Znaleziono 0 artykułów
27.09.2021

Max Mara wiosna-lato 2022: Pokolenie beatników

27.09.2021
(Fot. Materiały prasowe)

Kolekcja Max Mary na wiosnę-lato 2022 przeniosła nas do lat 50. pisarki Françoise Sagan i buntowników beat generation. Na pokazie zaprezentowano klasyczną odzież roboczą w luksusowym stylu prêt-à-porter. Kolekcje zaprezentowały światowej klasy modelki, takie jak Irina Shayk, Gigi Hadid i Cara Taylor. Wśród nich pojawiła się aktorka Zazie Beetz, która jest szesnastą laureatką nagrody „Max Mara Face of the Future Award”, przyznanej w uznaniu zarówno dla jej gry aktorskiej, jak i osobistego stylu.

Wieloletni dyrektor kreatywny marki, Ian Griffiths zdradził, że przy tworzeniu wiosenno-letniej kolekcji na 2022 rok zainspirował go swobodny, beatnikowski styl francuskiej pisarki Françoise Sagan. Wydany w 1954 roku debiut Sagan, „Witaj smutku” to jedna z najważniejszych książek XX wieku, z sukcesem sfilmowana przez Otto Premingera. 

Styl Françoise Sagan, dziewczyny z pokolenia beatników, nawiązywał do klasyki odzieży robotniczej i był wyrazem buntu przeciw burżuazyjnym tradycjom. To właśnie styl Saganki, Griffiths interpretuje w kolekcji Max Mary na sezon wiosna-lato 2022. 

Na pokazie w Mediolanie królowały tank topy, dżinsy z kontrastowymi przeszyciami, ostre skórzane bomberki i płaszcze, a wszystko to w połączeniu z chłopięcymi sandałami z grubymi podeszwami z krepy. 

Paleta kolorów była podobnie utylitarna: odcienie piasku i opalenizny łączyły się kolorami granatu i czerni, które wzbogacone o żółte i pomarańczowe akcenty przywoływały na myśl słoneczne plaże. W kolekcji nie zabrakło denimu, który pojawił się w postaci dopasowanych zestawów, kurtek i sukienek. Wykorzystanie tego młodzieżowego materiału przywodziło na myśl nastoletni buntu i klasyczne wyrafinowanie.

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij