Znaleziono 0 artykułów
03.07.2020

Bandana: Praktyczna nostalgia

03.07.2020
Christina Aguilera (Fot. Getty Images)

Gdy pracujemy z domu, a fryzury stylizujemy sami, idealnie sprawdzi się do tego bandana, ulubione akcesorium gwiazd z przełomu mileniów.

Byłam pewna, że przestaliśmy ironicznie powracać do mody z przeszłości. W minionym roku influencerki znudziły się już bandanami z przełomu mileniów. O dziwo, powróciły jednak na wybiegu w kolekcjach na sezon jesień-zima 2020-2021. Wielka moda też pokochała nostalgię.

TLC (Fot. Getty Images)

Milenialsi mają obsesję na punkcie popkultury z lat 90. Konta na Instagramie, takie jak @90s.era, @90sanxiety czy @90ssclassy, pokazują im niewinne, analogowe czasy. Britney Spears zwiedzająca Tokio w 1999 r., Jennifer Aniston i Brad Pitt poszukujący domu w Malibu tego samego roku czy Carolyn Bessette-Kennedy na zakupach w Bostonie w 1996 r. – te zdjęcia zawładnęły internetem. Nie brakowało stylizacyjnych inspiracji – od ciężkich klapek przez bojówki aż po puchowe kamizelki.

Carolyn Bessette-Kennedy (Fot. Getty Images)

Odniesienia do przeszłości mają ogromny wpływ na to, jak się teraz ubieramy. Ale powrót do nastoletniej bandany na Instagramie wydawał się być zbyt dosłowny i zbyt mocno nawiązujący do… Coachelli?

Bella Hadid (Fot. Getty Images)

I wtedy nadszedł 2020 rok.

W czasie przymusowej izolacji, wbrew poradom ekspertów, sięgnęliśmy po kuchenne nożyczki, by obciąć grzywki. Zdecydowaliśmy się na nieudaną koloryzację w domu. I wtedy bandana stała się doskonałym dodatkiem do stylizacji na zakupy (tak, jak zrobiła to Dua Lipa) czy do szybkich poprawek fryzury przed kolejnym spotkaniem na Zoomie.

Kadr z filmu "Clueless. Słodkie zmartwienia" (Fot. Getty Images)

Bandano, jesteśmy ci wdzięczni za to, że jesteś z nami, gdy potrzebujemy cię najbardziej.

Julia Hobbs
Proszę czekać..
Zamknij