Znaleziono 0 artykułów
12.08.2021

By Malene Birger wiosna-lato 2022: Ciąg dalszy nastąpi

Michalina Murawska

Zamiast co sezon pisać nowy rozdział, chcę, by każdy kolejny był kontynuacją poprzedniego – mówi dyrektorka kreatywna By Malene Birger Maja Dixdotter. Kolekcja na wiosnę-lato 2022 rozszerza więc motywy zaprezentowane w sezonie jesiennym. Jest minimalistycznie, trochę boho i bardzo stylowo.

To być może najlepsza kolekcja, jaką Dixdotter zaprojektowała dla By Malene Birger. Duńska marka od 2003 roku słynie z dyskretnej elegancji. Nowa dyrektorka kreatywna wizję tę wnosi na wyżyny.

Nic dziwnego, że jej projekty kochają fanki The Row i Jil Sander. Choć od amerykańskiej i włoskiej marki różnią By Malene Birger przystępniejsze ceny, podobnie jak siostry Olsen i małżeństwo Meierów, Dixdotter hołduje ponadczasowej, lecz niepozbawionej wyrazistej formy modzie. Luźne konstrukcje i przygaszona paleta kolorów przeplatana gdzieniegdzie ciepłymi barwami, towarzyszą w jej kolekcjach zabawie z materiałem.

Dixdotter chce, by każdy kolejny sezon był kontynuacją poprzedniego. Kolekcje i projekty mają się przenikać, a razem składać na wizualną komunikację marki. W sezonie wiosna-lato 2022 styl minimalistki łączy się z estetyką elegantki i nomadki. Sukienki uszyte są z cienkiej dzianiny albo mają fason kaftanów. Torebki osiągają rozmiar XXL lub przyjmują formę miękkiej kopertówki. Są luźne spodnie, nieco przyduże płaszcze i obszerne kurtki. Można wyglądać w nich wytwornie, ale też bardzo cool.

 

1/27Kolekcja By Malene Birger wiosna-lato 2022: Gratka dla minimalistek

  1. Moda
  2. Premiery
  3. By Malene Birger wiosna-lato 2022: Ciąg dalszy nastąpi
Proszę czekać..
Zamknij