Znaleziono 0 artykułów
09.02.2021

Premierowo na Vogue.pl: Najnowsza kolekcja ParelParel

Michalina Murawska

W poprzednim sezonie inspiracją twórców marki ParelParel była Georgia O’Keeffe. Tym razem na warsztat biorą twórczość innej wielkiej artystki, Hilmy af Klint. Na podstawie wybranych obrazów powstały cztery wyjątkowe wzory.

Punktem wyjścia kolekcji ParelParel po raz kolejny są kobiety. Projektantki marki inspirują się twórczością wielkiej Hilmy af Klint, a projekty prezentują w zmysłowej kampanii. Ciało, ozdobione oczywiście pięknymi biżuteryjnymi formami, jest na pierwszym planie.

Dzieła szwedzkiej prekursorki abstrakcjonizmu mają realne przełożenie na projekt – wzory i unikatowe zapięcie nawiązują do kilku obrazów autorstwa Klint.

I tak wzór muszli „Hilma Shell” jest inspirowany obrazem „They Tens Mainstay IV” z 1907 r. Prostokąt z rzeźbionym sercem „The Dove” nawiązuje do cyklu dzieł „Dove nr 2” z 1915 r. A czterolistna koniczyna „Klover” to wynik fascynacji cyklem obrazów „Group IV No. 2 The Ten Largest Youth”, także datowanym na początek XX w. Jest jeszcze zapięcie do naszyjników i chokerów, do którego stworzenia zainspirował projektantki obraz „The Swan, No. 24” z 1915 r.

Wszystkie formy zostały wykonane ręcznie. Wykańczają je kamienie szlachetne, m.in. afrykański żółty opal.

 

Zdjęcia: Paulina Wesołowska

Modelka: Alicja Anna, Uncover Models

Makijaż/Włosy: Ola Łęcka, BUKU Team

1/15Tylko u nas: Zmysłowa kampania kolekcji biżuterii ParelParel

  1. Moda
  2. Premiery
  3. Premierowo na Vogue.pl: Najnowsza kolekcja ParelParel
Proszę czekać..
Zamknij