Znaleziono 0 artykułów
10.08.2020

„Śniegu już nigdy nie będzie” polskim kandydatem do Oscara

10.08.2020
Kadr z filmu "Śniegu już nigdy nie będzie" / (Fot. Materiały prasowe)

Komisja pod przewodnictwem Jana A.P. Kaczmarka wyłoniła zwycięzcę, który powalczy o nominację do Oscara w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Międzynarodowy w 2021 roku.

W sześcioosobowej komisji oscarowej, którą przewodził Jan A.P. Kaczmarek, laureat Oscara za muzykę do filmu „Marzyciel”, znaleźli się Łukasz Żal (operator „Ida”, „Zimna wojna”), Leszek Bodzak (producent „Bożego Ciała”), Dorota Kobiela (reżyserka „Twojego Vincenta”), Radosław Śmigulski (dyrektor PISF) i Małgorzata Szczepkowska-Kalemba (kierownik Działu Produkcji Filmowej i Rozwoju Projektów PISF). Zebrali się 10 sierpnia o godzinie 11, by wyłonić polskiego kandydata do Oscara.

(Fot. Materiały prasowe)

Zwycięzcą w głosowaniu został film „Śniegu już nigdy nie będzie” Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta. Opowie historię tajemniczego mężczyzny. Żenia ma dar. Jego ręce leczą, a oczy zaglądają w dusze samotnych kobiet. Zatrudnia się jako masażysta na bogatym osiedlu. Wkrótce jego niezwykłe zdolności odmienią życie każdego z mieszkańców. W główną postać w filmie wcielił się Alec Utgoff, znany z serialu „Stranger Things”. W pozostałych rolach wystąpili m.in. Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Weronika Rosati, Katarzyna Figura, Andrzej Chyra, Łukasz Simlat i Krzysztof Czeczot. Premiera filmu odbędzie się na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji we wrześniu tego roku.

Wśród nominowanych produkcji znalazły się: „Sala samobójców. Hejter” w reżyserii Jana Komasy, „Sweat” Magnusa von Horna, „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” Jana Holoubka, „Supernova” Bartosza Kruhlika, „Klecha” Jacka Gwizdały i „Zabij to i wyjedź z tego miasta” Mariusza Wilczyńskiego.

93. gala rozdania Oscarów odbędzie się 25 kwietnia 2021 roku. 9 lutego zostaną ogłoszone tytuły filmów, które znajdą się na krótkiej liście, a 15 marca – produkcje nominowane w poszczególnych kategoriach.

Kamila Wojtkiewicz
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. „Śniegu już nigdy nie będzie” polskim kandydatem do Oscara
Proszę czekać..
Zamknij