Znaleziono 0 artykułów
07.04.2021

Trend na teraz: Szydełkowa robota

07.04.2021
Od lewej: Christopher Esber, Dior, Gabriela Hearst /(Fot. Imax Tree)

Zapytajcie mamy. Na pewno z nostalgią powspominają szydełkowe kostiumy kąpielowe czy ręcznie dziergane topy i sukienki z czasów młodości. W sezonie wiosna-lato 2021 rękodzieło powraca. Tradycję kultywują największe domy mody i przedstawiciele nowej awangardy.

Wraz z triumfalnym powrotem radosnych motywów i fasonów z lat 60. i 70. renesans szydełkowych form był tylko kwestią czasu. Trafił na podatny grunt – młodsi milenialsi i przedstawiciele pokolenia Z chętnie szukają inspiracji w szafach rodziców oraz dziadków i hołdują tradycyjnemu rękodziełu. Przykład pierwszy z brzegu? Pasierbica Kamali Harris, modelka i projektantka Ella Emhoff, której marka dzierganych sweterków i akcesoriów podbija Instagram.

Od lewej: Ayni, Jil Sander, Dion Lee (fot. materiały prasowe, Imax Tree)

Po dziergane sukienki, topy, ale też kostiumy kąpielowe i akcesoria sięgają nie tylko młodzi amatorzy indywidualizmu w modzie, ale także największe domy mody. Szydełkowe projekty znaleźć można w wiosennych kolekcjach Diora i Valentino, Gabrieli Hearst i oczywiście Bottegi Venety. Dyrektor kreatywny tej ostatniej dał prawdziwy popis, projektując kolorowe i misternie dziergane body, topy z kołnierzykiem i sukienki w pastelowych kolorach, które od razu przypomniały nam o kostiumach bohaterek klasyków polskiej kinematografii sprzed kilkudziesięciu lat.

Choć mogłoby się wydawać, że szydełkowa robota nierozerwalnie łączy się ze stylem boho, w tym sezonie przybiera różne formy. Może być minimalistyczna jak u Christophera Esbera i Jil Sander, awangardowa jak u Diona Lee i Isy Boulder, a nawet seksowna jak w kolekcji Magdy Butrym i Saint Laurent. W połączeniu z gęstą grzywką i dużymi okularami pozwoli wykreować total look w stylu lat 70., a podczas wakacji sprawdzi się na plaży i wieczorem, np. pod postacią opinającej sylwetkę małej czarnej zestawionej z ekstrawaganckimi butami od Aminy Muaddi.

Zobaczcie nasze zakupowe propozycje.

 

 

1/10 Sukienka Anya Kosturova/ Mytheresa ok. 1200 zł

2/10 Sweter Dion Lee/ Net-a-Porter ok. 2800 zł

3/10 Sukienka Isa Boulder/ Voo Store ok. 2300 zł

4/10 Top Gucci/ Net-a-Porter ok. 2800 zł

5/10 Spódnica Akoia Swim/ Moda Operandi ok. 750 zł

6/10 Biniki Albus Lumen/ Moda Operandi ok. 1700 zł

7/10 Spódnica Zimermann ok. 7400 zł

8/10 Braletka Magda Butrym, 3000 zł

9/10 Torebka Bottega Veneta/ Matchesfashion 29 400 zł

10/10 Sweter Mango, 139,90 zł

Michalina Murawska
Proszę czekać..
Zamknij