Znaleziono 0 artykułów
09.09.2022

Gwiazdy oddają hołd Elżbiecie II

09.09.2022
Fot. Getty Images

8 września 2022 roku na Zamku Balmoral zmarła królowa Elżbieta II. Brytyjską monarchinię pożegnały za pośrednictwem mediów społecznościowych największe gwiazdy, takie jak Mick Jagger, Victoria Beckham, czy Sharon Stone.

Victoria Beckham: Odeszła niezłomna

„Dziś jest bardzo smutny dzień nie tylko dla naszego kraju, ale dla całego świata. Jestem głęboko zasmucona odejściem naszej ukochanej monarchini. Królowa Elżbieta II zostanie zapamiętana dzięki swojej niezłomnej lojalności i służbie. Moje myśli są z rodziną królewską w tym niesamowicie smutnym czasie”, napisała brytyjska projektantka, Victoria Beckham.

Sharon Stone: Zauważała drugiego człowieka

„Miałam niezwykłą przyjemność być zaproszoną przez Jej Wysokość Królową Anglii na mecz polo i móc osobiście poznać królową. Czułam jej potegę i elegancję. Olśniła mnie, jednak pod królewską otoczką wyczuwałam jej niebanalny humor. (…) Czułam się zauważona. Doświadczyłam jej obecności. Wciąż trzymam zdjęcie królowej w pobliżu. To poczucie, że znasz siebie, jest drogowskazem. Bo komu mamy służyć, jak nie drugiemu człowiekowi! Niech Bóg błogosławi Królową”, napisała amerykańska aktorka, Sharon Stone.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sharon Stone (@sharonstone)

Mick Jagger: Towarzyszka życia

„Obecność królowej Elżbiety II towarzyszyła mi przez całe życie. W dzieciństwie oglądałem w telewizji jej ślub. Pamiętam ją jako piękną młodą damę i ukochaną babcię narodu. Moje najgłębsze wyrazy współczucia kieruję do rodziny królewskiej”, napisał brytyjski wokalista, Mick Jagger.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Mick Jagger (@mickjagger)

David Beckham: Pocieszycielka

„Jestem naprawdę zasmucony śmiercią Jej Wysokości. Jeszcze niedawno świętowaliśmy jej Platynowy Jubileusz. To, jak bardzo wszyscy czujemy się dziś zdruzgotani, pokazuje, co znaczyła dla ludzi w tym kraju i na całym świecie. Jak bardzo inspirowała nas swoim przywództwem. Jak nas pocieszała, gdy czasy były ciężkie. Do ostatnich dni służyła swojemu krajowi z godnością i wdziękiem. W tym roku dowiedziałaby się, jak bardzo była kochana. Moje myśli i modlitwy są z naszą rodziną królewską…", napisał angielski piłkarz, David Beckham.

Elton John: Inspirująca

„Wraz z całym narodem, głęboko przeżywam wiadomość o śmierci królowej. Jej obecność inspirowała. Przez trudne czasy prowadziła nas z gracją i otaczała ciepłem. Królowa Elżbieta miała ogromny wpływ na moje życie – od dzieciństwa, do dziś. Będę bardzo za nią tęsknił”, napisał brytyjski wokalista, Elton John.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Elton John (@eltonjohn)

Giorgio Armani: Królowa idealna

„Wyobrażenie sobie nagle świata bez Elżbiety Il jest dla mnie bardzo trudne. Myślę, że jest to równie smutne dla osób, które nie są Brytyjczykami, a mimo tego ją pokochały. Idea monarchii zawsze skłania do marzeń: jest związana i z historią, i z bajkami. Elżbieta II stanowiła uosobienie królowej: zrównoważona, lojalna, niezrażona mimo nieuniknionych skandali. Jako projektant zawsze podziwiałam jej bardzo osobisty sposób ubierania się i komunikowania, a także jej powściągliwość. Nic bym w niej nie zmienił. Ze smutkiem przyjmuję wiadomość o jej stracie”, napisał włoski projektant, Giorgio Armani.

Stella McCartney: Wielka strata

„Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o odejściu Jej Wysokości Królowej. W imieniu zespołu Stelli McCartney pragnę złożyć najszczersze kondolencje rodzinie królewskiej”, napisała angielska projektantka, Stella McCartney.

Vivienne Westwood: Społeczny cement

„Królowa pełni służbę państwową. Każdego ranka zjada śniadanie, a przez większość dni jej strój jest z góry ustalony, zaplanowany na królewskie wizyty – uściski dłoni, przemówienia. Każdy w naszym kraju pragnie jej uznania. Rodzina królewska jako instytucja, jest społecznym cementem. Królowa trzyma kraj w garści. Jest figurą międzynarodowej dyplomacji. Ważne jest to, że nasza monarchia jest dziedziczna, członkowie rodziny uczą się dyplomacji i rozwijają poczucie obowiązku wobec naszego kraju i świata. Wszyscy jesteśmy jej winni wdzięczność”, napisała angielska projektantka, Vivienne Westwood.

Edward Enninful: Niezwykła etyka pracy

„Podobnie jak wiele milionów ludzi na całym świecie jestem głęboko zasmucony wiadomością o odejściu Jej Wysokości. Od Ghany po Wielką Brytanię, Królowa rządziła przez dziesięciolecia. Jej niezwykła etyka pracy i niezrównane poczucie obowiązku były inspiracją dla wielu osób, w tym dla mnie. To bardzo smutny dzień i wszystkie moje myśli są dziś z rodziną królewską”, napisał redaktor naczelny brytyjskiego „Vogue’a”, Edward Enninful.

Rosie Huntington-Whiteley: Pożegnanie

„Spoczywaj w pokoju”, napisała brytyjska modelka, Rosie Guntington-Whiteley.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Rosie HW (@rosiehw)

Donatella Versace: Z wdziękiem i hartem ducha

„Straciliśmy jedną z najwspanialszych kobiet na świecie. Jej Wysokość Królowa Elżbieta II pokazała nam, jak należy żyć. Żyła z wdziękiem, hartem ducha, ciężką pracą, lojalnością i dobrocią. Była inspiracją dla nas wszystkich. Przesyłam moje głębokie i osobiste kondolencje dla króla Karola III i całej rodziny królewskiej”, napisała włoska projektantka, Donatella Versace.

Valentino Garavani: W czerni tylko raz

„Wasza Wysokość, w tej chwili, kiedy cały świat jest pogrążony w smutku z powodu Twojej śmierci, chcę przypomnieć niezapomnianą chwilę, kiedy na jednej z moich wystaw w Londynie, którą uświetniłaś swoją obecnością, stojąc naprzeciwko czarnej aksamitnej sukni, powiedziałem do Ciebie: „Pani, czerń jest boskim kolorem dla Twojej karnacji”. Uśmiechając się, odpowiedziałaś, że bardzo byś chciała, ale czerń możesz nosić tylko na pogrzebach.

Dziś nasze serca będą śledzić Twój pogrzeb ze smutkiem i wdzięcznością za to, że dałaś nam tyle użytecznych lekcji... i to nie tylko Anglii, ale całemu światu. Spoczywaj w pokoju, Pani”, napisał włoski projektant, Valentino Garavani.

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij