Znaleziono 0 artykułów
18.02.2019

Premierowo na Vogue.pl: Sasnal, Buzek i Maffashion w jednym albumie

Basia Czyżewska

Te zdjęcia pokazują ich dystans do siebie i inną naturę niż ta, która znamy z mediów mówi Vasina.

Obok Brodki, która towarzyszy marce od początku, w książce pojawia się też Wilhelm i Anka Sasnal, Agata Buzek, Rosalie, czy Maffashion. Ale to nie jest lookbook z celebrytami. Chodziło o eksperyment, chciałam sprawdzić, co się stanie z moim projektem, kiedy założy go ktoś z zupełnie inną energią i stylem - mówi VasinaDo swojego projektu – stworzenia albumu z kampanią ostatniej kolekcji „Personage” – zaprosiła 15 wyrazistych osób, które są jej szczególnie bliskie albo imponują jej swoją postawą.

Magdalena Wunsche i Agnieszka Samsel, fotografki, które portretowały bohaterów wystylizowanyh przez Vasinę, potraktowały modeli jak aktorów. Zbudowały wokół nich własną historię, gubiąc ich celebryckość. Brodka i Masłowska mają pomalowaną  mocnym kolorem twarz. Dzięki temu zabiegowi zlewają się z graficznymi ubraniami. Natomiast Kayah czy Kasia Sokołowska są zatopione w roślinach albo elementach scenografii, stając się zupełnie anonimowym elementem kompozycji.

– Moje ubranie sa mocne, ale mają tylko dopełniać temperament. A w tym projekcie chodziło nam właśnie o ludzi. Myślę, ze te zdjęcia pokazują ich dystans do siebie i inną naturę niż ta, którą znamy z mediów -  mówi projektantka, a po chwili przyznaje - traktuję ten album bardzo artystycznie. Taka postawa jest szczególnie ważna w branży. Nie chciałabym patrzyć na modę tylko komercyjnie.

Vasina planuje pokazywać jedną kolekcję w roku i wydawać limitowany nakład albumu.

 

1/7Monika Brodka

  1. Moda
  2. Premiery
  3. Premierowo na Vogue.pl: Sasnal, Buzek i Maffashion w jednym albumie
Proszę czekać..
Zamknij