Znaleziono 0 artykułów
30.09.2021

Wspólny projekt Inside Out i Sex Ed na rzecz edukacji seksualnej

30.09.2021
(Fot. materiały prasowe)

1600 Polek i Polaków wzięło udział w akcji Inside Out Project i SEXED.PL. Ich zdjęcia można do 10 października oglądać na płycie głównej przed warszawskim Pałacem Kultury i na dachu Sali Kongresowej.

Inside Out Project to inicjatywa francuskiego artysty JR, w ramach której każdy może zrealizować akcję społeczną drukując czarno-białe portrety i przyklejając je w przestrzeni publicznej. W projekcie nagrodzonym w 2011 roku nagrodą TED PRIZE, wzięło udział już prawie pół miliona osób w ludzi w 138 krajach. Akcja ma dać pretekst do rozmowy o różnorodności, feminizmie, rasizmie czy prawach człowieka.

(Fot. materiały prasowe)

W tym roku do akcji Inside Out dołączyła fundacja SEXED.PL – Polki i Polacy zrobili sobie zdjęcia, które – przyklejone na płycie głównej przez Pałacem Kultury i dachu Sali Kongresowej przypominają, że edukacja seksualna to podstawowe prawo. Honorowym patronatem objął projekt prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski.

(Fot. materiały prasowe)

„Dzięki Inside Out Project walczymy o naszą przyszłość. Jak możemy wyobrazić sobie zdrowe społeczeństwo, skoro nie uczymy naszych dzieci o ich ciałach, prywatnych granicach, świadomej zgodzie i bezpiecznym seksie? Seks jest czymś bardzo intymnym, czymś, co po części wiąże się z niepewnością i zagrożeniami.

(Fot. materiały prasowe)

"Ignorowanie tego lub całkowite odrzucenie, jest nieodpowiedzialne i jest krokiem wstecz dla Polski. Domagamy się rzetelnej edukacji seksualnej, by móc zbudować progresywne i zdrowe społeczeństwo” – apeluje Anja Rubik, założycielka fundacji SEXED.PL.

SEXED.PL to multimedialna platforma, która zapewnia kompleksową, dostosowaną do wieku edukację w zakresie praw człowieka, równości płci, relacji i współżycia. Jej celem jest informowanie o ryzykach związanych z życiem seksualnym i mówienie o seksie i seksualności jako czymś co jest naturalne i piękne, podkreślając przy tym wartości takie jak wzajemny szacunek, inkluzywność, równość, empatia i odpowiedzialność.

(Fot. materiały prasowe)

W projekcie SEXED.PL i Inside Out wzięło udział 1600 Polek i Polaków z całego kraju, w tym osoby publiczne, między innymi Maja Ostaszewska, Martyna Wojciechowska, Maffashion, Joanna Przetakiewicz, Maciej Zakościelny, Magdalena Boczarska, Katarzyna Zillmann, Mateusz Banasiuk czy Katarzyna Stankiewicz.

Zuzanna Żelazny
Proszę czekać..
Zamknij