Znaleziono 0 artykułów
02.04.2022
Artykuł sponsorowany

Wiosenna celebracja radości

02.04.2022
Fot. Getty Images

Wiosna to czas, kiedy natura budzi się do życia. Warto wziąć z niej przykład i również sobie pozwolić na wiosenne odrodzenie. Coraz dłuższe dni i ciepłe promienie słońca zachęcają do spotkań w gronie przyjaciół. Wspólnie spędzony czas nabierze jeszcze bardziej wyjątkowego charakteru, jeśli zadbamy o jego odpowiednią oprawę.

Po długich zimowych miesiącach każdy z nas potrzebuje wytchnienia. Trudno o lepszą inspirację, by zwolnić i cieszyć się życiem w promieniach wiosennego słońca, niż budząca się do życia, kipiąca feerią barw i aromatów natura. Nic więc dziwnego, że to właśnie wiosną wielu z nas postanawia zacząć żyć lepiej. Na przykład sięgając po wysokiej jakości, wytwarzane według tradycyjnych receptur produkty, a także zapewniając sobie więcej czasu na relaks. Znakomitym dopełnieniem wiosennego wieczoru ze znajomymi będzie drink przyrządzony na bazie pieczołowicie destylowanego trunku, którego butelka uwodzi pięknym, eleganckim dizajnem.

Fot. Materiały prasowe

Królewska jakość z podnóża gór

Orkisz, inaczej Triticum spelta, to wyjątkowa prapszenica, której historia sięga setek lat. Od wieków właśnie to zboże uprawiano w chłodnych klimatach – w Skandynawii, w górskich rejonach Niemiec, Szwajcarii i Polski. Jego walory doceniano już w średniowieczu, ale dziś jest niezwykle elitarne, ponieważ jego uprawa niemal zanikła.

Nie każdy potrafił bowiem sprostać wysokim wymaganiom tego gatunku pszenicy, który wymaga odpowiedniego nasłonecznienia, temperatury czy wilgotności. Dlatego dziś uprawą orkiszu zajmują się specjalistyczne gospodarstwa ekologiczne zaledwie w kilku krajach na świecie, w tym w Polsce. Trud wynagradzają jednak spektakularne efekty, bo orkisz zapewnia wyjątkowe walory smakowe. Nikogo więc nie dziwi, że to szlachetne zboże przeżywa dziś renesans.

Orkisz wykorzystuje się w produkcji rzemieślniczego pieczywa, a także innych produktów zbożowych. Ale znakomicie sprawdza się też w gorzelnictwie, bo zapewnia trunkom niezrównaną łagodność, subtelność i niepowtarzalny smak. Wszystko to sprawia, że orkiszowe wódki są dziś jednymi z najbardziej cenionych przez koneserów na całym świecie.

Celebracja wyjątkowych chwil

Wyjątkowe chwile w gronie przyjaciół to czas, który należy celebrować. Warto zadbać o jego odpowiednią oprawę – na przykład rozpieszczając się wyjątkowym trunkiem, którego butelka przyciąga wzrok już od pierwszego spojrzenia. Nie jest wszak tajemnicą, że to, jak odbieramy dane doświadczenie, zależy od wielu zmysłów, a wzrok jest jednym z ważniejszych. Zamknięty w eleganckim opakowaniu szlachetny trunek będzie idealnym dopełnieniem wiosennych spotkań. Wódka Orkisz to nie tylko alkohol ultrapremium, którego smak zadowoli nawet najbardziej wybrednego konesera. Jej butelka zawsze wyróżniała się minimalistycznym dizajnem, ale od końca 2020 roku zyskała nowy, jeszcze bardziej ekskluzywny charakter.

Fot. Materiały prasowe

Smuklejszą, wyższą sylwetkę butelki wyróżnia także zamknięcie w postaci korka – unikatowe rozwiązanie nawet w segmencie wódek ultrapremium. Najwyższą jakość oraz rzemieślnicze pochodzenie trunku podkreślają złote piktogramy: korona – symbol królewskiego charakteru zboża, kłos – oznaczający niezwykłe właściwości szlachetnej pszenicy, które znano już w średniowieczu, oraz góry symbolizujące miejsce uprawy orkiszu.

Wódka Orkisz powstaje według receptury opracowanej w laboratorium w Lublinie w małych ilościach, w procesie powolnej destylacji. Wszystko to gwarantuje najwyższą jakość i elitarny charakter trunku. W połączeniu z eleganckim dizajnem opakowania sprawia, że będzie idealnym prezentem dla gospodarza spotkania, jak również znakomitym ukoronowaniem wspólnego czasu.


Materiał powstał we współpracy z marką Orkisz. ​Pij odpowiedzialnie!

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij