Znaleziono 0 artykułów
28.12.2022
Artykuł partnerski

Ambilight: Światło i emocje

28.12.2022
Fot. Materiały prasowe

Dom to miejsce, w którym pragniemy zrelaksować się po ciężkim dniu pracy, ale też spędzić miło czas w gronie najbliższych. Ułatwiają nam to specjalne sprzęty, takie jak wyjątkowe telewizory najnowszej generacji z unikalną funkcją Philips Ambilight.

Nasz dom czy też mieszkanie to nasza oaza. Tu możemy się odprężyć i być sobą. A co, gdyby nasza przestrzeń mogła się zamienić w klub, salę kinową czy stadion sportowy? Z nowymi telewizorami Philips to możliwe – Ambilight zmienia wszystko i sprawia, że dzieje się magia. Modele z najnowszej gamy marki gwarantują nie tylko realistyczny, żywy i bardziej płynny niż kiedykolwiek obraz, ale dzięki funkcji Ambilight pozwalają też całkowicie zanurzyć się w doświadczeniu – niezależnie od tego, czy właśnie oglądamy wciągający film, bawimy się wraz z przyjaciółmi podczas transmisji koncertu ulubionej gwiazdy czy wspólnie ze znajomymi oddajemy się sportowym emocjom podczas meczu drużyny narodowej. Ambilight zapewnia zupełnie nowe, fascynujące doznania.

Fot. Materiały prasowe

Czas wyjątkowych doświadczeń

Kto z nas choć raz nie marzył o tym, by móc wejść w świat widoczny na ekranie telewizora i zanurzyć się w rozgrywającą się na nim akcję? Teraz tak właśnie możemy się poczuć, a perfekcyjny obraz telewizorów Philips Ambilight to dopiero początek. Kolorowa poświata otaczająca ekran sprawia, że podczas seansu mamy wrażenie, jakbyśmy byli tuż obok filmowych bohaterów, a obraz staje się bardziej realistyczny i trójwymiarowy. Co więcej, dzięki temu autorskiemu rozwiązaniu, również ekran wydaje się większy niż w rzeczywistości.

Fot. Materiały prasowe

Jak to działa? Amblight to system inteligentnych diod LED zamontowanych z tyłu urządzenia. Rzucają one na ścianę światło w kolorach wyświetlanych aktualnie na ekranie. Dzięki temu telewizor zapewnia niezwykłe emocje miłośnikom kina sprawiając, że akcja jest bardziej ożywiona. Niezależnie od tego, czy mamy danego dnia ochotę na film przygodowy, romans, horror czy dokument, nowoczesna technologia pomoże zwiększyć intensywność wrażeń.

Fot. Materiały prasowe

Amblight pozwala też na jeszcze bardziej emocjonujące oglądanie piłkarskiego meczu czy innej ulubionej dyscypliny. Przybliża do akcji toczącej się na boisku, torze wyścigowym czy korcie i sprawia, że wrażenia stają się intensywniejsze. Fanów sportu ucieszy dostępny w ustawieniach tryb flagi, który sprawia, że Ambilight świeci w kolorach narodowych wybranego z listy kraju.

Telewizor służy dziś wielu z nas nie tylko do oglądania filmów czy śledzenia sportowych zmagań, lecz także do emocjonujących gier. Teraz rozgrywki na konsoli w gronie znajomych pozwolą jeszcze intensywniej doświadczyć obrazu. To jednak nie wszystko, bo tę technologię docenią również fani muzyki. Dzięki szerokiej gamie opcji, które można dostosować do własnych preferencji, oglądane transmisji koncertów staje się jeszcze ciekawsze. Pulsowanie diod Ambilight podbija bity w muzyce i intensyfikuje wrażenia, niezależne od tego, czy bawimy się przy koncercie Duy Lipy, Harry’ego Stylesa czy innej ulubionej gwiazdy.

Wyjątkowy klimat, relaks i najlepszy budzik

Innowacyjna funkcja telewizorów Philips działa również przy wyłączonym ekranie. To sprawia, że telewizor może zamienić się w barwną lampę, której kolor i jasność regulujemy w łatwy sposób. Pozwala to stworzyć w pomieszczeniu wyjątkowy klimat, idealny podczas nastrojowych wieczorów we dwoje czy spotkań w gronie znajomych.

Fot. Materiały prasowe

Kolejną innowacją najnowszej generacji telewizorów Philips jest Ambilight Aurora. To zupełnie nowa funkcja galerii z wstępnie załadowanymi obrazami i filmami, które można wyświetlać razem z Ambilight, gdy akurat nie oglądamy nic na telewizorze. Wystarczy kilka kliknięć, aby ruchomy lub statyczny obraz płynnie wyszedł poza ramy ekranu. Szeroka gama grafik i animacji została dobrana tak, aby dopasować się do różnego rodzaju wnętrz.

Fot. Materiały prasowe

Większość z nas nieraz zasnęła ukołysana łagodnym dźwiękiem telewizora. Ale urządzenia z technologią Philips Ambilight mają też funkcję budzika. I to naprawdę wyjątkowego. Jak działa? Wystarczy w menu podręcznym telewizora wybrać funkcję AmbiWakeup, a następnie ustawić godzinę pobudki. Kolejnym krokiem jest wybór zdjęcia, które pojawi się na ekranie po tym, jak się obudzimy – mogą to być kojące krajobrazy czy urocze zwierzęta. Wreszcie należy wybrać muzykę i ustawić poziom głośników telewizora. I gotowe! O żądanej godzinie telewizor obudzi nas delikatnym światłem, imitującym wschód słońca, naszą ulubioną muzyką oraz wybranym zdjęciem, pokaże też aktualną prognozę pogody. Dzięki temu nawet w pochmurny, zimowy dzień możemy wyczarować w sypialni pogodny poranek. Tak rozpoczęty dzień z pewnością będzie dobry!

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij