Znaleziono 0 artykułów
18.07.2019
Artykuł partnerski

Targi Mody Poznań: Wyłącznie dobre marki

18.07.2019
Targi Mody Poznań 2019 (Fot. Materiały prasowe)

W dniach 27-28 sierpnia pawilon Poznań Congress Center po raz kolejny gościć będzie jedno z największych wydarzeń branżowych w Polsce. Czekają nas pokazy mody, stoiska pełne światowych trendów od kilkuset marek z kraju i zagranicy oraz debata w gronie wybitnych ekspertów.

Targi Mody Poznań słyną przede wszystkim ze swojego biznesowego charakteru. Udział w wydarzeniu jest doskonałą okazją do nawiązania nowych kontaktów i kontraktów, a także zakupu najnowszych kolekcji marek z Polski i zagranicy. Targi przeznaczone są w przeważającej mierze dla właścicieli sklepów, projektantów, hurtowników, przedstawicieli mediów branżowych oraz branżowych organizacji, a także fotografów mody, ilustratorów, blogerów czy studentów mody. Słowem, dla tych, którzy z modą pracują lub wiążą z nią swoją przyszłość.

Targi Mody Poznań 2018 (Fot. Materiały prasowe)

Targi Mody Poznań mają międzynarodowy charakter. Podczas imprezy będzie można poznać kilkaset renomowanych polskich i zagranicznych marek. Zaprezentowane zostaną kolekcje na sezon wiosna-lato 2020 oraz na bieżący sezon jesień-zima 2019-2020. Będzie to odzież zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Nie zabraknie dodatków, takich jak biżuteria czy nakrycia głowy, galanterii skórzanej czy obuwia – tłumaczy Karolina Michalak, dyrektor Targów Mody Poznań. I dodaje, że wydarzenie stawia przede wszystkim na jakość. – Mówimy „dość” bylejakości, dlatego w targach biorą udział wyłącznie dobre marki. Ważna jest dla nas również promocja rodzimego przemysłu odzieżowego, dlatego osoby, które zdecydują się nas odwiedzić, będą się mogły otworzyć na polską modę – firmy z rodzimym kapitałem, polskimi projektantami, ulokowanym w Polsce parkiem maszynowym i takie, które dają pracę lokalnej społeczności – wyjaśnia Michalak.

Wśród wystawców Targów Mody Poznań pojawią się nie tylko stali bywalcy, którzy doskonale znają wymagania swojego klienta, ale również nowe marki młodych projektantów. Pierwszego dnia odbędzie się Gala Polskiej Mody, podczas której prezentowane są najnowsze kolekcje rodzimych marek. – Zobaczymy modę wieczorową, casualową i streetwearową takich marek jak m.in. Tova, Dom Mody Skórska, Kaskada, Feria, Marselini, Semper czy Lidia Kalita – wymienia Karolina Michalak. Drugiego dnia odbędą się z kolei pokazy handlowe. – Również w tym przypadku na wybiegu będzie można zobaczyć kolekcje wystawców, poznać trendy zagranicznych firm i podejrzeć, co króluje na ulicach w innych częściach świata, a co warto przenieść na polski grunt – tłumaczy Michalak.

Karolina Michalak (Fot. Materiały prasowe)

Jak przekonują organizatorzy, każda edycja Targów jest inna, ponieważ stara się odpowiedzieć na zmieniające się wymagania rynku. – W zależności od tego, co dzieje się w branży mody, jakie są potrzeby osób zawodowo związanych z modą, kształtuje się kolejna edycja. To różnorodność kolekcji i nowi producenci. To szkolenia dla osób, które chcą zdobyć wiedzę. Co edycję dla nich właśnie podejmujemy różne tematy. Wiemy, jak ważne jest pozyskanie zagranicznych klientów i jak trudno jest przebić się rodzimym markom na rynkach zachodnich, np. na rynku niemieckim. Dlatego planujemy przeprowadzić szkolenie, które pomoże robić skuteczne interesy u naszego zachodniego sąsiada. Uczestnicy poznają tamtejszą kulturę biznesu, dowiedzą się, jak wejść na ich rynek, jak kształtować politykę cen i prowizji – dodaje.

Targi Mody Poznań 2018 (Fot. Materiały prasowe)

Tegoroczną nowością będzie także obecność producentów, dla których w przypadku mody najważniejszy jest zrównoważony rozwój. – Będzie można spotkać polskich projektantów i firmy, które w swoich kolekcjach wykorzystują materiały i tworzywa przyjazne środowisku, za których produktami kryje się idea odpowiedzialności za to, co i jak tworzą – mówi dyrektor Targów Mody Poznań, Karolina Michalak. Tematyka ekologii zostanie również poruszona podczas eksperckiej debaty, czyli Kongresu Fachowców. Wybitni specjaliści opowiedzą podczas niej o zero waste w modzie – przodującym trendzie, coraz chętniej wykorzystywanym przez odzieżowe marki na całym świecie. Drugim tematem, który wybrzmi podczas Kongresu, będą możliwości, jakie daje branży internet.

Targi Mody Poznań 2018 (Fot. Materiały prasowe)

Gościem honorowym poprzedniej edycji Targów był Jerzy Antkowiak, współtwórca Mody Polskiej. Niebawem poznamy uczestników tegorocznej debaty. – Porozmawiamy o technologiach, które pomogą rozwinąć biznes modowy. Plus trochę statystyk, czyli jak wygląda branża fashion w liczbach – uchyla rąbka tajemnicy Karolina Michalak.

Rejestracja wystawców już się rozpoczęła. Aby dołączyć do grona prestiżowych marek, które rozszerzą portfolio Targów Mody Poznań, wystarczy zarejestrować się przez formularz na stronie internetowej.

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij