Znaleziono 0 artykułów
19.01.2022

Horoskop Poli Godot na 2022 rok

19.01.2022
(Fot. Tatiana i Karol dla Vogue Polska)

To będzie niezwykły rok. Rok zmian, na które wszyscy bardzo czekaliśmy – Wodniki odczują ulgę, Lwy dojdą do końca trwającej od jakiegoś czasu transformacji, Raki zmienią wizerunek i będą jeszcze bardziej czarujące, Wagi pojadą na wakacje stulecia, Skorpiony skończą z samotnictwem, a Koziorożce przestaną się nudzić. Tarocistka i wróżka Pola Godot specjalnie dla nas sprawdziła najważniejsze tranzyty i aspekty kluczowych planet i zinterpretowała je dla każdego znaku. Jowisz, Wenus, Mars, węzły księżycowe, z których wyczytać można przyszłość w zakresie szczęścia, uczuć, motywacji i karmy – wszystkie te zagadnienia znajdziesz w tym horoskopie. 

WODNIK 21.01 – 19.02

(Fot. Tatiana i Karol dla "Vogue Polska", biżuteria marki TOUS)

Ulga – zapamiętaj to słowo. Twoje problemy rozpoczęły się 21 grudnia 2020 roku, kiedy rozdawca szczęścia Jowisz spotkał się w twoim znaku z surowym sędzią Saturnem, tworząc Wielką Koniunkcję.

Cały miniony rok musiałeś godzić dyktowane przez Jowisza pragnienie spektakularnych efektów z saturniczną odroczoną gratyfikacją, czyli pozwalać sobie na ślepy optymizm, jednocześnie ucząc się odpowiedzialności, wciskać gaz do dechy na zaciągniętym ręcznym hamulcu. O ile będąca sprawdzianem wizyta Saturna w Wodniku potrwa do marca 2023 roku, o tyle Jowisz wraz z początkiem 2022 roku przejdzie do Ryb, czyli do twojego sektora finansów, dóbr materialnych i wartości. 11 maja piruetem odwiedzi Barana i sektor komunikacji oraz handlu, by 28 października, na prawie dwa miesiące, powrócić do Ryb w celu domknięcia tam swoich interesów. Innymi słowy, do końca roku szczęście sprzyjać będzie wszelkim twoim zamiarom spieniężenia nowo nabytych talentów. Z łatwością przyciągniesz odpowiednie osoby i oczarujesz inwestorów. Komunikacja w kontekście handlu to nic innego jak reklama, której stać się możesz spontanicznym, cudownym dzieckiem.

Wenus, planeta romansów i bogactwa, przez cały styczeń retrogradować będzie w Koziorożcu (albo w sektorze pracy z cieniem), skłaniając cię do refleksji nad relacją ze sobą, materialnymi niepokojami i stabilizacją, którą powinna dawać miłość. 6 marca, tocząc się już po właściwym torze, ramię w ramię z Marsem, wkroczy na cały miesiąc do twojego znaku. Wypisz tę datę złotymi zgłoskami! Ścisła koniunkcja mitologicznych kochanków naładuje cię odwagą, wdziękiem i pasją, pozwoli otworzyć nowy rozdział w miłości, kreatywności czy seksualnej ekspresji i wypchnie cię na łowy.

20 sierpnia Mars zawita do znaku Bliźniąt, rozświetlając sferę radości życia, dzieci i kreatywności, po czym 30 października rozpocznie tam – trwającą do połowy stycznia przyszłego roku – retrogradację. Twoje pragnienia nagle zaczną stawiać opór, ale ponieważ Bliźnięta to znak kompatybilny z Wodnikiem, przyjmiesz to z godnością, by w 2023 roku przekonać się, że spowolnienie procesu służyło jedynie dopracowaniu detali. Niebawem wspomnienie ciężkich prób minionych lat wyblaknie i ustąpi satysfakcji z chwili bieżącej.

Słynny Wodnik: VIRGINIA WOOLF

Szczęśliwy kolor: INDYGO

Potrawa: ANANAS

RYBY 20.02 – 20.03

(Fot. Tatiana i Karol dla "Vogue Polska", biżuteria marki TOUS)

Po pokonaniu góry spiętrzonych wyzwań w 2021 roku przekonasz się, jakie to uczucie być pupilkiem opatrzności. 

Jowisz, twój pierwotny władca, a w dodatku patron ekspansji, szczęścia i rozwoju, spędzi w twoim znaku pierwszy kwartał, do 11 maja, by po wakacjach w Baranie powrócić tam na dwumiesięczne poprawiny aż do 28 października. Jego wizyta w Rybach to dla ciebie początek prawdziwej życiowej hossy. Zostaniesz obdarowany wszystkimi jowiszowymi prezentami: szczęściem, popularnością, możliwością podróżowania, błyskotliwością umysłu. Zanotuj w kalendarzu datę 12 kwietnia – wtedy Jowisz i Neptun, obydwie planety opiekuńcze Ryb, spotkają się w twoim znaku. Jest to koniunkcja zdarzająca się raz na ponad półtora wieku, czyli jedyna taka okazja w życiu przedstawicieli wszystkich obecnych pokoleń. Wpływ tego kosmicznego zdarzenia czuć będziesz przez cały miesiąc, masz więc sporo czasu, by nacieszyć się niebagatelnym wzmocnieniem intuicji, eksplozją kreatywności, osobistym czarem nowej generacji i ofertą duchowego przebudzenia. Masz wolny wybór, jak spożytkować tę kosmiczną erupcję wspaniałości, ale podpowiem, że łatwiej będzie ci teraz zrozumieć, co znaczy być tobą.

Przez cały styczeń Wenus, planeta miłości, pieniędzy i piękna, retrogradować będzie w sektorze twoich kręgów koleżeńskich, klubów, przynależności i długofalowych planów. Będziesz mieć większą motywację, by przemyśleć, dokąd zmierza twoje życie, kim są ludzie, z którymi wiążesz swoje ambicje oraz czy miłość własna musi wchodzić w paradę miłości bliźniego.

Po 11 maja, kiedy Jowisz zawita na nieco ponad 5 miesięcy w Baranie, czyli znaku doglądającym twoich spraw majątkowych, rozrośnie się twoje bogactwo i pojawią się nowe szanse na realizację materialnych celów. Musisz jedynie uważać, by wiedziony rozpustnym optymizmem nie przehulać świeżo zdobytego kapitału – jest to typowy obrót spraw przy tranzycie Jowisza przez te okolice. Łatwo uwierzyć, że źródło dobrobytu nigdy nie ulegnie wyczerpaniu.

Finał tego roku, umajony retrogradacją wojowniczego Marsa w twoim sektorze spraw rodzinnych, korzeni i domu, nie pozwoli ci odfrunąć zbyt daleko od ziemi w ogólnym ukontentowaniu. Mars wejdzie w ruch wsteczny 30 października, by nie wrócić na właściwe tory aż do połowy stycznia 2023 roku. Możliwe będą utarczki, rozdrapywanie niezadowolenia z sytuacji mieszkaniowej i ogólny komunikacyjny głuchy telefon. Miej to w pamięci, zwłaszcza że spora część tego kłopotliwego tranzytu przypada na okres okołoświąteczny.

Słynne Ryby: OGINO GINKO

Szczęśliwy kolor: AKWAMARYNA

Potrawa: ALOESOWE SMOOTHIE

BARAN 21.03 – 20.04

(Fot. Tatiana i Karol dla "Vogue Polska", biżuteria marki TOUS)

Taki rok nie zdarza się często! Dostajesz szansę na całkowite odrodzenie i przewrót w życiu zawodowym oraz przyzwolenie na to, aby skupić się wyłącznie na sobie, oczywiście toutes proportions gardées...

Jowisz, planeta szczęścia i rozmachu, po raz pierwszy od ponad dekady zamelduje się na pięć słodkich miesięcy w twoim znaku w ramach preludium przed swoją właściwą wizytą w roku 2023. Dla każdego Barana czas między początkiem maja a końcem października będzie okresem swobody i optymizmu, które zadziałają jak magnes. To, co nazywamy szczęściem, jest bowiem przychylnością urzeczonych nami ludzi, a twojemu czarowi ciężko będzie się oprzeć.

Dzięki chybotliwemu ruchowi rzeczonego Jowisza, podróżującego między wzmocnionymi przez Neptuna Rybami (odpowiedzialnymi za zakończenia), a Baranem, zainicjujesz kolejny cykl wzrostu solidną dawką duchowego oczyszczenia. Dlatego do 11 maja poświęć się pracy za kulisami, szczególnie podczas styczniowej retrogradacji Wenus oraz podczas potrójnej koniunkcji między Wenus, Plutonem a twoim patronem Marsem, która wydarzy się 3 marca w sektorze kariery i życiowej misji. Jeśli jesteś Baranem urodzonym w ostatnich dniach znaku, zakreśl te daty złotym tuszem. Retrogradacje zmuszają nas do przewartościowań i przywołują duchy przeszłości – w twoim przypadku są to duchy powołania zawodowego. Niezwykłe marcowe spotkanie Wenus, planety miłości i bogactwa, z ambitnym, wojowniczym Marsem oraz z Plutonem, władcą transformacji i ukrytych skarbów, to znak, by wgryźć się w temat pasji, z jaką podchodzisz do spraw zawodowych. Zmierz się z kwestiami takimi jak: talent, władza, sukces. Jeśli trzeba, pozwól obumrzeć swoim nieaktualnym celom, by mogły narodzić się nowe. Zrób miejsce na jeszcze więcej siebie w jeszcze czystszej postaci.

18 stycznia węzeł północny, wyznaczający karmiczny kierunek rozwoju świata, przechodzi na około półtora roku do znaku Byka, dając ci dyspensę od angażowania się w sprawy innych ludzi i zachęcając do skupienia na własnych atutach, finansach i samozadowoleniu, a związane z powyższym zjawiskiem zaćmienie Słońca 30 kwietnia rozpocznie okres nauki obycia z dobrobytem. Niech 2023 rok przywita cię w pełnej gotowości na najlepsze.

Słynny Baran: BILLIE HOLIDAY

Szczęśliwy kolor: CZERWONY

Potrawa: BIBIMBAP

BYK 21.04 – 20.05

(Fot. Tatiana i Karol dla "Vogue Polska", biżuteria marki TOUS)

Zgadnij, na kogo będą zwrócone oczy wszechświata przez najbliższych kilkanaście miesięcy? Czy jesteś na to gotów, czy nie to od 18 stycznia 2022 do połowy lipca przyszłego roku, dzięki wejściu węzła północnego w twój znak, Bycze wartości awansują do rangi wzorca z Sèvres...

Węzły księżycowe są punktami przecięcia orbity Księżyca z płaszczyzną ekliptyki, a w astrologii są to dwa końce osi (południowy – opisujący podłoże i północny – mówiący o celu) wyznaczającej kierunek karmicznego rozwoju. W tym roku oś celuje prosto w ciebie! Stoi przed tobą poważne wyzwanie – będziesz musiał wycyzelować tożsamość tak, by świecić przykładem reszcie zagubionych zodiakalnych owieczek. Pokaż im, jak obchodzić się z materią, zmysłami i wszystkim, co wartościowe. 

Mało ci rewelacji? Do 11 maja Jowisz, planeta pomyślności, szans i wzrostu, kursuje po znaku Ryb, dzierżącym pieczę nad twoimi relacjami z grupą, czyli nad twoją popularnością i spełnionymi oczekiwaniami. Pomyśl o pęcznieniu zasięgów, rozrastaniu się wpływów, zwiększaniu się poczucia przynależności. Możesz zebrać niespodziewanie bogate żniwa marketingu szeptanego albo stanąć za zmodernizowaniem podejścia do inkluzywności. 12 kwietnia dostąpimy zaszczytnej koniunkcji Jowisza z Neptunem, który jest patronem iluzji, snów i podróży astralnych, w jego ojczystych Rybach. Nie lada to gratka, ostatnio doświadczana aż w 1856 roku – będzie odczuwalna przez cały miesiąc. Twoja społeczna intuicja osiągnie pułap przekraczający znaną ci skalę, najlepiej prowadź dziennik, by nie uronić ani kropli z tego oceanu.

30 kwietnia Nów w Byku przy akompaniamencie zaćmienia Słońca wyznaczy linię demarkacyjną między żyjącym cudzym życiem dawnym tobą, a oddającym Bykowi co bycze nowym tobą. Dwa tygodnie później koniunkcją z węzłem północnym Słońce rozproszy resztki mgły wiszącej nad twoim poczuciem własnej wartości. 

Pod koniec lipca z węzłem północnym spotka się Uran, władca niespodzianek i rebeliantów. To moment szczególnej wagi, najszczególniejszej dla Byków urodzonych w środkowej części znaku. Stabilność twojego gatunku miesza się z duchem rewolucji, dając początek radykalnej przebudowie stosunku do siebie w relacji do innych. Patrzymy na ciebie, pokaż nam, na co cię stać!

Słynny Byk: PAPUSZA

Szczęśliwy kolor: BUTELKOWA ZIELEŃ

Potrawa: PIZZA QUATTRO FORMAGGI

BLIŹNIĘTA 21.05 – 20.06

(Fot. Tatiana i Karol dla "Vogue Polska", biżuteria marki TOUS)

Nadchodzący rok otwiera przedostatnie na ponad dekadę wejście Jowisza – planety niosącej szczęście, błogosławieństwa oraz dobry humor – do znaku Ryb, gdzie zajmie się twoją karierą. 

