Znaleziono 0 artykułów
09.11.2023

Najbardziej pożądane buty na wiosnę 2024 to te najbardziej zwyczajne

09.11.2023
Stella McCartney / Fot. Spotlight. Launchmetrics / Agencja FREE

Pochwałę zwyczajności, którą projektanci zaczęli głosić już w poprzednim sezonie, wiosną 2024 roku wynoszą na zupełnie nowy poziom. Rezygnują z fantazyjnego obuwia na rzecz do bólu basikowych modeli – gumowych sandałów lub klapek ze sznureczków, plecionych mokasynów i kapci z filcu. Najprostszym formom marki nadają luksusowy charakter – odszywają z najwyższej jakości skóry lub wełny i dbają o detale. Wszystko wskazuje na to, że to właśnie te projekty już za pół roku będziemy uznawać za najbardziej pożądane buty na wiosnę i lato.

W sezonie wiosna-lato 2024 to, co najzwyklejsze i najskromniejsze, stanie się najbardziej luksusowe. Kontynuując projektowanie mody maksymalnie osadzonej w codzienności, projektanci sięgają po najbardziej pospolite obuwie i nadają mu wyrafinowanego charakteru.

Loewe / Fot. Spotlight. Launchmetrics / Agencja FREE
Miu Miu / Fot. Spotlight. Launchmetrics / Agencja FREE

Zwyczajne buty stają się przedmiotami pożądania

Niech was nie zwiodą filcowe papucie z pokazu Loewe albo sandałki z bawełnianych sznureczków, które możecie pamiętać z wakacji nad polskim morzem, a w nowej kolekcji dla Miu Miu proponuje Miuccia Prada. Daleko im do pierwowzorów. W rękach kreatorów mody stają się przedmiotami pożądania stworzonymi z najwyższej jakości surowców. O nowe „it-shoes” bić się będą fashionistki gotowe wydać setki dolarów.

Nie sposób nie patrzeć więc na nie jako na kolejny etap realizowania wizji opartej na przesuwaniu znaczeń, jakie w branży zapoczątkował Demna (któż nie pamięta luksusowych toreb Balenciagi inspirowanych siatami z bazaru?), a urzeczywistnili także Jonathan Anderson (zarówno w autorskiej marce, jak i Loewe), Miuccia Prada i duet stojący za niezależnym amerykańskim domem mody Eckhaus Latta.

JW Anderson / Fot. Spotlight. Launchmetrics / Agencja FREE
Chanel / Fot. Spotlight. Launchmetrics / Agencja FREE

Zwyczajne obuwie uzupełnieniem wyrafinowanych stylizacji

Zwyczajne obuwie w sezonie wiosna-lato 2024 chętnie reinterpretują także projektantki domów mody utożsamianych z kontrolowaną zachowawczością i tradycją – w Chanel Virginie Viard prezentuje proste klapki na cienkich paseczkach i z miniaturowym logo, a w Hermès Nadège Vanhee-Cybulski proponuje równie basikowe, choć powstałe z najbardziej luksusowych skór, sandały inspirowane rzymiankami. Pilnuje też, by zamiast stanowić kontrast dla wygodnych, ale nadal wyrafinowanych stylizacji, były ich naturalnym uzupełnieniem.

 

Michalina Murawska
Proszę czekać..
Zamknij