Znaleziono 0 artykułów
06.03.2023

Horoskop na marcową pełnię

06.03.2023
il. Tomasz Opaliński

Nazwa „Robaczy Księżyc” nawiązuje do rodzenia się przyrody do życia. Pierwsze procesy zwiastujące nadchodzącą wiosnę zachodzą głęboko w ziemi, w drzewach powoli zaczynają krążyć soki, a nasze ciała przygotowują się na przyjęcie nowej energii. Znak Panny nadaje tej pełni aspekty skupienia, drobiazgowości i troski.

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca tarocistka Klara Pik stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta w oparciu o wielowiekową tradycję tarota marsylskiego. 

Baran: Stery w ręku

9 Monet, 2 Monet, Rydwan

Przy pierwszych, nieśmiałych przebłyskach wiosny ty emanujesz poczuciem spełnienia. 9 Pucharów potwierdza, że jesteś we właściwym miejscu i czasie – możesz czerpać garściami z tego, na co ciężko zapracowałeś. Najbardziej stymulują cię wyzwania i ryzyko. 2 Monet mówi o chwytaniu równowagi, ale może też oznaczać chęć inwestowania, obserwowania kursów giełdowych, żyłkę hazardzisty. Musisz przecież poczuć, że zmierzając do jasno wyznaczonego celu, pokonujesz przy tym przeszkody. Ostatecznie mocno chwycisz za stery, co manifestuje karta przedstawiająca Rydwan.

Zadanie: Dobrze zrobi ci podróż – krótki wypad za miasto z przyjaciółką wyzwoli drzemiącą w tobie energię. Pozwoli też na jej lekkie rozładowanie.

Byk: Drążenie

Król Mieczy, 9 Mieczy, 6 Buław

Larwy owadów to stworzenia, z którymi rzadko zdarza się nam empatyzować. Ich obecność jest jednak bardzo pożyteczna. Może też stanowić metaforę spokojnego przepracowywania problemów, procesu dojrzewania. Te pojawiają się w twoim układzie – zdaje się, że czymś bardzo się zamartwiasz, co sygnalizuje karta 9 Mieczy. Próbujesz rozwiązać tę problematyczną kwestię w sposób czysto rozumowy (Król Mieczy), ale ta metoda może się okazać niewystarczająca. Zagadnienie musi zostać przepracowane w nieświadomości. Jeśli zdasz się bardziej na intuicję i podążysz za wewnętrznym głosem, osiągniesz sukces, który zapowiada 6 Buław.

Zadanie: Spróbuj uwolnić się od lęków i nastawić się na kontemplację. Obserwuj przyrodę.

Bliźnięta: Zwroty akcji

Rycerz Mieczy, Cesarzowa, 4 Buław

Jest część natury Bliźniąt napędzana przez Merkurego, która bywa raptowna, niecierpliwa, a nawet gniewna. Rycerz Mieczy ostrzega przed nadciągającym seansem irytacji – końcówka zimy może nieść frustrację, a tobie trudno jest znieść, gdy sprawy nie posuwają się naprzód. Na szczęście karta Cesarzowej obiecuje, że ten nastrój nie pozostanie z tobą na długo i zwrócisz się ku troskliwej stronie swojej osobowości. To zapewni zarówno tobie, jak i twoim najbliższym poczucie wyznaczenia właściwych granic – 4 Buław mówi o potrzebie stworzenia azylu, którego żadne siły zewnętrzne nie zdołają naruszyć.

Zadanie: Zalecany aktywny i dynamiczny wysiłek fizyczny, który uchroni cię przed bolesnymi konfrontacjami w życiu zawodowym i prywatnym.

Rak: Zaskakujące wieści

10 Monet, Koło Fortuny, 8 Buław

Wbrew energii przednówka, łączącej wyczerpanie z delikatnym pobudzeniem, zdajesz się odczuwać pełen komfort życiowy, o którym mówi 10 Monet. Chociaż współcześnie jesteśmy na tyle oddaleni od przyrody, że nie dostrzegamy tak bezpośredniego wpływu natury na nasze życie, karta Koła Fortuny przypomina, że przyroda jest wieczną fluktuacją. Odczuwane poczucie zagrożenia i bezpieczeństwa może być względne, a żadna kondycja, dobra czy zła, nie trwa wiecznie. Twoje poczucie homeostazy może zostać naruszone przez niespodziewane wiadomości, których nadejście oznajmia 8 Buław. Nie panikuj.

Zadanie: Bądź elastyczny – to zapewni ci większą odporność na niespodziewane sytuacje.

Lew: Praca twórcza

Umiarkowanie, 8 Monet, Królowa Monet

Karta Umiarkowania z Wielkich Arkan przedstawia anioła, którego stopy zanurzone są w wodzie. W dłoniach trzyma puchary, pomiędzy którymi odbywa się ustawiczna wymiana. Żadna inna karta nie oddaje tak dobrze naturalnych procesów i równowagi występujących w naturze. Ten ciągły przepływ i ruch charakteryzują również długofalowe procesy twórcze. Wraz z pierwszymi przejawami wiosny czeka cię przypływ weny. Masz przy tym pełną świadomość, że każdy genialny pomysł wymaga gruntownego opracowania – 8 Monet zapowiada, że ochoczo podejmiesz się codziennej rutyny. Z kolei Królowa Monet obiecuje, że cały proces zostanie zwieńczony dobrym wynagrodzeniem, które zagwarantuje ci materialny spokój.

Zadanie: Dbaj o codzienne dobre nawyki, które utrzymają cię w dobrej kondycji psychicznej i fizycznej oraz pozwolą na wypracowanie odpowiedniego rytmu działania.

Panna: Gruntowne podstawy

3 Monet, 9 Buław, 9 Pucharów

Do rozwiązywania wszelkich problemów podchodzisz bardzo metodycznie – Robaczy Księżyc sprowokuje cię do drobiazgowego opracowania strategii działania, uwzględniającej twoją wiedzę teoretyczną, o czym mówi 3 Monet. 9 Buław wspiera tę wiedzę doświadczeniem – niejedno już widziałeś i potrafisz zachować postawę chłodnego obserwatora. Wszystko to dopełnia 9 Pucharów gwarantująca wysokie poczucie własnej wartości.

Zadanie: Podczas realizacji planu nie zapomnij o odpoczynku i rozrywkach – zasługujesz na przyjemności.

Waga: Zasoby materialne i duchowe

6 Monet, As Monet, Papież

Wagi najbardziej cenią sobie balans. Kiedy go brakuje, muszą działać. 6 Monet mówi o tym, że z łatwością potrafisz się wznieść ponad swój interes – wspierasz bardziej potrzebujących od siebie. Masz też ku temu materialne możliwości – As Monet podkreśla, że w tym momencie niczego ci nie brakuje. Jednocześnie Papież dopowiada, że tym, na czym zależy ci najbardziej, jest jednak równowaga duchowa, a wręcz etyczna. Możesz stać się arbitrem w skomplikowanej sprawie.

Zadanie: Jeśli masz możliwość bezpośredniego kontaktu z ziemią, na przykład poprzez pracę w ogrodzie, wpłynie ona dobrze na twoje poczucie równowagi.

Skorpion: Duch walki

5 Monet, 10 Mieczy, 5 Buław

Rozpoczynające twój układ karty 5 Monet oraz 10 Mieczy w niepozostawiający złudzeń sposób świadczą o wyczerpaniu – fizycznym, psychicznym i materialnym. W dużej mierze jest to osłabiający wpływ przedwiośnia. Paradoksalnie, można czerpać siłę z tej specyficznej pory roku. Z marazmu i przygnębienia pomoże ci się otrząsnąć konflikt sygnalizowany przez 5 Buław. Wola walki i adrenalina pozwolą ci wrócić do żywych – ostatecznie okaże się, że sama istota sporu miała najmniejsze znaczenie.

Zadanie: Jeśli dojdzie do kłótni, wykorzystaj swój cięty język. W tym wyjątkowym przypadku będzie warto.

Strzelec: Piotruś Pan

Głupiec, Rydwan, 7 Pucharów

Strzelcom niewiele potrzeba do podjęcia decyzji, aby zakończyć pewien etap – działań czy relacji, zabrać swoje zabawki i przemieścić się w nowe, niezbadane, a tym samym ekscytujące obszary. Karta Głupca, rozpoczynająca twój układ, mówi, że wraz ze zbliżającą się wiosną pozwolisz działać swojej prawdziwej naturze. W dodatku ruszysz w nieznane z siłą Rydwanu, ale w twoim przypadku najważniejsze nie jest bezproblemowe dotarcie do celu – liczy się sama podróż. Choć możesz mieć wrażenie, że otwiera się przed tobą worek nowych możliwości symbolizowany przez 7 Pucharów, trzeba jednak zdobyć się na chwilę racjonalnej oceny, która z nich daje szansę na faktyczny rozwój.

Zadanie: Nie hamując entuzjazmu, zadawaj sobie ćwiczenia ze zdroworozsądkowego osądu sytuacji. Możesz to robić nawet dla sportu – to zminimalizuje ewentualne szkody.

Koziorożec: W nietypowej odsłonie

As Pucharów, Królowa Pucharów, Sprawiedliwość

As Pucharów, który otwiera układ, to karta Świętego Graala, zapowiadająca odnalezienie niewyczerpanego źródła twórczego potencjału. Jest to również karta wiecznej miłości krążącej we wszechświecie – ten klimat nietypowy dla chłodnych i zdystansowanych Koziorożców, znajdujących się pod opieką trochę ponurego Saturna, będzie ci towarzyszyć przez najbliższe tygodnie. Skoncentrujesz się na przyjemnościach czerpanych z dzielenia się pozytywnymi uczuciami, co zapowiada Królowa Pucharów. Ten sielski etap zamknie jednak powrót postawy osądzającej (Sprawiedliwość), dużo bardziej rozpoznawalnej dla bliskich Koziorożca. Nie bądź zbyt surowy dla siebie i innych – okazywanie uczuć nie oznacza słabości.

Zadanie: Za każdym razem, kiedy czujesz napierającą potrzebę, by skarcić siebie bądź skrytykować innych, przypomnij sobie, jak bardzo potrzebujesz sympatii innych osób.

Wodnik: Potencja

As Buław, Pustelnik, 2 Pucharów

Buławy odpowiedzialne są w tarocie za działanie, akcję, życiową energię. Nadchodząca pełnia przynosi z kolei impulsy odrodzenia. As Buław zapowiada, że pod wpływem wiosennej aury jesteś w stanie całkowicie dać się ponieść. Poczujesz się prawie jak nastolatek, a buzujące hormony skierujesz prosto na poszukiwanie obiektu romansu – towarzysza albo towarzyszki miłosnych uniesień z karty 2 Pucharów. Kosmos wspiera cię w poszukiwaniach, zwłaszcza że zimowe miesiące najwyraźniej upłynęły ci w odosobnieniu (Pustelnik). Czas na zmiany!

Zadanie: Powinieneś częściej wychodzić z domu – przyjmuj każde zaproszenie na spotkania towarzyskie. Na pewno na którymś z nich spotkasz kogoś wyjątkowego.

Ryby: Emocjonalna sinusoida

Król Pucharów, As Mieczy, 5 Pucharów

Ryby, w których znaku znajduje się obecnie Słońce, czerpią swoje siły napędowe z uczuć. Jak zwykle jesteś zarówno dla bliskich osób, jak i nawet dalszych znajomych źródłem wsparcia dotyczącego życia emocjonalnego, o czym mówi Król Pucharów. Z kolei As Mieczy zapowiada niezwykłą moc intelektualnego wglądu we frapującą cię kwestię – połączone siły emocji i rozumu pozwolą na rozwiązanie złożonego zagadnienia związanego z twoją społecznością. Będzie to jednak zintensyfikowany wysiłek, który ostatecznie może przyczynić się do lekkiego rozstroju psychicznego. 5 Pucharów ostrzega, żebyś nie koncentrował się nadmiernie na nieprzyjemnych doświadczeniach z odległej przeszłości.

Zadanie: Nie zadręczaj się wyimaginowanymi niepowodzeniami – odzyskasz werwę wraz z najbliższym nowiem w Baranie.

Klara Pik
Proszę czekać..
Zamknij