Znaleziono 0 artykułów
10.04.2018
Artykuł z numeru 3 Artykuł z numeru 3

W trzecim numerze „Vogue Polska”: Vodianova, Sozzani, Gehry

10.04.2018
Natalia Vodianova (Fot. Christian MacDonald)

Supermodelka i filantropka, która wychowuje piątkę dzieci. Natalia Vodianova została gwiazdą okładki majowego wydania magazynu „Vogue Polska”. W rozmowie z Filipem Niedenthalem opowiedziała o tym, jak poczucie odpowiedzialności przekuć w pracę na rzecz społeczności.

W 1999 roku do rosyjskiego miasta Niżny Nowogród przyjechał przedstawiciel agencji modelek. Niedługo potem Natalia Vodianova była już w Paryżu i zaczynała podbój świata mody. Dzisiaj Natalia to jedna z najsłynniejszych modelek i gwiazda sesji okładkowej trzeciego numeru „Vogue Polska”. Na czarno-białych zdjęciach uwiecznił ją Christian MacDonald. Supermodelka biega w maratonach, zbiera pieniądze na programy edukacyjne dla rosyjskich szkół i od 14 lat prowadzi fundację Naked Heart. O jej życiu napisano już chyba wszystko, ale redaktor naczelny „Vogue Polska” szukał odpowiedzi na pytanie, co takiego ma w sobie Natalia Vodianova, że jej historia ciągle nas porusza.

Natalia Vodianova (Fot. Christian MacDonald)


W majowym wydaniu zaglądamy także do mediolańskiego mieszkania JJ Martin – dziennikarki i założycielki sklepu oraz marki La Double J. JJ uwielbia styl vintage i mocne kolory. W jednym z wywiadów zażartowała, że jest jak paw. Urodzona w Los Angeles opowiedziała nam o swoich włoskich początkach, ulubionych projektantach i o tym, że do Włoch przyjechała z miłości i także z miłości tam została.

Kolejna niezwykła kobieta, z którą rozmawiamy w tym numerze, to Carla Sozzani, siostra wieloletniej naczelnej włoskiego wydania magazynu „Vogue”, Franci Sozzani. To jedna z tych osób, które nie robią wokół siebie hałasu, a mają znaczący wpływ na to, co dzieje się w branży mody. Filipowi Niedenthalowi opowiedziała nie tylko o siostrze, ale także o genialnym projektancie i wieloletnim przyjacielu – Azzedine Alaïi.

Carla Sozzani (Fot. Magdalena Ławniczak)

Różnorodność to także jedna z myśli przewodnich tego numeru. W sesji „Burberry dla wszystkich” pytamy naszych bohaterów o prawo do równego traktowania, a także składamy hołd Christopherowi Bailey’emu, który swoją ostatnią kolekcję dla brytyjskiego domu mody zadedykował społeczności LGBTQ. Przysłuchujemy się rozmowie Katarzyny Kolendy-Zaleskiej z Mariuszem Szczygłem, którzy dyskutują o tym, czym jest dla nich dziennikarstwo. Jak likwidować społeczne podziały i włączać w społeczeństwo wykluczonych? Opowiada nam o tym antropolożka kulturowa, pół Polka, pół Romka Joanna Talewicz-Kwiatkowska.

Magda Hueckel (Fot. Gosia Turczyńska)

Jeden z najbardziej cenionych polskich dziennikarzy, Piotr Zachara, prześwietla dla nas pokolenie millenialsów, czyli młodych ludzi urodzonych między 1980 a 2000 rokiem. Demna Gvasalia, Virgil Abloh i Alessandro Michele to osoby, których głosu nie można ignorować. Zachara sprawdza, co tak naprawdę mogą, a co im się tylko wydaje.

Frank O. Gehry (Fot. Stanisław Boniecki)

W dziale kultury majowego numeru znajdziemy sylwetkę Małgorzaty Wdowik, młodej reżyserki, która przeciwstawia się hierarchii w teatrze i w swoim nowym przedstawieniu mierzy się ze strachem. Z kolei Anna Tatarska opowiada nam o najnowszym filmie Charlize Theron, w którym aktorka wciela się w postać umęczonej matki trójki dzieci. Czytamy także o ponad 41-letniej korespondencji Wisławy Szymborskiej i Zbigniewa Herberta, którzy nie tylko do siebie pisali, ale także rysowali i wyklejali kartki.

A to tylko część materiałów, które przygotowaliśmy. Bo na łamach „Vogue Polska” Magda Hueckel przełamuje tabu choroby, opowiadając o chorobie swojego synka i swoich zmaganiach z rakiem. Przyglądamy się również Lauren Hutton, modelce i aktorce, która jest rekordzistką pod względem okładek amerykańskiego „Vogue’a”.  Odwiedzamy słoneczną Kalifornię, gdzie Anda Rottenberg rozmawiała z Frankiem Gehrym w jego pracowni w Santa Monica. Wspominamy śniadanie prasowe „Vogue Polska” a Paryżu, a także zaglądamy na Szetlandy, gdzie wietrzna pogoda nie przeszkodziła nam w uchwyceniu piękna szkockich wysp.

„Vogue Polska” w kioskach od 11.04

Katarzyna Pietrewicz
Proszę czekać..
Zamknij