Znaleziono 0 artykułów
05.10.2023

Casualowa stylizacja Taylor Swift to doskonałe nawiązanie do mody z lat 90.

05.10.2023
Taylor Swift (Fot. Getty Images)

Częścią globalnego sukcesu i fenomenu Taylor Swift był fakt, że z historiami, jakie opowiadała w swych utworach, z łatwością mogły utożsamić się miliony młodych kobiet na całym świecie. To samo można powiedzieć o jej stylu. Choć wokalistka nie unika mody luksusowej, tworzy przy jej pomocy zestawienia w stylu „dziewczyny z sąsiedztwa”. Tym razem zrobiła przerwę od flagowego romantycznego wizerunku i zainspirowała się sportowym stylem księżnej Diany z lat 90. XX wieku.

Nie tylko kultowa sukienka zemsty była częścią nowego wizerunku księżnej Diany, gdy w 1992 r. ogłoszono jej separację z księciem Karolem. Nowy etap w życiu celebrowała stylem, w którym wreszcie mogła być sobą, a który nijak miał się do królewskiego dress code’u. Nie bez powodu przypisuje jej się wylansowanie stylu athleisure – inspirując się męskim stylem (a szczególnie garderobą ojców) nosiła masywne ortopedyczne sneakersy i grube skarpetki, legginsy kolarki i oversize’owe bluzy. Nie oznaczało to jednak rezygnacji z luksusu, bo te casualowo-sportowe stylizacje zestawiała z drogocenną biżuterią i torebkami od ulubionych mody.

Taylor Swift (Fot. Getty Images)

Taylor Swift inspiruje się sportowym stylem księżnej Diany i nosi najgorętsze sneakersy sezonu

Kolejną gwiazdą, która postanowiła na nowo zinterpretować ten styl, została Taylor Swift. Gwiazdę sfotografowano pod studiem nagraniowym w Nowym Jorku w looku, którego nie powstydziłaby się Lady Di. Swift postawiła na obszerny T-shirt z archiwalnym zdjęciem Shanii Twain, do którego dobrała szorty kolarki i białą czapkę z daszkiem. Subtelnym nawiązaniem do jej charakterystycznego romantycznego i dziewczęcego stylu były jedynie skarpetki z falbanką, które założyła do masywnych sneakersów marki New Balance. Podobnie jak niegdyś Diana, to sportowe zestawienie urozmaiciła luksusową torebką. Model „Camera Box” od Louis Vuitton wyceniany jest na ponad sześć tysięcy dolarów.

Po zakończeniu bijącej rekordy trasy koncertowej o Swift jest obecnie głośno głównie ze względu na jej domniemany nowy związek. Wybrankiem wokalistki ma być zawodnik futbolu amerykańskiego Travis Kelce. Swift pojawiła się już na dwóch meczach jego drużyny Kansas City Chiefs – raz kibicowała mu wspólnie z jego matką, a na kolejnych rozgrywkach pojawiła się z przyjaciółmi, m.in. Blake Lively i Ryanem Reynoldsem.

Michalina Murawska
Proszę czekać..
Zamknij