Znaleziono 0 artykułów
01.04.2021

Mugler wiosna-lato 2021: Blisko ciała

Aleksandra Lewandowska

Celebruję wszystkie kształty ciała – powiedział Casey Cadwallader, dyrektor kreatywny Mugler, którego najnowsza kolekcja, opierająca się na DNA marki, niezmiennie szokuje, jak i zachwyca.

Ubiegły rok był dla Caseya Cadwalladera rokiem decyzji. Projektant zrezygnował z tworzenia pre-kolekcji na rzecz ready-to-wear i specjalnych zamówień haute couture dla światowych gwiazd, między innymi Miley Cyrus, Dua Lipy, Kylie Jenner czy Beyonce.

Kim jest główny projektant Thierry Muglera?

Amerykański projektant kieruje francuskim domem mody od trzech lat i tak jak twórca marki, Thierry Mugler, kocha szokować. – Ważne jest, by robić skandaliczne rzeczy, które przyprawiają o zawrót głowy. Na tym opiera się ten dom mody – powiedział w wywiadzie dla „Vogue Runway”. – Ale chodzi też o to, by zająć się interesującą, codzienną garderobą – dodał.  Codzienna garderoba według Cadwalladera to niekoniecznie to, co wyobrażamy sobie, gdy planujemy strój do pracy.

(Fot. materiały prasowe)

Kolekcja Thierry Mugler na wiosnę-lato 2021

Seksowne i odsłaniające ciało projekty z wiosenno-letniej odsłony ready-to-wear, wykonane zostały z przetworzonej lycry i rozciągliwej siateczki, podkreślającej kobiece kształty i figurę. W kolekcji pojawiły się wycięte topy, obcisłe sukienki, prześwitujące kombinezony, marynarki z szerokimi ramionami i czarno-białe koszule oversize. Utrzymane zostały zarówno w kolorystyce stonowanej, jak i neonowej: czerni, beżu, bieli, błękicie i zieleni. – Dla mnie znaczenie ma każde ciało – nie tylko chude, ale takie, które ma większą pupę i piersi. Ubrania mają pomagać w lepszym samopoczuciu, a nie sprawiać, że czujemy się źle. Celebruję wszystkie kształty ciała – wyznał Casey Cadwallader.

W nakręconym przez Torso Solutions filmie promującym kolekcję, modelki, między innymi Bella Hadid i Irina Shayk tańczą, skaczą, chodzą do tyłu i wykonują ekstremalne figury. Bawią się tak, jak Cadwallader, kiedy projektuje.

 

1/26Odważna kolekcja Mugler na wiosnę-lato 2021

  1. Moda
  2. Premiery
  3. Mugler wiosna-lato 2021: Blisko ciała
Proszę czekać..
Zamknij