Znaleziono 0 artykułów
07.12.2020
Artykuł sponsorowany

Longines w hołdzie pionierom

Urszula Zwiefka

Czerpiąc inspirację z dziedzictwa pionierów, Longines prezentuje kolekcję Spirit, która łączy historię z innowacją.

W 1932 roku z chronografem Longines na ręku Amelia Earhart jako pierwsza kobieta na świecie odbyła samotny, niemal piętnastogodzinny lot, bez międzylądowania, nad Atlantykiem. Cztery lata później Paul-Emile Victor przez siedem tygodni pokonywał czapę lodową Grenlandii, po zakończeniu ekspedycji stwierdzając, że jednym z czynników, które zdecydowały o sukcesie wyprawy, były zegarki Longines. Na chronografach marki polegała też załoga samolotu Howarda Hughesa, który w 1938 roku odbył lot wokół Ziemi. Longines towarzyszył wielu legendarnym pionierom w podbojach w powietrzu, na lądzie i na morzu. Dziś, czerpiąc inspirację z tego dziedzictwa, prezentuje kolekcję Longines Spirit, która łączy w sobie historię z innowacją.

Najnowsze modele zaczerpnęły tradycyjne cechy z klasycznych zegarków w stylu pilot. Charakteryzuje je jednak wzornictwo o współczesnych liniach i typografii. Powiększona koronka, ukośny pierścień, wyraźny stopień wokół szkła, indeksy w kształcie brylantów i duże, luminescencyjne wskazówki nawiązują do pionierskiej ery w lotnictwie. Uwagę poświęcono również detalom – szczotkowanym, matowym i polerowanym powierzchniom oraz reliefom. Eleganckiemu wzornictwu zegarków Longines Spirit dorównuje zaawansowany poziom technologiczny. Linię wyposażono wyłącznie w automatyczne mechanizmy z krzemowym włosem balansu, który gwarantuje najwyższy poziom precyzji i wydłużoną żywotność. Zegarki wykończono delikatnie wypukłym szkłem szafirowym z obustronną, kilkuwarstwową powłoką antyrefleksyjną, zakręcaną koronką i grawerowanym deklem zabezpieczonym sześcioma śrubami.

Zegarki Longines Spirit dostępne są w trzywskazówkowych wersjach w dwóch rozmiarach koperty – o średnicy 40 mm i 42 mm. Marka zaproponowała również trzy rodzaje tarcz: matowo czarną, srebrzystą z ziarnistym wykończeniem oraz błękitną ze słonecznym szlifem. Na cyferblacie znajduje się pięć nakładanych gwiazd – oznaczenie, które w tradycji marki Longines stanowi świadectwo najlepszej jakości i niezawodności ukrytego we wnętrzu koperty zegarka mechanizmu. Modele z kolekcji Spirit wyposażono w stalowe bransolety i skórzane paski w odcieniach ciemnego lub jasnego brązu i ciemnego błękitu. Z myślą o kolekcjonerach zegarki są również dostępne w wersji Longines Spirit Prestige, oferującej bransoletę wraz z dwoma wymiennymi paskami: NATO w odcieniu brązu i skórzanym.

Kolekcja Longines Spirit to hołd dla bohaterów z przeszłości, wyznawanych przez nich wartości i hartu ducha, dzięki któremu ambicje i marzenia mogli przekuć w działanie.

1/20Longines w hołdzie pionierom

Proszę czekać..
Zamknij