Znaleziono 0 artykułów
16.06.2023
Artykuł partnerski

„Miłość jednoczy”: Tęczowa kolekcja adidas x Rich Mnisi

16.06.2023
Tęczowa kolekcja adidas x Rich Mnisi z okazji Miesiąca Dumy 2023 (Fot. Materiały prasowe)

Z okazji Miesiąca Dumy adidas zaprezentował tęczową kolekcję, stworzoną we współpracy z queerowym projektantem Richem Mnisim. Gwiazdami tegorocznej kampanii „Let Love Be Your Legacy” są Tom Daley, Jari Jones i Lusanda Dumke.

Miesiąc Dumy to czas osób LGBT+, które wciąż muszą walczyć o równe prawa. W odpowiedzi na rosnące nastroje homofobiczne i transfobiczne na całym świecie wiele brandów uległo ich presji i zrezygnowało w tym roku ze świętowania. W obliczu spadku zaangażowania we wspólną celebrację tęczowej społeczności wsparcie takich marek, jak  adidas, jest szczególnie ważne. Brand od lat daje przykład, jak być dobrym sojusznikiem osób LGBT+, nie tylko od święta.

Tęczowa kolekcja adidas x Rich Mnisi z okazji Miesiąca Dumy 2023 (Fot. Materiały prasowe)

Let Love Be Your Legacy

Aby uczcić Miesiąc Dumy, co roku adidas przygotowuje tęczową kolekcję, której celem jest nie tylko wsparcie osób LGBT+, lecz również realna zmiana świata na lepsze. Stąd hasło tegorocznej kampanii „Let Love Be Your Legacy”, stworzonej we współpracy z organizacją Athlete Ally, która działa na rzecz inkluzywności w świecie sportu. Nowa kolekcja marki została zaprojektowana przez Richa Mnisiego, multidyscyplinarnego twórcę z Republiki Południowej Afryki.

Znakiem rozpoznawczym queerowego projektanta są geometryczne wzory w stylu retro oraz soczysta paleta barw, poprzez którą Mnisi reinterpretuje tęczę. Oba te wymiary świetnie prezentują się na klasycznych sylwetkach adidasa z serii Originals, Sportswear i innych. W kolekcji znalazły się, m.in. komplety w duchu athleisure, stroje kąpielowe i kultowe sneakersy marki. Fani akcesoriów na pewno docenią geometryczne torebki, tęczowe skarpetki i wakacyjny must have, czyli bucket hats. Marka nie zapomina również o planecie. Wybrane produkty z kolekcji wykonano z materiałów pozyskanych z recyklingu oraz organicznej bawełny od kolektywu Better Cotton.

Tęczowa kolekcja adidas x Rich Mnisi z okazji Miesiąca Dumy 2023 (Fot. Materiały prasowe)

 Podczas pracy nad kolekcją zależało mi, by była ona formą ekspresji mojego wewnętrznego dziecka. To opowieść o potędze miłości, która jest najpiękniejszym dziedzictwem sojuszników osób LGBT+ – tłumaczy projektant. – Mariaż tych motywów z moją estetyką i kultowymi projektami marki adidas sprawił, że nasza kolekcja jest symbolem samoekspresji i samoakceptacji – dodaje.

Razem dla lepszej przyszłości

Premierze kolekcji towarzyszy kampania z udziałem olimpijskiego medalisty (i mistrza dziergania) Toma Daleya, aktywistki Jari Jones, sportowczyni Lusandy Dumke oraz przedstawicieli organizacji Athlete Ally. W myśl hasła „Let Love Be Your Legacy” ambasadorzy marki przygotowali osobiste „Love Letters” do świata, zachęcając sojuszników do stanięcia ramię w ramię z osobami LGBT+. W swoich listach Daley, Jones i Athlete Ally zwrócili również uwagę na znaczenie swobody, wolnej od uprzedzeń ekspresji w sporcie i innych obszarach życia.

Tęczowa kolekcja adidas x Rich Mnisi z okazji Miesiąca Dumy 2023 (Fot. Materiały prasowe)

Choć symboliczne wsparcie osób LGBT+ jest bardzo ważne, adidas nie zapomina również o działaniu na rzecz realnej zmiany. W tym celu marka połączyła siły z Athelete, organizacją non profit, która walczy z przejawami homofobii i transfobii w świecie sportu. Brand równie prężnie działa na rynkach lokalnych, dlatego podczas Warszawskiej Parady Równości, która odbędzie się już w sobotę 17 czerwca, w sklepie adidas przy ulicy Marszałkowskiej uczestnicy będą mogli za darmo odebrać tęczową flagę. Spieszcie się, liczba flag jest limitowana.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij