Znaleziono 0 artykułów
08.02.2021

Suknia ślubna zgodna z zasadami zrównoważonej mody

08.02.2021
(Fot, materiały prasowe)

Z metką ekologicznej marki, vintage albo pożyczone – coraz więcej panien młodych wybiera kreacje zgodne z zasadami zrównoważonej mody.

Zrównoważone marki

Stella McCartney i Gabriela Hearst są znane z zaangażowania w zrównoważony rozwój. Warto zwrócić też uwagę na Maggie Marilyn, Mother of Pearl czy Reformation, gdzie znajdziecie mniej formalne projekty. Kolejną świetną opcją są projekty Cecilie Bahnsen’s Encore, wykonane z resztek materiałów. Te kreacje można nosić nie tylko w dniu ślubu.

Vintage

(Fot. materiały prasowe) 

Chcemy, by klientki dokonywały bardziej świadomych zakupów i by mogły założyć coś niepowtarzalnego – coś, co w tym szczególnym dniu będzie stanowiło tło dla pięknej opowieści – wyjaśnia Marie Blanchet, założycielka i prezeska Mon Vintage.

Według Blanchet, w tej chwili popularne są suknie w stylu lat 60-tych. Inne panny młode wybierają styl glamour z Hollywood lat 30-tych i 40-tych. Dzięki modzie na małe wesela odradza się też moda na białe kostiumy ze spodniami.

Jeśli szukasz współczesnej sukni z drugiej ręki, zwróć uwagę na sklepy specjalizujące się w modzie ślubnej. Ich przykładami są Still White i Brides Do Good, oraz takie platformy oferujące możliwość odsprzedaży ubrań jak The RealReal czy Vestiaire Collective. Znajdziesz tam suknie od takich projektantek jak Carolina Herrera lub Emilia Wickstead, a wszystko to za ułamek ceny, którą zapłaciłabyś za zupełnie nową ślubną kreację.

Pożyczanie

(Fot. materiały prasowe)

Tradycja mówi przecież, że należy mieć w tym dniu „coś pożyczonego”. Aplikacja By Rotation daje pannom młodym możliwość wypożyczenia innym kobietom sukien ślubnych (popularne są tam teraz Cecilie Bahnsen, Jacquemus i Ganni).

Jeśli nie uda ci się znaleźć w ten sposób wymarzonej sukni, warto zamiast tego rozważyć wypożyczenie ślubnych dodatków – możesz dzięki temu wykończyć stylizację np. torebką Simone Rocha lub opaską ze sztucznych pereł od Shrimps.

(Fot. materiały prasowe)

Upcykling

(Fot. materialy prasowe)

Coraz więcej panien młodych zastanawia się, jak po ślubie dać swoim kreacjom drugie życie. Projektantka mody ślubnej Alice Temperley pokazuje, jak przy użyciu naturalnych barwników zmienić kolor tworzonych przez nią projektów. Pojawiają się też nowe marki takie jak Wed Studio czy Tess van Zalinge, które przerabiają stare suknie na nowoczesne elementy garderoby, które można nosić na co dzień.

Emily Chan
  1. Moda
  2. Selekcje
  3. Suknia ślubna zgodna z zasadami zrównoważonej mody
Proszę czekać..
Zamknij