Znaleziono 0 artykułów
15.11.2021

Vera Wang: kolekcja ślubna haute couture na jesień 2022

15.11.2021
Fot. Till Janz

Vera Wang powraca z nową kolekcją sukni ślubnych. Każda z dziesięciu kreacji haute couture na jesień 2022 jest wyjątkowa. Celem marki zawsze przecież było tworzenie projektów, które odpowiadają na pragnienie wolności, indywidualnego wyrazu. Stroje są oczywiście wykonane ręcznie, z niezwykłą dozą fantazji.

Estetyka Very Wang wciąż się zmienia. Dzięki temu w kolekcji haute couture na jesień 2022 znajdziemy zarówno delikatne kreacje, jak i te o bardziej surowym wykończeniu, różne rozmiary oraz proporcje.

Fot. Till Janz

Amerykańskiej projektantce zawsze zależało, żeby panny młode mogły dzięki jej projektom uciekać od standardowych – jej zdaniem nudnych – sukni ślubnych. – Haute couture to wolność i eksperymentowanie – mówi. W nowej kolekcji prezentuje swoje świeże spojrzenie na modę ślubną.

W olśniewającej kreacji à la peniuar marszczony tiul układa się kaskadowo, a za nim ciągnie się powłóczysty tren. Ten ostatni kilka razy pojawia się w kolekcji. Gorset z charakterystycznym wiązaniem na krzyż zestawiony z rękawicami z czarnej skóry sprawia wrażenie surowości, oszczędności, a jednocześnie ma niepowtarzalny urok.

Fot. Till Janz

Nawiasem mówiąc, Vera Wang nigdy nie ograniczała się tylko do bieli w swoich ślubnych kolekcjach. Minimalistyczny charakter sukni o rozkloszowanym u dołu gorsecie równoważą nad wyraz obfite rękawy z misternie drapowanym jedwabiem w kolorze kości słoniowej.

Ta charakterystyczna forma rękawów jest jednym z głównych motywów kolekcji. Pojawia się chociażby w stylizacji z koronką, ułożoną w punktowe zdobienia, czy w modelu sukni balowej z asymetryczną spódnicą. Odnajdziemy ten element także w kreacji z organzy z lejącą się kokardą w pasie.

Fot. Till Janz

Rękawy bufiaste na ramionach, tym razem w czerni, obecne są w zestawieniu z krepową mini bez ramiączek w kolorze kości słoniowej. Jest też krótka sukienka, zdobiona kryształkami i perełkami, której rękawy sięgają do nadgarstków. Inny charakterystyczny motyw w tej kolekcji to obfity dół – widać go czy to w połączeniu z delikatnym dekoltem typu halter, czy z gorsetem na cienkich ramiączkach, odkrywającym plecy.

Fotograf: Till Janz
Stylizacja: Vera Wang
Talent: Oyku Bastas, Hazel Reynolds, Odette Pavlova, Alexis Sundman, Unia Pakhomova, Nanga Awasum, Wanessa Back, Ava Gridley, Lone Praesto, Serena Marques
Stylistka fryzur: Akki Shirakawa
Makijażystka: Marla Belt
Stylistka paznokci: Gina Edwards

Hanna Łopuszyńska
Proszę czekać..
Zamknij