Znaleziono 0 artykułów
22.07.2021

Ksenia Schnaider Pre-Spring 2022: Archiwum letnich wspomnień

Michalina Murawska

Choć ukraińska marka zdobyła popularność dzięki wszechstronnemu podejściu do dżinsu, w kolekcji Pre-Spring 2022 sięga po nowe tkaniny. Gruba bawełna towarzyszy miękkim lnom, denim staje się bardziej miękki, do głosu dochodzą także dzianiny. Klimat całości nawiązuje do tęsknoty za sielskością wakacji.

Ksenia i Anton – duet w pracy i w życiu – byli w europejskiej modzie prekursorami zrównoważonej produkcji i projektowania ubraniowych hybryd, które z jednej strony okazywały się wszechstronne i wygodne w noszeniu, a z drugiej przykuwały wzrok awangardowymi i niespotkanymi wcześniej formami. Przykład? Dżinsowe spodnie Demi-Denims, w których nogawki podzielono na dwie części. Ich ukochany denim pojawia się w każdej kolekcji. Jednak w najnowszej, na sezon Pre-Spring 2022, o palmę pierwszeństwa walczy z grubą bawełną i lnem, a także z mięciutkimi dzianinami.

W najnowszej odsłonie marki twórcy starali się oddać atmosferę błogości i sielskości, niczym niezakłóconego spokoju i beztroski, jaką kojarzą z wakacjami. Odwołują się do natury i szukają ponadczasowych, wielofunkcyjnych sylwetek – takich, które można nosić dzień po dniu, w różnych stylizacjach i konfiguracjach.

Jest tu spódniczka mini, z której wystaje bawełniany fragment przywodzący na myśl męskie bokserki. Są luźne białe bermudy i dopasowany do nich biały top bez rękawów – trochę piżamowe, ale jednak bardzo ready-to-wear. Są kamizelki z lnu, dżinsy z frędzlami i kardigany z melanżowej wełny. Choć sfotografowano je na łące, nie możemy doczekać się, by zobaczyć je na ulicach. I na Instagramie – tam zaświecą pełnym blaskiem.

16/20Ksenia Schnaider Pre-Spring 2022: Archiwum letnich wspomnień

Proszę czekać..
Zamknij