Znaleziono 0 artykułów
02.11.2020

Najpiękniejsze suknie ślubne gwiazd

Sam Rogers

Od ponadczasowej elegancji Grace Kelly do kolorowych sukni Priyanki Chopry – oto ikoniczne kreacje ślubne gwiazd, które pozwoliły w pełni wyrazić ich osobowość.

Suknia ślubna wyraża osobowość panny młodej. Wystarczy spojrzeć na zdekonstruowaną kreację Gwen Stefani od Diora z czasu rządów Johna Galliano. To samo w przypadku stylizacji Bianki Jagger, której strój odzwierciedlał charakter panny młodej – był równie niekonwencjonalny, co elegancki. Gdy w 1971 r. wychodziła za frontmana Rolling Stonesów do ołtarza poszła w białej marynarce smokingowej od Yvesa Saint Laurenta (oczywiście narzuconej na nagie ciało), prostej spódnicy i ogromnym kapeluszu z woalką.

Niektóre gwiazdy trzymają się tradycji. Klasyczne suknie wybrały Grace Kelly (autorstwa Helen Rose) i księżna Cambridge (w kreacji Sarah Burton dla Alexandra McQueena). I chociaż dzieli je 55 lat, obie są przykładem nieskazitelnej elegancji – misterne koronkowe tkaniny upięte w iście królewskim stylu. W ich ślady poszła Pippa Middleton, decydując się na projekt Gilesa Deacona oraz Ellie Goulding w szytej na miarę sukni Chloé stworzonej przez Natachę Ramsay-Levi. – Zawsze podobały mi się ponadczasowe stylizacje ślubne – od księżnej Anny i Bianki Jagger po księżną Monako. Chciałam połączyć nowoczesność z tradycyjnymi elementami – mówiła na łamach „Vogue” przed wielkim dniem.

W ostatniej dekadzie pojawiły się narzeczone, które kreacjami podnosiły styl ślubny na wyższy poziom. Solange zaskoczyła gości sześcioma niekonwencjonalnymi strojami. A ślub Priyanki Chopry z pewnością możemy nazwać jednym z najbarwniejszych. Podczas ceremonii prezentowała się w kilku kostiumach – tradycyjnych szatach indyjskich oraz bardziej zachodnich, np. kombinezonie z biżuteryjnymi aplikacjami.

W 2019 r. Marc Jacobs poślubił Chara Defrancesco w garniturach Huntsman zaprojektowanych przez Ralpha Fitzgeralda. Jacobs czerń przełamał kremowymi butami z metką Gucci oraz połyskującą pikowaną torebką Chanel. Natomiast Defrancesco wybrał lakierowane buty od Louboutina.

1/24Zobacz najpiękniejsze suknie ślubne gwiazd

Audrey Hepburn w Balmain

  1. Styl życia
  2. Wedding
  3. Najpiękniejsze suknie ślubne gwiazd
Proszę czekać..
Zamknij