Znaleziono 0 artykułów
13.08.2021

ROTATE wiosna-lato 2022: Życie to impreza

Michalina Murawska

Projektantki ROTATE Birger Christensen tworzą ubrania, w których można przetańczyć całą noc. Coraz chętniej sięgają po ready-to-wear. Ich kolekcja na wiosnę-lato 2022 to wyważony miks wyrafinowanych, casualowych i stylowych fasonów.

Nie wiadomo, czy podczas pracy nad kolekcją wiosna-lato 2022 dziewczyny z ROTATE słuchały hitu Tracy Chapman „Fast Car”, ale na pewno tworzące scenografię samochody vintage odegrały w pokazie równie istotną rolę, co kolekcja.

W niej imprezowe fasony projektantki postanowiły wymieszać z łatwym w noszeniu ready-to-wear. Zaproponowały kurtki z szerokimi ramionami i dwurzędowe płaszcze, a jeśli proponowały ultrakrótkie sukienki, to w moherowej lub dzianinowej wersji.

Czy to znak, że nie chcą już kojarzyć się wyłącznie z wieczorowymi sukienkami? Jeśli tak, wykonały w tym kierunku solidny pierwszy krok. Ich propozycje sprawiają wrażenie efektownych, ale dających swobodę stylizacji. Wyglądają dobrze z różnymi dodatkami i w różnej oprawie – od bardziej minimalistycznej, po reprezentującej wizerunek współczesnej femme fatale.

W letniej kolekcji Rotate faworytów odnajdzie każda z nas. Są tu lateksowe spodnie i kuse braletki, są oversize’owe garnitury i komplety z miękkiej dzianiny. Są robione na szydełku spodnie (robótki ręczne są jednym z największych trendów podczas tygodnia mody w Kopenhadze) i sukienki bez ramiączek przywołujące na myśl klimat mody z początków lat 2000. Do wyboru, do koloru.

1/29Kolekcja Rotate wiosna-lato 2022: Wymarzone ubrania na imprezę i nie tylko

  1. Moda
  2. Premiery
  3. ROTATE wiosna-lato 2022: Życie to impreza
Proszę czekać..
Zamknij