Znaleziono 0 artykułów
29.01.2020

Vine powraca

29.01.2020
(Fot. Christian Vierig/Getty Images)

Byte to nowy projekt twórcy aplikacji do nagrywania sześciosekundowych wideo. Byte ma być największą konkurencją dla cieszącego się ogromną popularnością TikToka. 

Vine w szczytowym momencie miała 200 mln aktywnych użytkowników i była najczęściej pobieraną darmową aplikacją w App Store. Pozwalała na publikowanie sześciosekundowych filmików i udostępnianie ich zarówno w Vine, jak i na Facebooku i Twitterze. W październiku 2016 r. Twitter (właściciel aplikacji) ogłosił jej zamknięcie, jednak Dom Hoffman, twórca Vine’a, zapowiedział, że aplikacja jeszcze powróci. 

Użytkownicy przenieśli się na YouTube'a, Snapchata czy Instagrama, który pozwala na publikowanie 15-sekundowych filmików. Pojawił się TikTok, gdzie filmy mogą mieć 15 sekund i formułę teledysków. W lutym ubiegłego roku aplikacja osiągnęła miliard pobrań. 

Jest więc dla Byte’a największą konkurencją. 

Byte, tak jak Vine, daje użytkownikom możliwość publikacji sześciosekundowych filmików. Zachęca do czystej kreatywności – nie znajdziemy tu np. narzędzi do przerabiania klipów (co oferuje TikTok). Treści mogą powstawać zarówno w aplikacji, jak i poza nią, co pozwala na ich wcześniejszą obróbkę. 

Filmiki podzielone są na kategorie (np. sztuka, animacja, zwierzęta), a dodatkowo na najpopularniejsze lub najnowsze. Inaczej niż w TikToku, użytkownicy będą mogli zarabiać na swoich publikacjach i komunikować się przez forum społeczności. 

Weronika Wachowicz
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Vine powraca
Proszę czekać..
Zamknij