Posiedzi tam do 11 maja, następnie przeskoczy do Barana, rozkręcając twoje życie towarzyskie, by wrócić na domykający sprawy obchód między 30 października a 20 grudnia. Każdy ambitny Bliźniak powinien mieć te daty zanotowane w kajeciku – astrologia to w rzeczy samej sztuka wyczytywania z gwiazd najlepszych i najgorszych momentów na realizację planów. A zatem tegoroczna sekcja rytmiczna pulsuje w rytmie kariera-networking-kariera. Przejdźmy do linii melodycznej – Wenus spędzi w Koziorożcu trzy pierwsze miesiące, rozpoczynając od retrogradacji trwającej do ostatnich dni stycznia, a kończąc pobyt nietuzinkową, dokręcającą śrubę, potrójną koniunkcją z Marsem oraz Plutonem. Wenus zarządza bogactwem i miłością, a podróżując na wstecznym przez sektor cudzych pieniędzy, podatków, spadków oraz intymności i transformacji (uwierzcie mi, to wszystko się ze sobą wiąże), ruszy u podstaw wyżej wymienione zagadnienia. To czas na pytania o miejsce finansów w twoim życiu i o metody zacieśniania więzów z ludźmi czy instytucjami. Niewykluczone, że ktoś zapragnie w ciebie zainwestować, odziedziczysz jakieś dobra albo zaskoczy cię zwrot zaginionego w pomroce dziejów długu (choć dla nielicznej grupki pechowców może chodzić o znikające, a nie pojawiające się dukaty). 12 kwietnia Jowisz spotka się z Neptunem w Rybach, które są naturalnym dominium obydwu tych planet, budząc w tobie nieznane pokłady zawodowej intuicji, rozmachu i wizjonerstwa. Ostatni raz podobna koniunkcja zdarzyła się w połowie XIX wieku, masz więc pewność, że to jedyna taka okazja w życiu, choć szczęśliwie wpływ tego tranzytu odczuwalny będzie przez cały miesiąc. 20 sierpnia Mars wejdzie do twojego znaku na całe 7 miesięcy, inicjując wcielanie w życie zdobytych wcześniej pomysłów, by z końcem października rozpocząć trwającą do stycznia retrogradację oraz czas na weryfikowanie możliwości i wytyczanie granic. Pierwsze owoce swoich starań dostrzeżesz u wrót kolejnego roku.

Słynne Bliźnięta: ISADORA DUNCAN

Szczęśliwy kolor: ŻÓŁTY

Potrawa: APERITIVO

RAK 21.06 – 22.07 

(Fot. Tatiana i Karol dla "Vogue Polska", biżuteria marki TOUS)

Nieważne, co działo się dotychczas, rok 2022 skończysz z naręczem nagród za swoją niezłomną postawę. Jowisz, planeta wspaniałości, wzrostu i ślepego szczęścia, już na początku stycznia wchodzi do znaku Ryb, twojego pobratymca spod sztandaru wody.

Dzięki temu pokrewieństwu żywiołów możesz oczekiwać szczególnego traktowania w czasie tego rozkosznego tranzytu przez sektor odpowiedzialny za filozofię, międzynarodowe kontakty i naukę. 11 maja ciężar jupiterańskiego błogosławieństwa przesunie się na sferę kariery, by między 30 października a 20 grudnia wrócić do Ryb, dając ci czas na poszerzanie kompetencji. Źródłami pomyślności dla ciebie będą w tym roku zdobywanie wiedzy, zawieranie nowych znajomości, dalekie podróże. Pomyślność owa będzie tym większa, im mocnej będzie to wszystko związane z twoimi zawodowymi ambicjami. Jeśli ci to w smak, wróć na uniwersytet lub wyemigruj za wymarzoną pracą. Iovis Pater (Jowisz) roztoczy nad tobą czułą opiekę. Co ważne w tym kontekście, surowy sędzia Saturn wejdzie w ostatnią, decydującą fazę swojej trzyletniej podróży przez sferę transformacji, intymności, podatków i spadków. Minione dwa lata miałeś prawo napotykać finansowe przeszkody i kłopoty z bliskością, teraz fortuna się odwróci. Saturn, kończąc przemarsz, zmienia się w św. Mikołaja (słowo daję, Saturn jest jego oficjalnym protoplastą!) i nagradza każdego, kto poważnie podszedł do rzuconych mu wyzwań.

W styczniu przygotuj się na dodatkowe atrakcje, które zapewni ci retrogradacja Wenus, patronki miłości i pieniędzy, w Koziorożcu, znaku dopełniającym twój, a trzymającym pieczę nad sektorem umów, małżeństw i współpracowników. Ważne, by co najmniej do końca miesiąca, z buforem aż do marca, nie podejmować wiążących decyzji, bo prawie na pewno będziesz ich żałować. Poświęć czas przeglądaniu cyrografów, terapii par i poważnej ocenie rzetelności osób, z którymi wiąże cię mały druk. Nie daj się ponieść fali goryczy, Wenus na wstecznym lubi wyolbrzymić choćby mikre odstępstwa od perfekcji. Na jej łaskawość licz między 18 lipca a 11 sierpnia, kiedy to przewędruje przez znak Raka, wyposażając cię w słodycz, wdzięk i ogólną przychylność losu. Wspomoże zmianę wizerunku, pchnie cię w ramiona odpowiednich ludzi, wysublimuje twój gust – żyć nie umierać. W 2023 rok wkroczysz dostojniej, mądrzej i z perspektywami na nie lada sukces.

Słynny Rak: ELSA HILDEGARDA VON FREYTAG-LORINGHOVEN

Szczęśliwy kolor: SREBRNY

Potrawa: KOUIGN-AMANN

LEW 23.07 – 23.08 

(Fot. Tatiana i Karol dla "Vogue Polska", biżuteria marki TOUS)

Wielka transformacja czai się tuż za rogiem! Dotarłeś do zakrętu, w który wejdziesz z gracją, o ile poddasz się imperatywowi duchowej, intelektualnej i emocjonalnej ekspansji.

Trudno uwierzyć, iż mógłbyś stawiać opór łagodnej perswazji wszechświata, na wszelki wypadek jednak podsunę ten temat. Skąd mogę mieć pewność! Początek roku będzie obfitować w ważkie kosmiczne zdarzenia. Węzeł północny (czyli północny koniec osi rozpiętej między dwoma punktami przecięcia orbity Księżyca z ekliptyką – osi wytyczającej kierunek rozwoju świata) przesuwa się ze znaku Bliźniąt do znaku Byka, co dla ciebie oznacza rozprawę z mitologizowanym domem czy prywatnością, a pożądanym życiem publicznym. Przez nadchodzące niemal półtora roku wszystkie zaćmienia będą katapultować cię z domowych pieleszy ku służbie społeczeństwu. Praca na indywidualny komfort to przeżytek. Musisz odcisnąć ślad swojej łapy na cudzych życiach. Zanotuj daty zaćmień: 30 kwietnia, 16 maja, 25 października i 8 listopada.

Jowisz, rozdawca szczęścia i obfitości, do 11 maja kursować będzie po sektorze intymności, metamorfoz i cudzych pieniędzy. Na chwilę wstąpi do przyjaznego ci, ognistego Barana, by między 30 października a 20 grudnia wrócić i domknąć rozgrzebane sprawy. Czeka cię przeszło pół roku hossy w miłości, seksie i pieniądzach – chętnych inwestorów i gotówki nie wiadomo skąd oraz kwitnącej bliskości z wybranymi osobami. Na głębszym poziomie tranzyt ten uczyni z ciebie feniksa, pozwoli zagłębić się w nieznane zakamarki własnej psyche, obumrzeć i zmartwychwstać. Wizyta Jowisza w znaku Barana otworzy ci perspektywy na międzynarodowe podróże i zagraniczny networking, ale mając w pamięci proces transformacji zainicjowany wcześniej, nie będzie dziwne, jeśli potoczy się to w kierunku religijnych doświadczeń i filozoficznych przewrotów.

Finał roku naznaczony będzie trwającą od końca października do połowy stycznia 2023 roku retrogradacją Marsa w sektorze stowarzyszeń, popularności, przyjaciół i spełnionych oczekiwań. Trzymaj się z dala od konfliktów, a najlepiej spędź te miesiące na kursie medytacji lub uprawy egzotycznych roślin. Kiedy ambitny, wojowniczy Mars wróci na swoje tory, będziesz najpopularniejszy w całym stadzie. Lecz to za kolejnym zakrętem.

Słynny Lew: BEATRIX POTTER

Szczęśliwy kolor: ZŁOTY

Potrawa: RISOTTO Z SZAFRANEM I TRUFLAMI

PANNA 24.08 – 23.09

(Fot. Tatiana i Karol dla "Vogue Polska", biżuteria marki TOUS)

Idę o zakład, że przynajmniej raz w roku ktoś życzy ci zdrowia, miłości i pieniędzy. Niespodzianka! Fortuna wysłuchała tych powinszowań i zdecydowała, że czas coś z nimi zrobić, np. wcielić je w życie.

Styczeń rozpocznie ten proces aż trzema decydującymi astralnymi zdarzeniami: retrogradacją Wenus – planety miłości, przyjemności i pieniędzy – w przyjaznym ci Koziorożcu, dzielącym z tobą opiekuńczy żywioł ziemi. Wejściem Jowisza w przedostatni etap podróży przez podlegające mu Ryby oraz przesunięciem węzła północnego, zwanego też węzłem przeznaczenia lub księżycowym, z Bliźniąt do Byka, który tak jak ty i Koziorożec jest znakiem ziemskim. Wenus tranzytująca na wstecznym biegu przez sektor kreatywności, romansów i dzieci pozostanie tam do marca, a na właściwe tory wróci już wraz z końcem stycznia. Do tego czasu zrewiduj, co przynosi ci frajdę, wróć do porzuconych kreatywnych projektów, zwłaszcza jeśli mają one podtekst zarobkowo-biznesowy, powstrzymując się jednak od ryzykowania gotówki. Jeśli leży ci na sercu powiększenie rodziny, zajmij się tym lepiej w okolicach koniunkcji z Marsem 16 lutego. 

Przejdźmy do weselszej części. Ulubieniec wszystkich – Jowisz, rozdawca szczęścia, patron wzrostu i opiekun odważnych, do 11 maja będzie pompować przychylność losu w twój sektor poważnych związków, umów oraz współpracy. Może poskutkować to kardynalnym „tak” na ślubnym kobiercu lub u notariusza. Czy chodzi o zadeklarowaną miłość, czy o lukratywny interes, masz wszelkie dane, by okazały się sukcesem. Kolejne miesiące, aż do przełomu października z listopadem, Jowisz spędzi w Baranie, czyli w sektorze intymnego partnerstwa i cudzych pieniędzy (na które staniesz się magnesem), by wrócić do Ryb i spraw związkowych po ostatnie poprawki przed końcem roku. Węzły księżycowe na osi Skorpion-Byk to karmiczna grawitacja, która każe ci odstawić małe, kapryśne ambicje na rzecz tych wielkich i stabilnych. Jeśli piszesz do szuflady – zaczniesz publikować, jeśli odwlekasz obronę dyplomu wyższej uczelni – skończysz z tym, jeśli wyrastasz z czegoś intelektualnie – poszerzysz zasięg za horyzont. Masz na to prawie 18 miesięcy.

Słynna Panna: AGATHA CHRISTIE

Szczęśliwy kolor: KHAKI

Potrawa: PHILLY CHEESESTEA

WAGA 24.09 – 23.10

(Fot. Tatiana i Karol dla "Vogue Polska", biżuteria marki TOUS)

Kto powiedział, że powszednie znaczy nudne? Nadchodzący rok pomoże ci przekonać siebie (i innych), iż sprawy podstawowe mogą być de luxe, a przynajmniej bombowe.

Styczeń otwiera retrogradacja osobistej patronki Wag, czyli Wenus, w bliskim ich sercu sektorze spraw domowych i rodzinnych. Ten tranzyt ma na celu usprawnić lub nieodwracalnie przekształcić to, co nazywasz swoim gniazdem. Możesz się spodziewać przeprowadzek, remontów, sprzedaży czy kupna nieruchomości lub ruszenia swoich mentalnych korzeni i stania się „swoim własnym rodzicem”. Przełomowy i emocjonalny charakter wędrówki wielbiącej harmonię i piękno Wenus przez sektor domu podkręci finałowa, dziejąca się 3 marca, potrójna koniunkcja z Marsem – planetą akcji i Plutonem – planetą transformacji, marudzącym w tych rejonach od 2008 roku a zamierzającym opuścić je dopiero w roku 2023. Na osłodę dodam, że Wenus spędzi też prawie cały urodzinowy miesiąc w twoim znaku, obdarowując cię wdziękiem oraz charyzmą, by 22 października spotkać się w ścisłej koniunkcji ze Słońcem i tym samym markować najszczęśliwszy dzień na romanse, kreatywność i radość życia.

Od końca minionego grudnia, do 11 maja, a potem między 28 października a 20 grudnia optymistyczny Jowisz, który wśród planet pełni funkcję czterolistnej koniczynki, przebywać będzie w Rybach, opiekujących się twoim zdrowiem, rutyną i codzienną pracą, umajając najnudniejsze zagadnienia swoim umiłowaniem rozmachu. Nie będziesz mieć podobnej okazji, by osiągnąć mistrzostwo w jodze Iyengara, zostać gourmet dietetykiem lub zoptymalizować swoje nawyki, by oprócz pracy mieć też czas na bycie geniuszem, przez kolejnych 12 lat. 

Okienko od mają do końca października Jowisz przebaluje u Barana, twojego znaku dopełniającego, który dzierży pieczę nad umowami, partnerstwem i małżeństwem. Rozwody, oświadczyny, oficjalne współprace pójdą jak po maśle, szybko przynosząc imponujące efekty. W tym czasie możesz poznać czarującą osobę, która cechować się będzie jupiteriańskmi jakościami: brawurą, mądrością, szerokimi horyzontami, lub wprost – będzie pochodzić z obcych krajów. Na koniec zakreśl w kalendarzu datę 12 kwietnia. Wydarzy się wtedy ostatni raz widziana ponad półtora wieku temu koniunkcja Jowisza z Neptunem w Rybach. Zdarzenie, którego doświadczysz raz w życiu, choć promieniować będzie na cały miesiąc. Najłatwiej ci będzie rozkoszować się cudownościami relaksu i lekkością bytu, najtrudniej podążać za surową dyscypliną. Powiedz jednak, czy nie zasługujesz na wakacje stulecia?

Słynna Waga: ROMY SCHNEIDER

Szczęśliwy kolor: RÓŻOWY

Potrawa: LODY MELBA

SKORPION 24.10 – 22.11

(Fot. Tatiana i Karol dla "Vogue Polska", biżuteria marki TOUS)

Standardem jest, że co roku niektóre ze znaków zodiaku są wyróżnione ponad resztę – w tym roku to ty, Skorpionie, należysz do kasty wybrańców. Wszystko dzięki przejściu węzła północnego z Bliźniąt do Byka, które wydarzy się 18 stycznia. 

