Znaleziono 0 artykułów
15.06.2022

„Vogue Polska Beauty”: Karen Elson, minimalizm vs maksymalizm, najciekawsze SPA

15.06.2022
Karen Elson (Fot. Agnes Lloyd Platt)

„Chociaż pozwala zapuścić korzenie i utrzymać pion w chwilach kryzysu, to akurat branża urody kpi z półśrodków. Lubi skrajności i bawi się nimi w najlepsze” – pisze we wstępniaku „Vogue Polska Beauty” redaktorka prowadząca Izabela Cieplińska. Ogromna liczba produktów dostępnych na rynku beauty kontra trend na minimalizm w pielęgnacji i makijażu lansowany przez makijażystów, specjalistów i gwiazdy. Starcie tych dwóch sił w kontekście urody stało się motywem przewodnim kolejnego wydania specjalnego, które trafi do sprzedaży 15 czerwca. Co znalazło się na jego łamach?

W sesji okładkowej wystąpiła zjawiskowa modelka Karen Elson – „ostatnia z prawdziwych supermodelek”, jak nazwał ją redaktor naczelny brytyjskiego „Vogue’a” Edward Enninful. W 2010 r. Elson uciekła w muzykę i właśnie wydała album „Green”. O drodze, jaką przeszła, przeczytacie w tekście „Czerwony promień” Anny Konieczyńskiej.

Karen Elson (Fot. Agnes Lloyd Platt)

Redaktorka mody Michalina Murawska zaprasza z kolei na intymne spotkanie z Karoliną Ościk-Alamą, znaną w przestrzeni wirtualnej jako Cajmel. Influencerka hołdująca minimalizmowi zarówno w kwestii mody, jak i pielęgnacji twarzy oraz makijażu opowiada o swoich urodowych rytuałach, którym jest wierna od wielu lat, wyznawaniu zasady „less is more” oraz miłości do olejków – jedynemu obszarowi, w którym jest absolutną maksymalistką.

Cajmel (Fot. Lola Benet)

W artykule „Uroda bez H2O” dziennikarka Ilona Rechnio rozkłada na czynniki pierwsze trend na waterless beauty. Przy okazji odpowiada na najbardziej nurtujące pytania: czy woda w kosmetykach jest potrzebna i czy można ją zastąpić? Ile litrów wody jest zużywanych do produkcji kosmetyków? Czy produkty w modnych kostkach na pewno zaliczają się do kategorii „waterless”?

Redaktorka prowadząca Izabela Cieplińska sprawdza, ile prawdy jest w powiedzeniu „co za dużo, to niezdrowo”. Z bliska przygląda się zjawisku mikrodawkowania produktów i metodzie małych kroków w zaawansowanej pielęgnacji skóry twarzy.

(Fot. Betina Du Toit)
(Fot. Betina Du Toit)

Kontrowersyjny temat „wegański = lepszy” podejmuje dziennikarka Ewa Bakota w artykule „Czysta chemia, czyste sumienie”. Jak zauważa, dziś wybór kremu do twarzy stał się wręcz deklaracją światopoglądową. Autorka przestrzega też przed marketingowymi pułapkami oraz zjawiskiem vegan washingu.

Kristin Soley (Fot. Hordur Ingason)

W „Vogue Polska Beauty” na lato 2022 wybraliśmy także najpiękniejsze SPA na świecie, a dla poszukiwaczy niezwykłych miejsc na relaks w tempie slow – domek na drzewie, apartament na wodzie, nowoczesną chatkę w lesie i urokliwą osadę nad stawem.

Amangiri Aman SPA (Fot. Materiały prasowe)

W numerze nie zabrakło również sprawdzonych kosmetyków, rekomendacji specjalistów, przeglądu najbardziej gwiazdorskich produktów. Zwieńczeniem numeru jest prezentacja nominacji w 37 kategoriach drugiej edycji konkursu Vogue Polska Beauty Awards. Najlepsze kosmetyki i zabiegi będzie oceniać jury złożone z ekspertów, m.in. Joanny Czech i Moniki „Jac” Jagaciak. Wielki finał odbędzie się jesienią. 

Fot. Agnes Lloyd Platt

„Vogue Polska Beauty” w sprzedaży od 15 czerwca 2022 r. Już dziś możecie zamówić numer z dostawą do domu online.

 

Agnieszka Zygmunt
Proszę czekać..
Zamknij