Znaleziono 0 artykułów
03.02.2021

Modele, aktorki i artystki w kampanii Bottegi Venety Salon 01

Michalina Murawska

Kameralnemu pokazowi kolekcji Salon 01 w Londynie w październiku ubiegłego roku towarzyszyło wydanie trzech książek: moodboardu Daniela Lee, zbioru zakulisowych zdjęć Tyrone’a Lebona i opracowanie niemieckiej artystki Rosemarie Tockel, która otworzyła publikację słowami: „Pokochałam Daniela, gdy zmusił mnie do zapomnienia o tym, jak postrzegam piękno”. Teraz dyrektor kreatywny Bottegi Venety zaprosił ją do udziału w kampanii.

Stale współpracującemu z Bottegą Venetą Tyrone’owi Lebonowi (z Lee zaprzyjaźnił się, gdy ten pracował jeszcze w Celine) po raz kolejny udało się uzyskać hipnotyzujący efekt – analogowy, lekko ziarnisty, ale z mocno nasyconymi kolorami. Oprócz modeli, przed jego obiektywem stanęły artystki – Tockel i brytyjska aktorka Sheila Atim, a także zwierzęta – dalmatyńczyk i papuga. Niewykluczone, że wybór tych ostatnich był ukłonem w stronę twórczości Tockel. Podczas jej wystawy „A Cosmos”, którą w 2012 roku otworzyła w New Museum w Nowym Jorku, jeden z tryptyków namalował orangutan o imieniu Tilda. – Małpa interesuje mnie jako naśladowca istot ludzkich – mówiła wtedy.

Podobne artykułyBottega Veneta Salon 01: UkojeniePola DąbrowskaMocny kontrast zdjęć koresponduje z kolorystyką kolekcji Salon 01, zaprezentowaną w październiku 2020 roku. Uwagę gości przykuwały wtedy zielone komplety w odcieniu intensywnej zieleni i dopasowane pod kolor klapki na obcasie, żółte sukienki robione na szydełku, wielokolorowe płaszcze o fasonie litery „A” i krwiście czerwone topy bez rękawów. Kolekcję okrzyknięto jedną z najlepszych w sezonie. Sesja wizerunkowa dorównuje jej poziomem.

1/12Zobacz niezwykłą kampanię Bottegi Venety Salon 01

Proszę czekać..
Zamknij