Znaleziono 0 artykułów
08.07.2021

Łagodne dla skóry i planety – szampony i odżywki Soap for Globe

Pola Dąbrowska

Nawilżający wyciąg z aloesu, antybakteryjny ekstrakt z pokrzywy i substancje myjące z kokosa, a wszystko zamknięte w bryłce zapakowanej tylko w tekturowe pudełko. Bez odpadów, plastiku i zbędnych składników. Z troski o skórę głowy, włosy i środowisko, dermatolodzy Soap for Globe opracowali innowacyjne szampony i odżywki w kostce.

Nowa polska marka Soap for Globe oferuje kosmetyki w kostce przeznaczone do pielęgnacji skóry głowy i włosów. Forma zwartej bryły i skład oparty o przebadane substancje syntetycznei starannie wyselekcjonowane naturalne ekstrakty pozwoliły ograniczyć zużycie plastiku niezbędnego w przypadku kosmetyków w płynie.

(Fot. Edyta Bartkiewicz)

W składzie poszczególnych produktów znajdziemy substancje myjące z kokosa, prowitaminę B5, która działa przeciwzapalnie, nawilżająco i dodaje włosom blasku, odżywcze masło shea oraz kakaowe, olej arganowy, olejek jojoba, a także wygładzające olejki: lniany i makadamia ułatwiające stylizację fryzury. Kompozycję składników wzbogacono o wzmacniające wyciągi ze skrzypu polnego, żeńszenia oraz aloesu i antybakteryjny ekstrakt z pokrzywy. Wykorzystano je m.in. w różowych szamponach, które dobrze sprawdzą się dla włosów po koloryzacji, zapewniając im długotrwałe nawilżenie i regenerację. Z kolei żółte kostki przeznaczone są dla włosów suchych i zniszczonych, a zielone - dla przetłuszczających się. Białe powstały z myślą o alergikach, zaś grafitowe wzmacniają cebulki męskich włosów. Większość z nich ma swoje odpowiedniki w postaci odżywek.

(Fot. Edyta Bartkiewicz)

Każdy z szamponów wystarcza na około 30-60 zastosowań, a odżywka - nawet na 80. Kosmetyki Soap for Globe dostępne są na soapforglobe.com.

1/9Łagodne dla skóry i planety – szampony i odżywki Soap for Globe

Proszę czekać..
Zamknij