Znaleziono 0 artykułów
08.03.2024

Sofa w roli głównej w eklektycznym domu Emilii Piesik z MiluMila

08.03.2024
Sofa Grande polskiej marki Bizzarto została jednym z głównych elementów wystroju wnętrza domu polskiej projektantki wnętrz Emilii Piesik. (Fot. Yassen Hristov)

Dla Emilii Piesik projektowanie wnętrz to nie tylko praca, ale i życiowa pasja. Stylizując parterowy dom w Wesołej pod Warszawą zdecydowała się na neutralne barwy, surowe drewno oraz akcenty złota. W eklektycznym wystroju znalazły się wiklinowy fotel, plecione krzesła oraz nowoczesna sofa Bizzarto.

Emilia Piesik od 10 lat zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz. Stylizacja własnego domu stała się dla niej okazją, aby połączyć doświadczenie z realizacją dziecięcego marzenia. Zadanie nie było łatwe. Projekt musiał bowiem spełniać wymagania całej rodziny.

Punktem wyjścia było znalezienie odpowiedniej działki w spokojnej okolicy, w otoczeniu lasu. Taką właśnie znaleźliśmy w Wesołej. Pomimo, że na pierwszy rzut oka wydawała się dość „nieustawna”, to nie porzuciliśmy swych marzeń o domu parterowym. Osadziliśmy bryłę nieco inaczej – bokiem, a nie frontem do ulicy – i dzięki temu zbudowaliśmy dom dokładnie taki, jaki chcieliśmy – tłumaczy projektantka.

Sofa Grande polskiej marki Bizzarto została jednym z głównych elementów wystroju wnętrza domu polskiej projektantki wnętrz Emilii Piesik. (Fot. Yassen Hristov)

Emilia i jej mąż lubią przytulne, jasne przestrzenie, dlatego zdecydowali się na neutralne barwy i eleganckie akcenty. Przestrzeni dodaje wysoki sufit i duże okna tarasowe. Lekkość wnętrz podkreślają również dekoracje – pierzasta półkula nad łóżkiem w sypialni lub organiczne formy z gipsu z akcentami złota, własnoręcznie wykonane przez Emilię.

Uwagę zwraca także dobór mebli. W eklektycznym zestawie znalazły się wiklinowy fotel, stolik z surowego drewna, plecione krzesła oraz nowoczesna sofa polskiej marki Bizzarto. Projektantka zdecydowała się na model Grande ze względu na jego prostotę i elegancję. Sofa jest nie tylko stylowa, ale i niezwykle wygodna. Mniejsze poduchy dbają o podparcie dolnego odcinka kręgosłupa, a po rozłożeniu sofy jej oparcie pozostaje bez zmian.

Sofa sprawdza się idealnie podczas codziennego użytkowania. Dzięki mniejszym poduszkom, utrzymujemy wygodną pozycję siedzącą. Przekładając poduchy na bok, zyskujemy większą przestrzeń, a po rozłożeniu w pełni możemy relaksować się całą rodziną podczas wieczornych seansów. Co ważne, wypełnienie wszystkich poduch jest niezwykle miękkie i nie odkształca się. Pomimo że jest to dość duży mebel, nie przytłacza swoim gabarytem. Wydaje mi się, że kluczem są dobrze zachowane proporcje – dodaje Emilia.

Aleksandra Kupras
  1. Kultura
  2. Design
  3. Sofa w roli głównej w eklektycznym domu Emilii Piesik z MiluMila
Proszę czekać..
Zamknij