Węzły księżycowe, czasem nazywane karmicznymi lub przeznaczenia, to dwa punkty, w których orbita Księżyca przecina ekliptykę, wyznaczając spolaryzowane krańce osi kierunku rozwoju. Węzeł północny, który zawita zaraz w Byku, wskazuje cel, ku któremu ciągnie nas kosmiczna grawitacja; znajdujący się po przeciwnej stronie węzeł południowy – lądujący w Skorpionie (i tu wkraczasz ty, cały na biało) – określa, z czego musimy zrezygnować, by dać losowi szansę. Cały świat odczuwa zmiany zachodzące przy każdorazowym przesunięciu osi, ale szczególny ciężar spoczywa na barkach znaków bezpośrednio zaangażowanych. Będąc na południowym krańcu, trzeba zrobić kilka kroków wstecz, by zyskać szerszy obraz samego siebie, przemyśleć kim się jest, w jakie pułapki ego się wpadło, czego w rzeczywistości się pragnie i co nas trzyma w bagienku stagnacji. Dopóki nie odrobisz tej pracy domowej, dopóty nie będziesz gotów skorzystać z darów szykowanych przez kraniec północny. 

Byk opiekuje się twoim sektorem partnerstwa, małżeństwa i współpracy, toteż przeznaczenie każe ci odpuścić wszelkie formy egotystycznego samotnictwa, od samozatrudnienia, przez powściągliwość w miłości, po samowystarczalność Zosi Samosi. Nie będę owijać w bawełnę: czas połączyć spółki, dać się zatrudnić, wziąć ślub lub zabrać za naprawianie kłopotów w istniejącej relacji. Tym bardziej że Jowisz, planeta szczęścia i rozmachu, spędzi przeszło pół roku w przychylnych tobie Rybach, odpowiadających za sektor romansów, kreatywności, dzieci i radości życia. Od 28 grudnia do 11 maja – z wyłączeniem stycznia, kiedy Wenus, patronka miłości, osłabiona będzie retrogradacją – a potem od końca października do 20 grudnia, możesz liczyć na wyjątkową przychylność niebios we wszystkich kreatywnych przedsięwzięciach. Zarówno tych dotyczących spraw serca, jak i opieki nad pociechami – jednak wyłącznie, jeśli podążysz za karmicznym wyzwaniem osi węzłów przezna-
czenia.

Szczególną rolę w twojej misji odegrają wszystkie tegoroczne zaćmienia, toteż zanotuj sobie ich daty już teraz: 30 kwietnia, 16 maja, 25 października i 8 listopada, a dla podwyższenia morale dopisz jeszcze 5 marca, czyli dzień koniunkcji Słońca z Jowiszem w Rybach, twój najfartowniejszy dzień w 2022 roku.

Słynny Skorpion: SABINA SPIELREIN

Szczęśliwy kolor: CZARNY

Potrawa: CZARNA POLEWKA

STRZELEC 23.11 – 21.12

(Fot. Tatiana i Karol dla "Vogue Polska", biżuteria marki TOUS)

18 stycznia kończy się trwająca od maja 2020 r. przeprawa z wymuszoną przez węzły księżycowe na osi Strzelec-Bliźnięta transformacją najgłębszych zakamarków twojej osobowości.

Karma zmienia azymut na polaryzację Skorpion-Byk, a ty, urodzony marzycielu, wreszcie możesz na powrót snuć swoje spektakularne sny. Potrzebujesz marzeń jak wody i w tym roku twoje pragnienie zostanie zaspokojone. Styczeń będzie miesiącem refleksji i odpoczynku, prób integracji zdobytej wiedzy i korzystania z rozkoszy domowego ogniska. Wenus, planeta pieniędzy i miłostek, retrograduje do 29 stycznia w Koziorożcu, znaku władającym twoim sektorem finansów oraz wartości. Tymczasem Jowisz – osobisty patron Strzelca, ulubieniec tłumów, róg obfitości, dotyk szczęścia ­– stacjonuje do 11 maja, a potem znów od 28 października do 20 grudnia, w znaku Ryb, odpowiedzialnym za sprawy domu, remontów, korzeni, rodziny i bezpieczeństwa. Nim Wenus wróci na właściwe tory i obdaruje cię trwającym do początku marca wsparciem, zdążysz dokonać analizy swoich materialnych potrzeb i ambicji, przyjrzysz się skali, w jakiej korzystasz z własnych talentów, zrozumiesz, co oznacza dla ciebie dobrobyt. Retrogradacja to nie czas na działanie, a na zrozumienie i zwizualizowanie obrazu pożądanego efektu. Między 11 maja a 28 października Jowisz zabawi u twojego ognistego pobratymca, Barana, napełniając rozmachem, odwagą i doprawiając ślepym fartem sektor kreatywności, romansów i radości życia. Będzie to wystrzałowy czas dla ludzi rozrywki, artystów, uwodzicieli i świeżo upieczonych rodziców. Ale nie tylko! Zyska każda osoba, w której sercu tli się potrzeba przygody. Obudzi się w tobie ułańska fantazja i zdolność do odczuwania dziecięcego entuzjazmu.

