Znaleziono 0 artykułów
27.01.2021

Kate Moss z córką Lilą na pokazie Fendi

Julia Hobbs

Na pokazie pierwszej kolekcji Kima Jonesa dla domu mody Fendi wystąpiły przedstawicielki różnych pokoleń, w tym supermodelki: mama Kate Moss z córką Lilą. Z tej okazji przypominamy ich wspólne zdjęcia.

- Uwielbiam rodzinne zjazdy, kiedy spotykają się wszystkie pokolenia - zdradziła Virginie Viard w notatkach, które towarzyszyły wirtualnemu pokazowi Chanel haute couture wiosna-lato 2021, gdzie modelki schodziły po schodach paryskiego Grand Palais, wyczarowując wiejskie wesele. - W Chanel panuje właśnie taki duch - mówiła Viard. – Bo Chanel jest jak rodzina.

Kim Jones, podobnie jak Viard, myślał o rodzinnych więzach, kiedy tworzył debiutancką kolekcję couture dla Fendi (jego pierwszy w historii pokaz mody damskiej), która jest hołdem złożonym grupie Bloomsbury – brytyjskim artystom, intelektualistom i pisarzom, z siostrami Vanessą Bell i Virginią Woolf na czele.

Grupa, która powstała w 1905 roku, początkowo spotykała się na cotygodniowych drinkach w mieszkaniu Vanessy i Virginii w londyńskiej dzielnicy Bloomsbury. Z czasem przeniosła się do East Sussex, gdzie Bell stworzyła wiejski dom rodzinny podczas pierwszej wojny światowej. Znany pod nazwą „Charleston” dom szybko stał się towarzyskim i artystycznym epicentrum, a kiedy wojna dobiegła końca, grupa Bloomsbury (połączona niezliczonymi romansami, jak również twórczymi poszukiwaniami) kontynuowała swoją wiejską codzienność, żyjąc wspólnie, jak rodzina. Woolf kupiła dom w East Sussex w 1919 roku, niedaleko miejsca, gdzie Kim Jones (który dorastał w tej okolicy) dziś ma swoją oazę.

Na pokaz pierwszej kolekcji haute couture, w istocie autobiograficznej, zaprosił długoletnią przyjaciółkę Kate Moss, która wystąpiła razem z córką Lilą Grace. Tegoroczne pokazy haute couture dają nam bardzo ważną lekcję życia: w świecie mody, jak i w życiu, rodzina zawsze jest na pierwszym miejscu.

1/9Kate Moss z córką Lilą na pokazie Fendi

Proszę czekać..
Zamknij