Znaleziono 0 artykułów
08.07.2021

Kolekcja ślubna Rosa Clará inspirowana „Wielkim Gatsbym”

Pola Dąbrowska

Projektanci hiszpańskiej marki Rosa Clará w sezonie letnim czerpią z estetyki szalonych lat 20., Złotej Ery Hollywood i historii Wielkiego Gatsby’ego, przekładając blichtr epoki na współczesne kody.

Jeśli wierzyć wydarzeniom opisywanym w najsłynniejszej powieści Francisa Scotta Fitzgeralda, w latach 20. ubiegłego wieku co tydzień nowojorska śmietanka towarzyska gromadziła się w okazałej rezydencji tajemniczego Wielkiego Gatsby’ego. Tam właśnie, w rytmie jazzu, goście oddawali się zabawom do białego rana.

Projektanci marki Rosa Clará zainspirowani blichtrem Złotej Ery Hollywood, stworzyli kolekcję trzynastu sukien ślubnych reinterpretujących fasony z dawnych lat. Charakterystyczne dla tego okresu kreacje z obniżoną talią, bogato zdobionym gorsetem i spódnicą z frędzli przekształcono w posągowe suknie z tiulu wyszywanego perłami i cekinami w geometryczne wzory art déco. Strusie pióra wykorzystywane niegdyś w opaskach na włosy, w Rosa Clará zastosowano jako epolety wieńczące ramiączka tulipanowych kreacji z dekoltem w kształcie litery „V”. A krój klasycznej slip dress z lejącej się satyny przełożono na opływające sylwetkę suknie z jedwabiu. Każdy z modeli mieni się kryształkowymi aplikacjami w kolorach masy perłowej, srebra lub szampana, co dopełniają akcesoria z linii Gatsby – tiary, kolczyki i boa.

Kampanię towarzyszącą premierze kolekcji sfotografowano w spektakularnym zamku Sant Marçal w Barcelonie.

1/28Zjawiskowe suknie ślubne marki Rosa Clará inspirowane „Wielkim Gatsbym”

  1. Moda
  2. Premiery
  3. Kolekcja ślubna Rosa Clará inspirowana „Wielkim Gatsbym”
Proszę czekać..
Zamknij