20 sierpnia wojowniczy, asertywny Mars wkroczy do Bliźniąt, energetyzując temat partnerstwa, małżeństwa i współpracy, by 30 października rozpocząć tam retrogradację, która skończy się dopiero w połowie stycznia 2023 roku. Przypomnij sobie, jak to jest zjeżdżać na rowerze ze stromego zbocza. W pierwszej chwili jesteś odurzony frajdą pędu, później pokracznie usiłujesz go przyhamować w celu uniknięcia kraksy. Tak to właśnie będzie z owym tranzytem Marsa. Weź głęboki oddech, zachowaj spokój i zacznij szykować się na nadchodzący w przyszłym roku renesans uczuć.

Słynny Strzelec: MARIA  CALLAS

Szczęśliwy kolor: PURPURA

Potrawa: SMAŻONY JEDWABNIK

KOZIOROŻEC 22.12 – 20.01

(Fot. Tatiana i Karol dla "Vogue Polska", biżuteria marki TOUS)

Przygotuj się na solidną dawkę Koziorożca. To nie żart, najbliższe dwa miesiące nadadzą ton pozostałej części roku nie tylko twojego, lecz także całej reszty Zodiaku.

Styczeń zdominowany będzie przez retrogradację Wenus – planety bogactwa, miłości i luksusu – w twoim własnym znaku, wejście Jowisza – rozdawcy szczęścia – do Ryb oraz przesunięcie węzła północnego z Bliźniąt do Byka. Węzeł północny to karmiczne wyzwanie dla świata i dla każdego człowieka z osobna. Nie na darmo nazywa się go węzłem przeznaczenia, towarzyszy mu bowiem wrażenie nieuchronności lub wyższej konieczności. Już wyjaśniam detale. Wenus pozostanie w Koziorożcu do końca lutego i o ile pierwsza połowa tranzytu upłynie ci na refleksjach o miłości własnej, miłości do innych, definiowaniu się poprzez wartości estetyczne i materialne potrzeby, o tyle druga jego połowa – lutowa – wstrząśnie twoimi fundamentami. Gorąca schadzka Wenus z jej kosmicznym kochankiem Marsem w okolicach walentynek i potrójna koniunkcja Wenus-Pluton-Mars na początku marca wepchną cię na ścieżkę przemiany totalnej. Obdarzony wenusjańskim czarem i plutonicznym magnetyzmem staranujesz przeszkody stojące ci na drodze do odzyskania osobistej mocy, uświadomienia sobie, czym możesz być, a co porzuciłeś w odruchu bezsilności wobec braku równowagi w dawaniu i braniu. Oczywiście, wszystko zależy od ciebie, ja zarysowuję tylko potencjał, z którego jednak szaleństwem byłoby nie skorzystać. Jowisz, pozostając do 11 maja, a potem od końca października do 20 grudnia, w Rybach – sektorze komunikacji, handlu i bezpośredniej ekspresji – uczyni cię nieoficjalnym wodzirejem każdego spotkania, czy to biznesowego, czy w kółku naukowym. Węzeł północny w Byku (znaku opiekującym się twoją kreatywnością, radością życia, romansami i ich owocami, czyli dziećmi) przez cały rok wymuszać na tobie będzie szacunek do zabawy, młodego potomstwa i artystycznych ciągot. Rok zamknie retrogradacja asertywnego zazwyczaj Marsa w Bliźniętach, trwająca od 30 października do połowy stycznia 2023. Przewrotnie, wiele możesz dokonać w czasie, kiedy naturalnie wybuchowa energia Marsa zostaje nieco powściągnięta. Zagadnienia takie jak praca, zdrowie, codzienna rutyna, czyli te, którymi zarządzają u ciebie Bliźnięta, wymagają cierpliwości i miarowego tempa, ale zyskują na szczypcie wściekłego, marsowego uporu. Zatem do dzieła i precz z nudą.

Słynny Koziorożec: BETTY WHITE

Szczęśliwy kolor: TAUPE

Potrawa: TORCIK PARIS-BREST

W sesji wykorzystano biżuterię marki TOUS.

Zdjęcia: Tatiana i Karol
Stylizacja: Marta Zaczyńska
Makijaż i włosy: Iza Kućmierowska / Das Agency
Asystenci fotograf w Otto Sot, Kamil Ślaziński, Adam Kurlanc / Studio Daylight
Asystent stylistki: Kacper Kujawa
Modelki: Karolina Sikorska / Model Plus; Monika Karwowska / Selective Mgmt
Scenografia: Ania Witko
Asystentka scenografki: Dagmara Stępień
Produkcja: Vladyslav Mykhnyuk
Asystentka produkcji: Kasia Krychowska


Horoskop w oryginale ukazał się w styczniowo-lutowym wydaniu "Vogue Polska". Już dziś możecie zamówić numer z jedną z dwóch okładek do wyboru na Vogue.pl.

(Fot. Hill & Aubrey)

 

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij