Znaleziono 0 artykułów
24.12.2022

Wielki horoskop na 2023 rok

24.12.2022
(Il. Tomasz Opaliński)

Rok 2023 roku rozpocznie się spokojnie, by z czasem przyspieszyć. Przyniesie poszukiwania duchowe, przetasowania w relacjach międzyludzkich i szereg zwrotów akcji. Sprawdzamy, co nas czeka w każdym kwartale. Przyglądamy się najważniejszym sferom życia: związkom, karierze, rozwojowi. 

Baran: Poszukiwania duchowe

(Il. Tomasz Opaliński)

Motywami przewodnimi 2023 roku będą dla ciebie tożsamość, pieniądze, talenty i źródło personalnych kłopotów. Nie ma światła bez cienia, więc o ile możesz liczyć na ogólną przychylność losu, zahaczającą wręcz o łut szczęścia, o tyle nie obejdzie się bez pracy u podstaw. Latem oś węzłów księżycowych przejdzie do twojego znaku oraz dopełniającego twój znaku Wagi, rozpoczynając serię zaćmień poruszających tematykę relacji jednostki do grupy. Powodzenia, patronie nadchodzących przemian!
I kwartał: Powstrzymaj głód działania. Im mniej decyzji teraz podejmiesz, tym korzystniej potoczy się dla ciebie podwójna retrogradacja, otwierająca rok 2023. Merkury skłonny jest namieszać w twojej karierze, poświęć więc nieco czasu na doczytanie małego druku i rewizję celów. Mars spowolni bieg spraw, odsunie cię na boczny tor zdarzeń i nauczy reagować uśmiechem tam, gdzie dawniej wybrałbyś gniew. W marcu Saturn zainicjuje dwuletni okres głębokiego duchowego oczyszczenia.
II kwartał: Wyglądaj okazji, by pogłębić relacje z grupą. Może okazać się, że głównym rezerwuarem mocy jest dla ciebie społeczeństwo i nie ma nic bardziej wzbogacającego niż możliwość odciśnięcia swojego śladu na kolektywnej świadomości. Sezon zaćmień przyspieszy proces osobistej aktualizacji i przypomni o zdrowotnych zaległościach. Jowisz zaś pchnie cię na szerokie wody finansowego sukcesu i eksploracji ukrytych talentów.
III kwartał: Stajesz się symbolem kolektywnych przemian. Północny węzeł księżycowy przez najbliższe kilkanaście miesięcy wskazywać będzie twój znak. Okaż szczodrość i już teraz zacznij dzielić się swoim oglądem rzeczywistości. Ku własnemu zaskoczeniu możesz odkryć, że ma teraz szczególną wartość. Pluton przestrzega jednak, by nie popadać w megalomanię.
IV kwartał: Zaćmienie Słońca każe ci przyjrzeć się istotnym dla ciebie relacjom. Pod lupę zostaną wzięte wszystkie zobowiązania, przyjaźnie, współprace i małżeństwa. Zaćmienie Księżyca zaś wydobędzie na wierzch zaniedbane talenty. Rok zakończysz ze zrewidowanym poczuciem własnej wartości i funkcjonalności.
Miłość i przyjaźń: Październikowe zaćmienie obudzi cię z długiego snu, w którym nie było równorzędnego miejsca dla drugiej osoby. Do tego czasu czasem przeoczysz czyjeś potrzeby i przekroczysz granice. Na szczęście świat ma do ciebie nieskończoną cierpliwość.
Pieniądze i kariera: Maj będzie przełomem. Pierwsza połowa każe ci zaktualizować środowisko pracy i zrewidować jej użyteczność. Druga połowa otworzy roczny okres prosperity i budowania wiary w siebie.
Rozwój: Na każdym polu, w oczy jednak rzucają się szczególnie napędzane przez Saturna poszukiwania o charakterze psychologicznym, duchowym lub wręcz ezoterycznym. Od marca w górę możesz zacząć eksplorować ciemną stronę księżyca. 

Byk: Rozwój osobisty

(Il. Tomasz Opaliński)

Jowisz, planeta szczęścia, wkracza do twojego znaku na ponad rok. Taka gratka zdarza rzadziej niż raz na dekadę. Wykorzystaj ten czas, by bezpardonowo wzrastać, bezwstydnie rzucać się na dary losu i witać z otwartymi ramionami wszystko, co ma nadejść.
I kwartał: W styczniu daruj sobie wielkie plany. Retrogradacja Merkurego i Marsa to czas na odpoczynek, medytację, oszczędzanie zasobów finansowych i energetycznych. Nie tylko ty, lecz także reszta znaków musi pogodzić się ze ślamazarnym początkiem roku. Czytaj książki, ucz się do egzaminów, przypomnij sobie o dawnych pasjach, szukaj ciszy spokoju. W marcu ruszysz na podbój salonów. Bądź dobrze przygotowany.
II kwartał: Pluton odwiedzający twój sektor kariery pozwoli ci poczuć prawdziwą moc. Nie zapomnij tego uczucia, może stać się siłą napędową do prawdziwych sukcesów. W maju zaś rozpocznie się roczna podróż Jowisza, rozdawcy bogactw, przez twój znak. To jest wielki moment!
III kwartał: Zrewiduj kierunek rozwoju swojej kariery i podjęte wiosną decyzje. Szukaj poparcia u osób dzierżących władzę, szkoda marnować życia na skromność.
W lipcu kwadratura Plutona do węzłów księżycowych może przypomnieć ci o wadze spraw podstawowych, zdrowia fizycznego i psychicznego oraz o tym, jak daleko zaprowadzić mogą cię małe, uparte kroki.
IV kwartał: Jesienią zadbaj o siebie. Niech ostatnie miesiące roku upłyną pod znakiem spotkań organizacyjnych, podsumowań osiągnięć i na drobnych rytuałach przywracających porządek codzienności. 28 października wydarzy się ostatnie na wiele lat zaćmienie w Byku. Proces odnajdywania swojej i cudzej wartości dobiegł końca.
Miłość i przyjaźń: W formie kreatywnej współpracy, pod okiem surowego Saturna.
Pieniądze i kariera: Raczej drążenie źródeł mocy. Od końca marca do połowy czerwca.
Rozwój: Pamiętaj, że dzięki Jowiszowi szczęście sprzyja ci na każdym poziomie.

Bliźnięta: Nowe znajomości 

(Il. Tomasz Opaliński)

Naładowany pozytywnie przydłużoną wizytą Marsa z impetem rzucisz się na każdą okazję. A tych spodziewaj się niemało! Saturn rozpocznie nowy cykl w twoim astrologicznym sektorze kariery – śmiało witaj więc świt poważnych zmian, które w przeciągu 3 najbliższych lat przekształcą cię w cenionego profesjonalistę. Jowisz, planeta szczęścia, pomoże przetrwać wszystkie kryzysy, oświetlając sektor ukrytych prawd, zakończeń i rozgrzeszeń. To rok dla śmiałków, wizjonerów i pracusiów.
I kwartał: W nowy rok wprowadzą cię dwie retrogradujące planety – Mars i Merkury. O ile ich ruch wsteczny spowolni bieg rzeczy dla przedstawicieli każdego znaku, o tyle ty masz osobiste z nimi powiązania. Merkury bowiem jest twoją planetą opiekuńczą, natomiast Mars od miesięcy gości w Bliźniętach. Możesz więc na głębszym poziomie odczuć wszystkie zawirowania wymuszające zwrócenie aktywnej energii ku wnętrzu. Na pocieszenie dodam, że tak samo z podwójną mocą odczujesz wejście planet na właściwe tory. Uzbrój się w cierpliwość, luty będzie równie dynamiczny, jak styczeń był statyczny. Marzec zaś rozpocznie się mocnym akcentem ruszającym twoją karierę z posad, w pozytywnym sensie.
II kwartał: Zaćmienia rozkręcą twoje życie towarzyskie. Zachęcam, by rozważyć wstąpienie do klubu, drużyny sportowej lub pokochania życia nocnego. Jako że z jednej strony jesteś zapraszany na salony, zaliczany do tzw. grona, a z drugiej czeka cię zmiana w rodzinie czy domu, co założyć, iż chodzi o poszerzenie tych definicji – o nowe osoby, miejsca i sytuacje. Jowisz wspomoże wszelkie procesy toczące się za kulisami. Jeśli paraliżowała cię dotychczas nieśmiałość, masz szansę pożegnać się z nią raz na zawsze.
III kwartał: Latem daj sobie chwilę na zdroworozsądkową ocenę sytuacji, które zainicjowałeś w minionych miesiącach. Kwadratura Plutona do węzłów księżycowych nie pozostawi suchej nitki na nikim, kto nadużywa władzy, używa swojej pozycji do celów egoistycznych lub ucieka się do manipulacji. Pamiętaj, że wolność od strachu i podejrzeń nie jest przywilejem, a prawem.
IV kwartał: Koniec roku przypomni, jak ważna jest zabawa i jak mocno sprzężona jest ze znajomością własnej duszy. Tylko będąc bezwzględnie szczerym ze sobą, możesz czerpać niekłamaną radość z życia.
Miłość i przyjaźń: Cały rok będzie obfitować w mnogość nowych znajomości, kreatywnych współpracy, chwil przeżytych w grupie dającej wsparcie i inspirację. Jeśli wśród tego pojawi się miłość, tym lepiej.
Pieniądze i kariera: Saturn dopilnuje, byś poważnie zaczął traktować swoje idealistyczne wizje. Z jego pomocą masz spore szanse uczynić je ciałem. Od pierwszych tygodni marca przez kolejne trzy lata.
Rozwój: Z Jowiszem na straży bez obaw możesz pracować nad wszystkimi nieprzepracowanymi zagadnieniami swojej emocjonalnej narracji.

Rak: Budowanie relacji

(Il. Tomasz Opaliński)

Postawisz na rozwój siebie jako istoty społecznej. Będzie to rok poświęcony definiowaniu indywidualności i szukaniu wspólnego mianownika z grupą. Przypomnisz sobie również o intelektualnej stronie swojej osobowości i jeśli tylko wytrwasz w postanowieniach i pasjach, możesz stać się w najbliższej przyszłości nie lada inspiracją dla wszystkich wiecznie głodnych wiedzy.
I kwartał: Pierwszym miesiącom roku ton nada podwójna retrogradacja w styczniu. Mars i Merkury do drugiej połowy miesiąca powstrzymają cię – oraz wszystkich innych – przed zbyt brawurowymi zagraniami. Im mniej teraz zrobisz, tym łatwiej ci będzie funkcjonować, gdy wreszcie planety ruszą z impetem w dobrą stronę. Oddaj się medytacjom nad cechami, które chciałbyś w sobie wypracować, i tymi, których chciałbyś się pozbyć. Zastanów się też, co komunikujesz, będąc w związku lub wśród przyjaciół, a co należałoby w rzeczywistości zakomunikować.
II kwartał: Saturn wyniesie twoje intelektualne dywagacje na wyższy poziom – może to być okres egzaminów, ale niewykluczone, że jest to po prostu czas na wiosenne wyprawy w nieznane. Ważne, by pamiętać, że Saturn będzie towarzyszyć twoim eksploracjom przez prawie trzy lata, wymuszając na tobie poważne ich traktowanie. Możesz być jednak pewien, że przy odrobinie wysiłku wywalczysz sobie pozycję w wybranej dyscyplinie wiedzy.
Od połowy maja przez kolejny rok, dzięki Jowiszowi, zapomnisz, co znaczy samotność.
III kwartał: Drobne przestoje na poziomie komunikacji i dylematy naokoło dziedzictwa, z którego się wywodzisz i które po sobie chcesz pozostawić. Pluton po raz ostatni rzuci wyzwanie, byś w istniejących relacjach doszukał się wartości transgresywnych.
IV kwartał: Letnie rozterki zaowocują przemianami w domu i rodzinie. Październikowe zaćmienie Słońca da ci impuls, by przejąć kontrolę nad swoim bezpośrednim otoczeniem, w znaczeniu fizycznym i metaforycznym, natomiast zaćmienie księżyca umieści cię w szerszym towarzysko kontekście. Być może okaże się to dobrym momentem, by nazwać swoją społeczność rodziną lub odnaleźć poczucie przynależności poza murami własnego domu.
Miłość i przyjaźń: Czeka je potężna transformacja. Wiele schematów nie ma już prawa bytu, a w nadchodzącym roku przetrenujesz nowe, aktualniejsze sposoby budowania więzi z ludźmi.
Pieniądze i kariera: Jeśli za cel postawisz sobie karierę rozumianą jako możliwość swobodnego rozwoju, czeka cię pomyślność. Jeśli nastawisz się na szybki zysk, nie wskórasz zbyt wiele.
Rozwój: Świat leży u twoich stóp. Postaraj się go pojąć. 

Lew: Punkt zwrotny

(Il. Tomasz Opaliński)

Zapowiada się bardzo dynamiczny rok, który może stać się punktem zwrotnym w twoim życiu. Jesteś królem salonów, zatem nie powinno być dla ciebie zaskoczeniem, iż korzystając z okazji, by zaistnieć społecznie, inicjujesz radykalną transformację swojego losu na poziomie duchowym, finansowym i uczuciowym.
I kwartał: Styczeń rozpocznie się leniwie. Nie ulegaj jednak presji, zewnętrznej ani wewnętrznej, by przyspieszać bieg zdarzeń. Retrogradacja Merkurego i Marsa nie jest czasem działania. Poświęć pierwszy miesiąc nadrabianiu zaległości, reperowaniu zdrowia i nabieraniu dystansu wobec gorączek życia społecznego. W marcu Saturn pomoże ci nadać realnych kształtów marzeniom o powiększaniu majątku, nawiązywaniu biznesowych znajomości, ale też podążaniu ścieżka wiedzy tajemnej bardziej ezoterycznego rodzaju.
II kwartał: Wiosenne zaćmienia przyniosą ci niespodziewane podróże, mogą również stać się początkiem poszukiwań o charakterze intelektualnym. Zyskasz też kilka okazji, by udowodnić swoją wartość poprzez ujawnienie skrywanych talentów. Pamiętaj, że nikt nie oczekuje od ciebie doskonałości. W maju spodziewaj się milowego kroku w karierze. O powiedzenie zadba Jowisz, planeta szczęścia, która będzie towarzyszyć twoim zawodowym poczynaniom przez kolejny rok.
III kwartał: Kilka trudnych do rozwiązania, etycznych wyzwań zdominuje sezon letni. Pluton każe ci przemyśleć, czego potrzebujesz od relacji na poziomie czysto praktycznym, wezwie cię również do dokonania rachunku sumienia: jaki jest twój stosunek do manipulacji informacjami? Jak korzystasz ze zdobywanej wiedzy, czy poszerzanie horyzontów zawsze odbywa się w moralnie nienaganny sposób? Jaka jest relacja władzy i wiedzy? Po której stronie barykady stoisz?
IV kwartał: Jesienią ponownie zaczniesz myśleć o karierze. Jeśli nie zaliczasz się do grona ambitnych Lwów, słowo „kariera” możesz zinterpretować jako „dziedzictwo”, twój indywidualny wkład w rozwój społeczeństwa. Sednem jest dzielenie się swoimi personalnymi zasobami, talentami, czasem, wystawianie ich na światło dzienne, zgoda na bycie inspiracją lub nośnikiem treści.
Miłość i przyjaźń: Poszukiwanie miejsca w społeczeństwie. Większą wartość ma dla ciebie kontakt z szerszymi grupami niż sam na sam, choć Saturn zachęca do podjęcia się prób nawiązania głębokiej, intymnej więzi z jedną, wybraną osobą.
Pieniądze i kariera: Chwytaj wiatr w żagle. Od maja Jowisz roztoczy nad tobą złoty parasol, działaj więc z rozmachem.
Rozwój: Przez spotkania i współprace. Transformującym wyzwaniem okazać się może wystawienie na widok publiczny niedoskonałych części siebie i niedopracowanych jeszcze dzieł.

Panna: Głębszy sens

(Il. Tomasz Opaliński)

Uleczenie codzienności, zdrowie fizyczne i psychiczne, a także odnalezienie głębszego znaczenia codziennych wysiłków zdominują dla ciebie nadchodzący rok. Celowość przestanie ci wystarczać, zaczniesz domagać się filozoficznego sensu i społecznej przydatności.
I kwartał: Rok 2023 rozpoczyna się retrogradacją twojej planety opiekuńczej, Merkurego oraz jego krnąbrnego brata, Marsa. Jest to niepowtarzalna okazja, by zamiast rzucać się na noworoczne postanowienia, dać sobie czas, by zrozumieć, czego ci trzeba. Domknij projekty, zaktualizuj ambicje, a przede wszystkim zgódź się na bezczynność. Wszystkie znaki muszą przejść przez ten okres, szczęśliwie nie tylko ty. Przedwiośnie sprawi, że poważniej podejdziesz do tematu swoich bliskich relacji.
II kwartał: Starcie romantycznych marzeń z pragmatyczną rzeczywistością może zaowocować sukcesem. Wszystko zależy od twojej gotowości na przyjęcie surowych nauk Saturna. Jeśli wykażesz się dojrzałością, w miłości i przyjaźni czekają cię harmonia i bezpieczeństwo. Jeśli wygrają mrzonki, czeka cię jeszcze długa droga. Drugą połowę maja rozświetli Jowisz, zapraszający cię w roczną podróż, fizyczną, metafizyczną lub intelektualną, dający ci możliwość poszerzenia strefy wpływów o odległe środowiska.
III kwartał: Lato okaże się mniej bajkowe, niż oczekujesz. Będzie to raczej moment na remanent i uzmysłowienie sobie, czego potrzebujesz, by móc bezkolizyjnie funkcjonować zarówno jako indywiduum, jak i wartościowy członek społeczności. Podstawą będzie decyzja, z jakiej wrodzonej cechy możesz uczynić pożytek dla innych.
IV kwartał: Pojawią się okazje na pomnożenie bogactwa. Nie oczekuj jednak natychmiastowych rezultatów. Nastaw się na wszelkiego rodzaju współprace,  projekty długoterminowe, ale daj pierwszeństwo tym, w których nie zmarnują się twoje szerokie horyzonty i międzynarodowe znajomości. Tym bardziej nie bagatelizuj szans, jakie niosą obecnie media społecznościowe.
Miłość i przyjaźń: Od marca pod egidą Saturna miłości i przyjaźnie albo wejdą na nowy, wyższy poziom, albo zostaną skazane na przeminięcie. Saturn nie daje prawa bytu półśrodkom.
Pieniądze i kariera: Przede wszystkim praca. W tym roku liczyć się będą małe kroki, codzienne starania, by o centymetr w świecie realnym zbliżyć się do wyśnionego celu.
Rozwój: Intelektualny, globalny, interdyscyplinarny. Jowisz przyniesie ci szczęście w kontaktach z obcymi kulturami i osobami specjalizującymi się w innych niż twoja dziedzinach.

Waga: Emancypacja

(Il. Tomasz Opaliński)

Najważniejszym z astrologicznego punktu widzenia wydarzeniem roku będzie dla ciebie przejście osi węzłów księżycowych do Barana i Wagi. Przygotuj się na serię zaćmień w swoim znaku, a tym samym na początek przyspieszonego kursu z niepodległości i sprawiedliwego podziału władzy. Kim jesteś dla siebie, kim jesteś w grupie i czym dla ciebie jest bycie częścią społeczności?
I kwartał: Pierwszy kwartał powinieneś zaplanować na spokojnie. Rok otworzą bowiem aż dwie retrogradacje. Poświęć czas na refleksję nad swoim najbliższym otoczeniem, rodziną lub źródłem poczucia bezpieczeństwa. Jak dalece to możliwe, postępuj w trybie medytacyjnym, a w wolnych chwilach dokończ rozpoczęte niegdyś ambitne projekty. Saturn dopilnuje, byś wywiązał się ze wszystkich zobowiązań.
II kwartał: Motywem przewodnim wiosny okażą się wszystkie odcienie relacji międzyludzkich. Pluton w Wodniku, Saturn w Rybach, Jowisz w Byku oraz pierwszy sezon zaćmień rozpoczną nowy etap w twojej interpersonalnej historii. Oczyść się ze szkodliwych naleciałości, odnajdź źródło życiowej satysfakcji, odważ na prawdziwą bliskość i zastanów się, jak zaprząc to wszystko w służbę ludzkości.
III kwartał: Ostatnia szansa, by załatwić pominięte sprawy rodzinne. W twoich rękach zostaje dokonanie podziału władzy.
IV kwartał: Jesień, czyli sezon urodzinowy, będzie dla Wag czasem odnowy totalnej. Zaćmienia pozwolą ci podjąć radykalne decyzje, zdefiniować tożsamość i zrobić miejsce na wszystko, co dopiero ma nadejść.
Miłość i przyjaźń: Ostatnie tygodnie marca i kwietnia okażą się szczególnie wyraziste pod względem uczuciowym. Pluton w Wodniku oraz zaćmienie Słońca w Baranie dadzą ci zapał rewolucjonisty. To moment na tworzenie nowych definicji i szukanie nowej głębi w tych już istniejących.
Pieniądze i kariera: W drugim półroczu Jowisz przyniesie ci szczęście we współpracy i niezapowiedziany zastrzyk gotówki, zaś ceniący wytrwałość Saturn zmusi do uszanowania wymogów codzienności.
Rozwój: Bardziej emocjonalny niż intelektualny.

Skorpion: Świat wewnętrzny

(Il. Tomasz Opaliński)

W porównaniu do kilku poprzednich ten rok oferuje znacznie więcej szans, przy znaczniej mniejszej ilości wyzwań. Szczególnie wyróżniona będzie dzięki Jowiszowi, planecie szczęścia, sfera relacji międzyludzkich, zaś koniec serii zaćmień w twoim znaku zwiastuje też koniec karmicznych wyzwań i przymusu szukania odpowiedzi na pytania o tożsamość.
I kwartał: Początek roku z podwójną retrogradacją sprzyja introspekcji, a wręcz bezpardonowo do niej nakłania. Przestań oglądać się na innych, a tym bardziej nie oczekuj, że inni będą oglądać się na ciebie. Jedyny świat, na jaki warto teraz mieć wpływ, to świat twojej własnej wyobraźni. W marcu użyjesz zmagazynowanej teraz energii, by nadać konkretnych kształtów swoim pragnieniom i ruszyć z głową na ich podbój.
II kwartał: Zyskasz kontrolę nad swoim najbliższym otoczeniem. Być może przez spadek, kupno nieruchomości lub zwykły akt afirmacji swojej rangi. Majowe zaćmienie księżyca w Skorpionie będzie dla ciebie momentem podsumowań. Doceń, jak daleką przeszedłeś drogę przez minione 18 miesięcy i kim stałeś się dla samego siebie. Dwa tygodnie później Jowisz, czterolistna koniczyna wśród planet, na rok rozgości się w twoim astrologicznym sektorze odpowiedzialnym za bliskie relacje, miłość, umowy, serdecznych przyjaciół.
III kwartał: Latem odczujesz ulgę. Ciężar osobistych poszukiwań zostanie zdjęty z twoich barków, oś węzłów księżycowych przebywająca dotychczas w twoim znaku i dopełniającym twój znaku Byka przesunie się do Barana i Wagi. Naciesz się spłaconym karmicznym długiem.
IV kwartał: Ostatnie miesiące roku ponownie zwrócą twoją uwagę ku wnętrzu. Zaćmienie słońca pomoże ci wyciągnąć na wierzch sprawy ukryte i niedokończone lub przyśpieszy twój duchowy rozwój, wrzucając na ruszt tematy zahaczające o ezoterykę czy religię. Rozwikłają się też pewne niejasności interpersonalne, poprzez wyjaśnienie błędów lub ugodowe rozstanie.
Miłość i przyjaźń: Tematem przewodnim całego roku będą dla ciebie różne odcienie obcowania z ludźmi na stopie prywatnej. Rozpędu nabierzesz wraz z przejściem Jowisza do znaku Byka w maju, od tej chwili masz prawo oczekiwać tylko najlepszego.
Pieniądze i kariera: Ani jedno, ani drugie nie zdają się teraz szczególnie ważne. Z tego wnioskuję, iż sytuacja jest stabilna.
Rozwój: Przez półtora roku sumiennie odrabiałeś pracę domową. Teraz nadszedł czas, by korzystać ze skumulowanego kapitału.

Strzelec: Pragmatyczne rozwiązania

(Il. Tomasz Opaliński)

Będzie to rok pełen zdarzeń granicznych, zmuszający cię do przedefiniowania modelu relacji – tak osobistych, jak zawodowych. Zwróć szczególną uwagę na wszystko, co tyczy się korzeni i poczucia bezpieczeństwa. Zalecam dozę pragmatyzmu i metodę małych kroczków. Im mocniej bowiem stoisz na ziemi, z tym większym spokojem możesz sięgać głową chmur, a im pieczołowiciej dbasz o szczegóły, na tym większy rozmach możesz sobie pozwolić.
I kwartał: Najkorzystniej w nowy rok wjechać stępa. Retrogradacje Marsa i Merkurego sprzyjają ładowaniu baterii, eksploracji swojego wewnętrznego świata czy refleksji nad strategiami upraszczania życia i ergonomii korzystania z wrodzonych talentów. Wraz z początkiem wiosny Saturn każe ci wziąć się na poważnie za sprawy domu i rodziny. Bez obaw, możesz liczyć na jego wsparcie aż do 2026 r.
II kwartał: Epokowym doświadczeniem, które każdy ze znaków odczuje na swój sposób, jest przejście Plutona do Wodnika, po 14 latach spędzonych w Koziorożcu. Rozpocznie się dla ciebie nowa era pogłębiania wiedzy, usprawniania komunikacji, używania intelektu jako narzędzia transformacji. Nadchodzące miesiące to przedsmak tego, co będzie się rozwijać przez najbliższe dwie dekady.
III kwartał: Jowisz pomoże ci rozkręcić atmosferę w miejscu pracy i pchnie do wprowadzenia śmiałych zmian w codziennej rutynie. Pilnuj diety, by nie wyrażać radości życia poprzez nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu. Pluton po raz ostatni przypomni, że nim coś zakomunikujesz szerszym kręgom, musisz dobrze znać swoją wartość.
IV kwartał: Jesienny sezon zaćmień obudzi w tobie lwa salonowego. Możesz liczyć na nowe znajomości i poszerzenie wpływów poza swój dotychczasowy krąg. Pod lupę zostanie wzięte twoje zaangażowanie w pracę i zwykła, przyziemna solidność. Jeśli sumienie masz czyste, możesz zyskać dostęp do wpływowych osób i szanse na kolaboracje, o jakich ci się nie śniło.
Miłość i przyjaźń: Kwietniowe zaćmienie Słońca rozpali sektor romansów, przygody i kreatywnych przedsięwzięć. Jeśli nie skorzystasz wtedy z okazji na odświeżenie istniejących relacji lub poszukiwanie nowych, uczucia będziesz sublimował raczej w twórczość i zabawę.
Pieniądze i kariera: Ostatni etap projektu lub procesu, od którego zależy, jak postrzegasz swoją rolę w społeczeństwie, dobiegnie końca w maju. Jakikolwiek nie byłby efekt twoich starań, pamiętaj, by niezłomnie dzielić się swoimi talentami ze światem, nawet jeśli pozornie nie przynosi to wymiernych efektów.
Rozwój: Między marcem a czerwcem możesz liczyć na pierwsze efekty przejścia Plutona do Wodnika, a tym samym na kwantowy skok we wszystkich relacjach opartych na intelektualnym porozumieniu.

Koziorożec: Lekkość bytu

(Il. Tomasz Opaliński)

Ruchy Plutona, planety pokoleniowej, wytyczają przemiany generacyjne. Od 2008 roku Pluton gościł w twoim znaku, czyniąc cię symbolem kierunku transformacji dla całej ludzkości. W nadchodzącym roku, na kilka miesięcy, zostaniesz zwolniony z tego obowiązku, by pożegnać się ostatecznie z funkcją lidera w 2023 roku. Zaznasz więc zapomnianej dawno lekkości bytu, możliwej do osiągnięcia jedynie, gdy zgasną światła jupiterów.
I kwartał: Rozkoszuj się urodzinowym miesiącem, retrogradacja Merkurego w twoim znaku oraz retrogradacja Marsa w Bliźniętach dają ci dyspensę od działania. Pozwól intelektualnym procesom wrzucić wolny bieg i zamiast lękać się straty czasu, celowo zacznij szukać okazji, by z kleszczy czasu uciec. W Marcu Saturn, patron Koziorożca, odda ci z powrotem kontrolę nad twoimi finansami.
II kwartał: Wiosną poświęć się odkrywaniu ukrytych talentów. Wszelkie przypuszczenia odnośnie do wrodzonych zdolności mogą teraz okazać się prawdziwe. Przełom kwietnia i maja uzmysłowi ci, że cały świat może być twoim domem. Zdecyduj, czy wolisz zatem przemianować się na nomada, czy przeciwnie, poszerzyć rozumienie lokalności.
III kwartał: Jowisz obdarzy cię mnogością okazji na romanse, kreatywne współprace lub najzwyczajniej nauczy korzystać z życia. Szczególnie pomyślnie toczyć się mogą sprawy dotyczące dzieci, również gdy w grę wchodzi twoje własne, wewnętrzne dziecko. Schyłek lata przypomni o zobowiązaniach. Twoich, wobec ciebie oraz władców tego świata wobec zależnych od nich ludzi.
IV kwartał: Masz szansę spojrzeć na swoją karierę z nowej perspektywy, a jeśli to konieczne, poddać ją surowej ocenie. Jakimi darami wstydzisz się podzielić, czego w sobie nie doceniasz, czego możesz dla siebie zażądać? Podążaj za tym, co daje ci radość, w tym najłatwiej stać się mistrzem.
Miłość i przyjaźń: Przyjaźń wewnątrz istniejących już struktur. Szukaj bratnich dusz w rodzinie i w najbliższych okolicach. Dzięki Saturnowi każdy fałsz będzie szybko zdemaskowany.
Pieniądze i kariera: Koniec niepewności finansowej, kariera natomiast powinna przede wszystkim dawać ci frajdę.
Rozwój: Poszukiwanie szczęścia to potężne, filozoficzne wyzwanie.

Wodnik: Pełną piersią

(Il. Tomasz Opaliński)

W tym roku uwolnisz się z surowych kleszczy Saturna, planety ograniczeń, i wreszcie odetchniesz pełną piersią. Saturn na odchodne ma w zwyczaju rozdawać opatrznościowe prezenty, ale wysokość nagrody będzie zależeć od powagi, z jaką podszedłeś do rzucanych ci przez minione dwa lata wyzwań. Kolejnym wielkim wydarzeniem będzie krótka wizyta Plutona w twoim znaku, zapowiedź mającej rozpocząć się w przyszłym roku jego przezeń dwudziestoletniej wędrówki. Stajesz się ojcem chrzestnym nowego pokolenia.
I kwartał: Nie spiesz się z niczym, Wodniku, ton pierwszym miesiącom nadadzą retrogradacje Merkurego i Marsa, czyli okazja do naładowania życiowych baterii poprzez zwrócenie się ku własnemu wnętrzu. Z aktywności poleca się pisanie pamiętników, remanent projektów i odświeżanie wspomnień niegdysiejszych wielkich planów na biznes życia. Początek wiosny przyniesie długo wyczekiwaną ulgę i pogłębioną świadomość siebie.
II kwartał: Uwaga na pieniądze przeciekające między palcami. Saturn i Neptun wymagają twojego świadomego zaangażowania i pragmatycznego podejścia do spraw materialnych. Jest to sporym wyzwaniem, choć nieprzerastającym twoich możliwości. W pierwszej kolejności ustal, co jest potrzebą, a co zachcianką. Poza tym zaobserwuj, jak rośnie twój osobisty magnetyzm i odzyskane poczucie mocy.
III kwartał: Lato obfitować będzie w wyzwania natury duchowo- intelektualnej. Kwadratura Plutona do węzłów księżycowych i retrogradacja Merkurego skłonią cię do refleksji nad wpływem, jaki masz na swoje otoczenie, możliwościami, jakie daje ci rozwój technologiczny, i nowymi rodzajami bliskości.
IV kwartał: Możliwa jest teraz zmiana otoczenia, choć jej charakter nie jest jasny – może to być remont, mogą być to podróże. Rozpocznij prace nad śmiałymi projektami, jesień sprzyja sięganiu, gdzie wzrok nie sięga, i dzieleniu się swoją mądrością.
Miłość i przyjaźń: W tym roku jesteś głównym bohaterem swojej opowieści. Miłość i przyjaźń pełnią funkcję najwyżej dopełniającą. Zastanów się raczej, w jaki sposób możesz przydać się osobom spoza najbliższych kręgów.
Pieniądze i kariera: Saturn ujmie w sztywne ramy sny snute przez Neptuna, z którym spotka się w twoim astrologicznym sektorze odpowiedzialnym za finanse. Przy odrobinie powagi owe ryzykowne tango możesz przekuć w złoto. Nie ograniczaj marzeń, ściągaj je na ziemię i zmieniaj w fakty.
Rozwój: Między marcem a czerwcem poczujesz przedsmak epoki, której będziesz patronem. Notuj swoje spostrzeżenia. 

Ryby: Drugie dojrzewanie

(Il. Tomasz Opaliński)

Dla twojego plemienia będzie to rok gwałtownego rozwoju we wszystkich kierunkach. Saturn, planeta przynosząca dojrzałość, wkracza do znaku Ryb, by pozostać w nim do 2026 roku. Rozpoczyna się okres oczyszczania terenu pod ulepszoną wersję ciebie.
I kwartał: Podejmowanie ważnych decyzji zostaw na schyłek zimy. Tymczasem skup się na zbieraniu energii do działania, korzystając z otwierających ten rok retrogradacji Merkurego i Marsa. Oddaj się rozważaniom nad osobami i grupami mającymi na ciebie decydujący wpływ i popracuj nad ergonomią swoich interakcji z rodziną. Przedwiośnie rozpocznie twój drugi okres dojrzewania, dopilnuj, by wejść w niego z doładowanymi bateriami.
II kwartał: Remanent duszy czas zacząć. Pluton wesprze cię w psychologicznych poszukiwaniach i pomoże odnaleźć źródło personalnej mocy. Sezon zaćmień wybudzi cię z biznesowego stuporu. Chwytaj nadarzające się okazje, szczególnie jeśli dotyczą nowych współpracy. Jowisz zadba o pojawienie się właściwych osób we właściwym czasie.
III kwartał: Sprawdź, czy nie przeskoczyłeś kilku stopni na swojej ścieżce rozwoju. Może się okazać, że przeoczyłeś kluczowe zagadnienie, jakim jest równowaga sił w dawaniu i braniu. Czy na pewno trzymasz w garści tyle, ile jest ci potrzebne? Czy nie funkcjonujesz czasem na zasadach pasożytniczych? Lato będzie najlepszym momentem, by znaleźć złoty środek między tobą a innymi.
IV kwartał: Jesień przyniesie nowe perspektywy finansowe i domknie temat kreatywnych projektów, nauki lub jakiegoś rodzaju publikacji, w której bierzesz udział. Wyciągnij wnioski z tej współpracy i zastosuj je w nadciągających miesiącach.
Miłość i przyjaźń: Głównie przyjaźń. Styczeń pozwoli ci wrócić do starych znajomości, które dopiero teraz mogą rozwinąć swoje skrzydła. Koniec października udowodni, jak szeroki jest zasięg twojego personalnego wdzięku, zaś w maju Jowisz, planeta szczęścia, rozpocznie roczną wędrówkę przez twój astrologiczny sektor towarzyskich kontaktów.
Pieniądze i kariera: Sporo szans na autopromocję przez cały rok, 20 kwietnia zaćmienie Słońca aktywuje dobrą passę w finansach.
Rozwój: Saturn w twoim znaku nie da ci zmrużyć oka. Od teraz celem jest osiągnięcie prawdziwej dojrzałości.

Madame Blawatsky
Proszę czekać..
Zamknij