Znaleziono 0 artykułów
26.04.2021

Ekologiczna kolekcja COS na lato 2021

Pola Dąbrowska

Letnia kolekcja marki COS powstała z myślą o wakacjach w mieście i na plaży. Projektanci uchwycili w niej ducha ostatniej dekady XX wieku, przywołując stylistykę melancholijnych fotografii Glena Luchforda.

W latach 90. XX wieku nastąpił zwrot ku prostocie. Kończyła się era krępujących ruchy garsonek i ciężkiej biżuterii bohaterów „Dynastii”. Z salonów projektanci wyszli na ulice. Rozpoczęła się dekada nowojorskiego minimalizmu. Ta swoboda tamtych lat ukształtowała kolekcję marki COS na lato 2021.

Na linię składają się luźne tuniki malowane w pasy lub zanurzone w butelkowej zieleni, dopasowane bezrękawniki z golfem oraz kolumnowe spodnie palazzo – androgyniczne i zmysłowe. Projektanci COS przygotowali serię kostiumów kąpielowych – jednoczęściowych i bikini, które mogą zastąpić top lub braletkę. Każdy z nich uszyto z nylonu otrzymanego w procesie recyklingu.

Dla mężczyzn powstały koszule w kolorach lipcowego nieba i pulowery utrzymane w tym samym tonie. W ofercie znajdziemy również oversize’owe spodnie i marynarki niczym z „Policjantów z Miami” lub polówki i szorty „Utalentowanego pana Ripleya”.

W tym sezonie marka zastosowała ekologiczne materiały tkane z włókien lnu i konopii, których uprawa pozwala na mniejsze zużycie wody i pestycydów. Innowacyjne technologie wpłynęły również na proces tworzenia akcesoriów – plecionych toreb, klapek czy męskich sandałów. Te ostatnie powstały z elastycznej pianki z masy algowej, opracowanej przez markę Bloom. Połączono siły z antwerpskim przedsiębiorstwem Yuma Labs, dzięki czemu zaprojektowano pierwszą neutralną płciowo i ekologiczną linię okularów przeciwsłonecznych COS.

Zdjęcia: Robin Galiegue

Stylizacja: Virginie Benarroch i Mitchell Belk

Wystąpili: Veronika Kunz, Ajok Madel, Sora Choi, Babacar N'doye i Jonas Glöer

1/22Ekologiczna kolekcja COS na lato 2021

Proszę czekać..
Zamknij