Znaleziono 0 artykułów
16.07.2019
Artykuł partnerski

Wakacje ze smartfonem

16.07.2019
Samsung Galaxy S10 (Fot.Materiały prasowe)

Towarzyszy nam wszędzie – na rajskiej wyspie, nadwiślańskiej plaży i wysokogórskiej wyprawie. Zawsze wtedy, gdy chcemy wrzucić na Instagram relację z podróży, znaleźć najlepszą restaurację w okolicy albo zamówić taksówkę. I podczas wszystkich aktywności – sportu, relaksu i… leniuchowania. Bez smartfona, takiego jak Samsung Galaxy S10, trudno wyobrazić sobie udany urlop.

Galaxy S10 zapewnia przełomowe rozwiązania w zakresie wyświetlacza, aparatu i wydajności. Samsung w pełni wykorzystuje dekadę swojej przewagi w branży, by zainicjować nową erę technologii smartfonów – powiedział DJ Koh, prezes i dyrektor zarządzający IT & Mobile Communications Division, Samsung Electronics. Najnowszy smartfon testujemy na wakacjach, gdy wymagania względem sprzętu wzrastają. Oczekujemy bowiem nie tylko pomocy w komunikacji ze światem, lecz także szeroko pojętej rozrywki. Jak Galaxy S10 sprawdzi się w podróży?

Fot. Getty Images

Oglądamy filmy, czytamy książki, próbujemy swoich sił w grach

Gdy wybija godzina 17 ostatniego dnia w pracy przed urlopem, wznosimy radosny okrzyk: „Nareszcie!”. Cieszymy się nie tylko na nieodkryte lądy, egzotyczne krajobrazy i tętniące życiem miasta, lecz także na całkiem zwyczajne lenistwo. Mamy ochotę nadrobić zaległości – obejrzeć film, o którym opowiadali nam wszyscy znajomi, urządzić maraton netfliksowych seriali, powrócić do ulubionych klasyków. W realizacji tego planu – bez względu na to, gdzie akurat się znajdziemy – pomoże Galaxy S10. Jako pierwszy smartfon na świecie został wyposażony w najlepszy ekran opracowany przez firmę Samsung, czyli dynamiczny wyświetlacz AMOLED. Na tym nie kończą się jednak innowacje! To także pierwszy smartfon z certyfikatem HDR10+. W rezultacie smartfon wyświetla realistyczny obraz z jeszcze szerszą gamą barw, jaśniejszymi kolorami i doskonałym współczynnikiem kontrastu zapewniającym głębszą czerń i jaśniejszą biel. Ze smartfonem w dłoni poczujemy się jak na sali kinowej, pozwalając porwać się ekscytującej fabule. A jeśli głód nowości wciąż pozostanie niezaspokojony, możemy sięgnąć po więcej, np. niesamowite gry mobilne.

Samsung Galaxy S10 (Fot.Materiały prasowe)

Szukamy miejsc, korzystamy z mapy, wytyczamy własne szlaki

Trudno wyobrazić sobie wakacje bez aplikacji takich jak TripAdvisor, Booking czy Google Maps. Chociaż niektórzy twierdzą, że nie da się poznać nowego miejsca, zanim się w nim nie zgubimy, współcześni turyści wolą polegać na technologii. Wykorzystując możliwości uczenia maszynowego, Galaxy S10 poznaje sposób, w jaki użytkownik korzysta ze swojego urządzenia, by szybciej uruchamiać najczęściej używane aplikacje, co oznacza, że nawet w najtrudniejszych okolicznościach smartfon jest o kilka kroków przed nami.

Pozostajemy w kontakcie

Urlop rzadko oznacza już, że ustawiamy na służbowej skrzynce autoresponder, znajomym mówimy: „Do zobaczenia za dwa tygodnie!”, a rodzinie podajemy jedynie adres naszego hotelu. Teraz także w czasie wakacji chcemy pozostać w kontakcie z najbliższymi. Umożliwiają to rozmowy wideo w rozdzielczości 4K prowadzone w czasie rzeczywistym. Dzięki temu wszyscy, z którymi chcemy pozostać w kontakcie, stają się niemal uczestnikami naszej wyprawy.

Samsung Galaxy S10 (Fot.Materiały prasowe)

Wrzucamy zdjęcia na Instagram

Nikt nie uwierzyłby nam, że skoczyliśmy ze spadochronem, poznaliśmy przypadkiem hollywoodzką gwiazdę albo bawiliśmy się pod sceną na festiwalu muzycznym, gdyby nie relacja na żywo na Instagramie. Nawet profesjonalni fotografowie w czasie wolnym coraz częściej rezygnują ze swoich lustrzanek na rzecz dokumentowania rzeczywistości aparatem fotograficznym smartfona. Ten ukryty w Galaxy S10 służy więc także profesjonalistom, a w dobie influencerów zawodowo korzysta przecież z aparatu coraz większa grupa osób. Jako pierwszy w historii serii S smartfon Galaxy S10 oferuje ultraszerokokątny obiektyw z polem widzenia wynoszącym 123 stopnie, dorównując tym samym polu widzenia ludzkiego oka. To idealny obiektyw do robienia imponujących zdjęć krajobrazów albo dużych panoram. Nie musisz być profesjonalnym fotografem, by wrócić z imponującą galerią zdjęć z wakacji. Galaxy S10 umożliwia wykonanie profesjonalnych zdjęć gotowych do udostępnienia bez konieczności ręcznego ustawiania zaawansowanych funkcji aparatu. Funkcja Live Focus pozwala poeksperymentować z tłem, dzięki czemu wykonasz idealne portretowe selfie. Możesz również liczyć na doskonałe ujęcia nawet w niesprzyjających warunkach oświetleniowych – wszystko za sprawą podwójnej przysłony, która odpowiada za jakość zdjęć nocnych. Aparat Galaxy S10 automatycznie rozpoznaje fotografowaną scenę i sugeruje najlepsze ujęcie. Dzięki temu twoje zdjęcia będą idealnie skadrowane.

Samsung Galaxy S10 (Fot.Materiały prasowe)

Kręcimy filmy

Tworzenie idealnego instastory nierzadko wymaga od nas umiejętności operatora filmowego. Udostępniane w czasie rzeczywistym wideo – czy to z wyjątkowo spektakularnego surfingu, spotkania z dzikimi zwierzętami na safari, czy wieczornego drinka na dachach Manhattanu – zwiększa liczbę obserwujących nas na Instagramie, a jednocześnie pozwala zdać znajomym relację z naszego wyjazdu. Jednak nawet doskonały operator nie obejdzie się bez odpowiedniego sprzętu.

Galaxy S10 rejestruje wideo w rozdzielczości 4K zapewniając niesamowite odwzorowanie kolorów i najwyższą jakość materiału. Dynamiczne ujęcia w ruchu? Nie musisz martwić się trzęsącym się obrazem. Funkcja Super Steady gwarantuje stabilizację obrazu, dzięki czemu nawet najbardziej szalone wspomnienia z wakacji pozostaną nieporuszone. Jeśli zależy ci na epickich ujęciach, koniecznie sprawdź nagrywanie w trybie Super Slo-mo, dzięki czemu niezapomniane momenty zostaną z tobą na dłużej. Aby podzielić się w mediach społecznościowych swoimi relacjami wideo i zdjęciami, nie musisz szukać na pulpicie telefonu właściwej aplikacji. Z Galaxy S10 zrobisz to bezpośrednio z poziomu aparatu. Jedno kliknięcie – i wakacyjne instastory ląduje na twoim profilu.

Uciekamy na łono natury

Wybór wakacyjnego kierunku – podobnie jak sukienki na imprezę, wystroju wnętrza czy dania w restauracji – podlega indywidualnym upodobaniom. Niektórzy najlepiej odpoczywają w sercu tętniącej życiem metropolii, inni potrzebują bliskiego kontaktu z naturą. Chociaż smartfon służy obu tym grupom, Galaxy S10 zapewnia bezpieczeństwo miłośnikom przygód, dla których urlop to surwiwal. Bezprzewodowe udostępnianie energii PowerShare umożliwia ładowanie urządzeń z certyfikatem Qi oraz urządzeń kompatybilnych. Ponadto, funkcja PowerShare umożliwia jednoczesne ładowanie Galaxy S10 i drugiego urządzenia za pomocą jednej zwykłej ładowarki. To jeszcze nie wszystko!

Sprzęty marki Samsung są wyjątkowo wydajne, nie ryzykujemy więc, że bateria rozładuje się nam w środku lasu, w połowie drogi na szczyt albo podczas całodziennego safari. Nowe oprogramowanie Galaxy S10 nie tylko automatycznie optymalizuje baterię, procesor, pamięć RAM, a nawet temperaturę urządzenia w zależności od sposobu korzystania z telefonu, lecz także cały czas udoskonala swoje działanie. Smartfon nigdy też nie pozwoli nam stracić łączności ze światem. Galaxy S10 oferuje bowiem inteligentne Wi-Fi, zapewniające nieprzerwane i bezpieczne połączenie z siecią poprzez płynne przełączanie się między Wi-Fi a LTE oraz ostrzega o ryzykownych połączeniach Wi-Fi. Galaxy S10 obsługuje także nowy standard Wi-Fi 6, umożliwiając szybsze działanie po podłączeniu do kompatybilnego routera.

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij