Znaleziono 0 artykułów
29.12.2022
Artykuł partnerski

Kosmetyki do zadań specjalnych i tych codziennych

29.12.2022
(Fot. Materiały prasowe)

The Dermocosmetics to nowa marka kosmetyków do codziennej pielęgnacji, których można bezpiecznie używać po zabiegach medycyny estetycznej. W procesie tworzenia ich receptur uczestniczyli dermatolodzy i kosmetolodzy z The Clinic, którzy bazowali na własnych doświadczeniach i potrzebach pacjentów.

Najważniejsze jest oczyszczanie – delikatne, a zarazem dokładne. Ten kluczowy element w pielęgnacji każdego rodzaju skóry ma na celu usunięcie zanieczyszczeń, sebum, potu z powierzchni skóry, jednak nie może naruszać jej naturalnej bariery ochronnej. Co więcej, prawidłowo oczyszczona skóra powinna być doskonale nawilżona, ponieważ od tego zależy, czy składniki kosmetyków wnikną głęboko, a kolejne kroki pielęgnacji będą przynosiły korzyści. Wśród produktów The Dermocosmetics znajdziemy wodę micelarną, która umożliwia łagodne i precyzyjne oczyszczanie cery i dba o jej prawidłową wilgotność.

(Fot. Materiały prasowe)

Kolejny ważny rytuał, który warto wdrożyć w pielęgnacji, to stosowanie oczyszczającej maski. Carbon Face Mask została opracowana przy udziale lekarzy dermatologów specjalnie dla skóry mieszanej oraz tłustej. Zawiera składniki o potwierdzonym naukowo działaniu, które skutecznie oczyszczają, złuszczają oraz pomagają kontrolować poziom produkcji sebum. Jeśli problemem jest nadmierna tłustość cery, wystarczy maskę stosować raz w miesiącu, by zauważyć różnicę. Natomiast jeśli naszym problemem są przebarwienia, warto sięgnąć po kosmetyki z etylowaną formą witaminy C, takie jak Better Retinol C Serum oraz Better Retinol C Cream.

(Fot. Materiały prasowe)

​​– Krem C + A to idealne rozwiązanie dla skóry, która wymaga rewitalizacji oraz głębokiego nawilżenia. Zastosowane retinoidy w połączeniu ze stabilną formą witaminą C mogą przynieść korzystny rezultat w walce ze starzeniem się skóry, a sonikowany kwas hialuronowy oraz ceramidy zapewniają jej odpowiednie nawilżenie – mówi współtwórczyni kosmetyków dr n. med. Agnieszka Bańka-Wrona z The Clinic.

(Fot. Materiały prasowe)

Retinoidy są w walce z objawami starzenia tym, czym witamina C walce z przebarwieniami – liderami grupy substancji aktywnych o skutecznie udowodnionym działaniu. Twórcy marki zadbali o to, by te składniki występowały w możliwie najwyższych stężeniach, co jest gwarancją ich skuteczności. Eksperci, tworząc produkty, uwzględnili też tak zwane synergizmy i antagonizmy, a więc sposoby oddziaływania na siebie poszczególnych składników, i opracowali skład tak, by działały one harmonijnie.

Misją The Dermocosmetics jest dostarczanie wyjątkowych produktów o najwyższej jakości. W związku z tym sięgamy po najwyższej klasy surowce z całego świata posiadające odpowiednie certyfikaty badań klinicznych i chronione patentami – mówi dr Paweł Dybciak, dyrektor medyczny The Clinic, współtwórca oraz właściciel The Dermocosmetics,

(Fot. Materiały prasowe)

Indywidualne dobranie produktu The Dermocosmetics do typu skóry oraz jej potrzeb jest łatwe, kosmetyki mają bardzo nowoczesne opakowania z przejrzystą grafiką, która ułatwia nawigowanie po całej gamie. Receptury są odpowiedzią na wiele bardzo aktualnych problemów skórnych związanych z zanieczyszczeniem powietrza, wzmożonym stresem czy częstym kontaktem z ekranami komputerów i telefonów emitujących światło niebieskie. Kosmetyki sprawdzą się świetnie u osób w różnym wieku, pomagając rozjaśnić przebarwienia, nawilżyć dogłębnie skórę, zredukować powiększone pory czy wygładzić zmarszczki. Ważnym zadaniem nowej gamy kosmetyków jest pielęgnacja pozabiegowa. Klienci The Clinic doceniają to, że po najwyższej jakości kosmetyki nie muszą już chodzić do drogerii czy apteki – bezpośrednio po wyjściu z gabinetu kupią świetne kosmetyki, które nawilżają, łagodzą i zabezpieczają skórę, a jednocześnie nie są zbyt obciążające.

(Fot. Materiały prasowe)

Profesjonalna pielęgnacja dermokosmetykami po zabiegach laserowych nie tylko wspomaga szybszą regenerację skóry, ale także przedłuża oraz wspomaga ich efektywność – twierdzi dr Dybciak. Powinna ona obejmować eliminowanie ryzyka infekcji, nawilżanie i regenerację skóry, odbudowę jej naturalnej bariery ochronnej oraz bezwzględną fotoprotekcję. Do listy zaleceń warto dopisać dobrą markę kosmetyków opracowanych przez ekspertów, którzy w swojej pracy mają na celu utrzymanie długotrwałych efektów zabiegów.

Katarzyna Straszewicz
Proszę czekać..
Zamknij