Znaleziono 0 artykułów
13.04.2021
Artykuł partnerski

Very Good Girl i Bad Boy Le Parfum: Uwodzicielska woń kontrastów

13.04.2021
Karlie Kloss Ambasadorka zapachu Good Girl

Pierwszy zapach Caroliny Herrery zadebiutował na rynku w 1988 roku. W linii perfum inspirowanych wspomnieniami z dzieciństwa projektantki dominował zapach jaśminu. Dziś marka może pochwalić się portfolio najpopularniejszych zapachów świata, w tym Very Good Girl dla niej i Bad Boy Le Parfum dla niego.

Very Good Girl marki Carolina Herrera to interpretacja kultowego już zapachu Good Girl. Choć często określana mianem kwiatowo-owocowej, w rzeczywistości lekkim nutom towarzyszą te mocne i cierpkie. W odróżnieniu od pozostałych kompozycji z linii w Very Good Girl jaśminowy akcent zastąpiono wyrafinowanymi nutami róży. Nie są pudrowe ani duszące, nabrały raczej owocowego wydźwięku.

(Fot. Materiały prasowe)
Very Good GirlCarolina Herrera
Very Good GirlCarolina Herrera

Za powitanie na początku aromatycznej podróży odpowiedzialne są nuty głowy: porzeczka i dzika jagoda, którym towarzystwa dotrzymuje egzotyczne liczi. Otulone tajemniczym aromatem róży uznawanej za as w rękawie każdego perfumiarza tworzą unikalną kompozycję. Za jej powstanie odpowiedzialni są Louise Turner i Quentin Bisch. W ich interpretacji kontrastem dla ciepłego, jedwabistego akcentu róży – nuty serca – jest zaskakujące zakończenie w postaci surowej wetywerii. Drzewna, częściej stosowana w perfumiarstwie męskim, doskonale współgra ze słodką i ciepłą wanilią. Obecność obu nut bazy wzbogaca zapach Very Good Girl o element zaskoczenia, co z pewnością przypadnie do gustu poszukującym w perfumach niebanalnych połączeń.

Ujęcie w kompozycji Very Good Girl wetywerii stanowi też doskonałe nawiązanie do jej męskiego odpowiednika. Orientalny, aromatyczny zapach Bad Boy Le Parfum przeznaczony jest dla silnych i wrażliwych, władczych, a zarazem empatycznych mężczyzn. Odzwierciedleniem zapachu jest motyw błyskawicy, której kształt przybrał flakon.

Ed Skrein Ambasador zapachu Bad Boy 

Za formułę drzewnej kompozycji Bad Boy Le Parfum odpowiedzialni są Carolina A. Herrera, dyrektor kreatywna ds. zapachu marki Carolina Herrera, oraz kreatorzy: Fanny Bal, Nicolas Beaulieu i Bruno Jovanovic. Oparto ją na stale zyskującej na popularności konopi, absolutnym novum w branży perfumeryjnej. Wprowadzająca element zaskoczenia już od pierwszej chwili stanowi łącznik z ciepłymi, skórzanymi nutami głębi uwalniającymi się po kontakcie ze skórą. Po drodze nie brakuje kolejnych niespodzianek.

(Fot. Materiały prasowe)
Bad Boy Le ParfumCarolina Herrera
Bad BoyCarolina Herrera

Niebanalny duet z elektryzującą konopią tworzy soczysty grejpfrut, najbardziej swawolny z cytrusów. W nutach serca wyłaniają się z kolei harmonijnie współgrające ze sobą czarny pieprz i geranium. Aromatyczne i pikantne podtrzymują silne emocje, umacniając pozycję Bad Boy Le Parfum jako zapachu dla mężczyzn lubiących łamać zasady. W nutach głębi dominuje nieposkromiony skórzany akord, podobnie jak w przypadku zapachu damskiego łączący się z wetiwerem – charakterystyczną nutą drzewną. Zdaniem twórców jego obecność sprawia, że zapach staje się łatwy do noszenia. Całość tworzy uwodzicielską kompozycję, od której aromatu nietrudno się uzależnić.

Zapachy Very Good Girl i Bad Boy Le Parfum dostępne są na Douglas.pl i Sephora.pl.

Urszula Zwiefka
Proszę czekać..
Zamknij