Znaleziono 0 artykułów
11.08.2022

Ruszyła zbiórka okien, które pomogą w odbudowie Ukrainy

11.08.2022
Fot. Materiały prasowe

Oprócz ubrań, sprzętu wojskowego czy jedzenia, Ukraina potrzebuje dzisiaj także materiałów budowlanych, które pozwolą naprawić zniszczenia wyrządzone w trakcie licznych ostrzałów. W tym celu powstał Projekt Okno. Podpowiadamy, jak można zaangażować się w akcję.

Ukraina od lutego nieprzerwanie walczy o prawo do suwerenności i demokracji, a lista materiałów potrzebnych w walce z Rosją ciągle rośnie. Większość zbiórek skupia się na przekazywaniu jedzenia czy ubrań, dlatego Zosia Jaworowska i Petro Vladimirov w ramach Fundacji Brda stworzyli Projekt Okno – działacze gromadzą, mierzą i transportują okna do Ukrainy.

Fot. Materiały prasowe

Powszechny brak okien w budynkach jest efektem rosyjskich ataków rakietowych. Zbliżającą się konsekwencją będzie brak izolacji termicznej, kiedy na jesieni temperatury zaczną spadać. Może to grozić poważnymi chorobami, a nawet śmiercią przebywających w nich ludzi. Wobec tego Projekt Okno i fundacja Brda, wraz z innymi organizacjami, takimi jak Co-Haty, District #1, Repair Together, Brave to Rebuild, Building Ukraine Together, zaczynają wysyłać i montować okna w Iwano-Frankiwsku, Czernihowie i Kijowie. Ich celem jest zebranie minimum 500 okien do września.

Jak można pomóc? Projekt Okno przyjmuje okna zarówno od prywatnych osób, jak i firm, których produkty z powodów minimalnych defektów nie nadają się do sprzedaży, jednak będą odpowiednie do wstawienia. Materiały zbierane są w przestrzeni Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Oprócz tego, stworzono zbiórkę pieniędzy, z której fundusze zostaną przekazane, między innymi na wynajem magazynu, transport czy opakowania zabezpieczające szkło przed stłuczeniem.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by @fundacjabrda


Jak zapowiada Fundacja Brda, projekt to dopiero początek działań mających na celu pomoc w odbudowie Ukrainy. W końcu poza oknami potrzebne są także drzwi i inne materiały budowlane.

Zbiórkę można wesprzeć tutaj.

Iga Trydulska
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Ruszyła zbiórka okien, które pomogą w odbudowie Ukrainy
Proszę czekać..
Zamknij