoim wizerunkiem, bawią się nim, wybierają sposób, w jaki chcą pokazywać siebie. Uwielbiam kobiece figury i wydaje mi się, że powinnyśmy zdawać sobie sprawę z tego, jak wielką mamy siłę, również z powodu naszego wyglądu – mówi Dojaka.

Wśród fanek jej projektów są Zendaya, Emily Ratajkwoski, Bella Hadid.

Autorką zdjęć, promujących Resort 2022, jest Jana Gerberding, fotografka, mieszkająca w Berlinie i Paryżu, tworząca kampanie reklamowe, współpracująca z magazynami. Jej fotografie, tak jak nowe projekty Dojaki, są pełne energii beztroskiego lata.

Ubrania z kolekcji Resort 2022 Nensi Dojaki można już kupić na Mytheresa.com.

Zuzanna Łukaszewska
Proszę czekać..
Zamknij