Znaleziono 0 artykułów
20.03.2023

Redakcja poleca: Trencz, płyta i charytatywna zbiórka obuwia

20.03.2023
(Fot. materiały prasowe)

Pobudzająca muzyka umilająca każdy poranek, a także coś, co uprzyjemni wieczorną pielęgnację. Modowa praca u podstaw, ale i wprowadzanie do garderoby odrobiny słońca, kwiatowych printów oraz pasteli. Przedstawiamy produkty, którymi będziemy celebrować nadejście wiosny – tej i kilku kolejnych.

Muzyka: Album „Dzika” Bovskiej

(Fot. materiały prasowe)

Trzy lata – tyle Magdalena Grabowska-Wacławek, wokalistka i autorka tekstów tworząca pod pseudonimem Bovska, kazała czekać na swój najnowszy, piąty już album. Z „Dziką” powraca odmieniona, choć niezmiennie szczera, lubiąca zabawę słowem. 12 utworów składających się na płytę artystka traktuje bowiem jako pretekst do opowieści o kobiecie: jej sile, emocjach, spojrzeniu na świat. Śpiewa o poszukiwaniu własnej tożsamości i wewnętrznej akceptacji, przepracowuje straty, otwiera się na temat zmagań z niepłodnością. Jak tłumaczyła w jednym z wywiadów, nie myśli jednak o umoralnianiu, „dawaniu złotych rad, wysyłaniu na terapię”. – Myślę o wspieraniu poprzez bycie w trudnych momentach, ale też pięknych chwilach – mówiła Bovska. W „Dzikiej”, podobnie jak w budzącej do życia wiośnie, melancholijne dźwięki przeplatają się z brzmieniami porywającymi do tańca. To płyta, której przez najbliższe tygodnie będziemy słuchać non stop.

Pielęgnacja: Szczoteczka soniczna Seysso Junior

(Fot. materiały prasowe)

Miękkie włosie, trzy unikatowe tryby pracy (pozwalający poprawić zdrowie dziąseł Sensitive, Clean oraz White) i powiązane z nimi ruchy soniczne wynoszące od 56 do 96 tys. ruchów na minutę. Wbudowany timer, magnetyczny uchwyt, wydajny akumulator zapewniający do pięciu tygodni pracy na jednym naładowaniu i precyzyjne ruchy rozbijające płytkę nazębną. A do tego futurystyczny design oraz wiosenna kolorystyka. Najnowsza szczoteczka Seysso Junior została zaprojektowana z myślą o potrzebach jamy ustnej młodzieży, a także dynamice młodego pokolenia. To również dla nich marka Seysso przygotowała trzy wyjątkowe playlisty muzyczne dostępne na platformie Spotify, które – w zależności od swojej specyfiki – pobudzą lub wyciszą w trakcie porannej i wieczornej pielęgnacji.

Okrycia wierzchnie: Trencz Sleeper

(Fot. materiały prasowe)

W kolekcji Pre-Spring 2023 założycielki ukraińskiej marki Sleeper – Kate Zubarieva i Asya Varetsa – wiosenne inspiracje traktują dość dosłownie. Lawirują wokół bladych pasteli, projekty zanurzają w kwiatowych printach lub przyozdabiają je czterowymiarowymi makami uformowanymi z pudrowych tkanin. Ale za tymi skojarzeniami kryje się drugie, głębsze przesłanie – symbolika odrodzenia, nowego początku, rozkwitającej nadziei. Motywy te udało się uchwycić projektantkom w pierwszym w historii Sleeper poncho tkanym z wełny w odcieniu truskawkowego jogurtu, w jedwabistych piżamach czy naszych faworytach, przygotowanych na wiosenne deszcze trenczach. Płaszcze mają piękną, kolumnową sylwetkę, przeskalowane rękawy, sztruksowy kołnierzyk, a zamiast pięciu par ozdobnych guzików wymalowane na całej długości bukieciki maków, chabrów i złaknionych słońca przebiśniegów. Do wyboru w niezapominajkowym błękicie i hortensjowym różu.

Akcja charytatywna: Zbiórka obuwia „Przekaż wiosnę” z WoshWosh

(Fot. materiały prasowe)

Rocznie produkuje się ok. 22 miliardów par butów, 300 milionów z nich wyrzuca się już po roku użytkowania. A przecież zamiast trafiać do kosza, mogłyby zyskać drugie życie – mówi Martyna Zastawna, założycielka firmy WoshWosh zajmującej się cyrkularnością obuwia (jego profesjonalnym czyszczeniem, naprawą i renowacją). W trosce o planetę oraz osoby w kryzysie finansowym lub uchodźczym, WoshWosh po raz kolejny rusza więc z akcją zbiórki butów „Przekaż wiosnę”, w ramach której specjaliści zrzeszeni w kolektywie odświeżą używane obuwie, a następnie przekażą je w ręce potrzebujących. Dzięki ubiegłorocznemu wydarzeniu zorganizowanemu przede wszystkim z myślą o obywatelach Ukrainy do ośrodków recepcyjnych, a także na tereny dotknięte wojną trafiło 27 tirów z obuwiem. Podczas tej edycji WoshWosh wesprze rodziny w Polsce, Turcji czy Syrii. Aby przyłączyć się do zbiórki, możecie przekazać buty bezpośrednio do showroomu WoshWosh przy ul. Międzyborskiej 57/65 w Warszawie lub wysłać je z dopiskiem „Zbiórka” do pracowni WoshWosh przy ul. Płochocińskiej 35 w Warszawie. Akcja trwa do 27 marca 2023 roku.

Kapsułowa garderoba: Top Hibou

(Fot. materiały prasowe)

Projektanci dawno nie doceniali basiców tak, jak w kolekcjach na jesień-zimę 2022 i wiosnę-lato 2023. Zespół kreatywny słynącego z imprezowych sukienek 16Arlington główną bohaterką swojego pokazu uczynił jedwabistą spódnicę maksi. W Bottedze Venecie na nowo odkryto czar nieśmiertelnych dżinsów, a Miuccia Prada z zepchniętego na drugi plan białego podkoszulka uczyniła największy obiekt pożądania. O potędze kapsułowej garderoby nie trzeba było przypominać Katarzynie Kander-Wojnickiej, założycielce polskiej marki odzieżowej Hibou, która co sezon proponuje ubrania-bazy o hołdujących sylwetce fasonach, minimalistycznych liniach. A tej wiosny na dodatek szytych z trwałej bawełny organicznej o właściwościach termoregulacyjnych oraz absorbujących. Pierwszy punkt na naszej liście marzeń? Prosty top na ramiączkach w klasycznej czerni.

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij