Znaleziono 0 artykułów
08.05.2019

Szmaragd, krokodyl oraz szpilki

Katarzyna Pietrewicz

#butytakiejakja, czyli stworzone przez kobietę, która kocha szpilki, ale jednocześnie wie, jak ważny jest komfort w codziennym życiu. Dziś w Warszawie Kasia Sokołowska zaprezentowała swoją autorską markę Emeralds and Crocodiles, w której szpilki i baletki zawsze idą ze sobą w parze.

– Koncept Emeralds and Crocodiles powstał z mojej potrzeby i tęsknoty. Wierzę, że też z potrzeby każdej z Was – czytamy w oficjalnej informacji prasowej nowo powstałej marki. Kasia Sokołowska, reżyser i choreograf pokazów mody, dokładnie wie, co to znaczy praca na obcasach. Od ponad 24 lat współpracuje z czołówką modowych marek i projektantów, inspirując swoim stylem tysiące Polek. Pełni jednocześnie funkcję dyrektora artystycznego, m.in. The Designer Gallery w Galerii Mokotów, jest ambasadorką polskich i światowych marek, a także zasiada w jury popularnego reality show o modelkach. 

Tym razem postanowiła jednak stworzyć swój autorski projekt, skierowany do kobiet, które kochają wyzwania i niczego nie udają. A w dodatku cenią zarówno elegancję w sytuacjach biznesowych, jak i swobodę dnia codziennego: – Po całym dniu na szpilkach marzyłam o baletkach. Niestety jedyne, które miałam w samochodzie nie pasowałykompletnie do ubrania. Wtedy w mojej głowie powstał pomysł, czemu nie mieć szpilek i baletek w identycznym stylu? – wspomina Kasia Sokołowska. Dlatego projekty Emeralds and Crocodiles zawsze występują w komplecie: każde pudełko zawiera wybrane szpilki oraz baletki w tym samym kolorze w prezencie.

Kasia Sokołowska w kampanii marki Emeralds and Crocodiles (Fot. Jacek Kołodziejski)

Pracy nad koncepcją marki, która rozpoczęła się trzy lata temu, towarzyszyły liczne wyzwania, problemy techniczne i produkcyjne, z którymi reżyser i choreograf musiała się zmierzyć. Ale było warto. Znajdujące się w portfolio marki szpilki zostały wykonane w oparciu o oryginalne kopyto szewskie zaprojektowane i wykonane we Włoszech na specjalne zamówienie Kasi Sokołowskiej. Co więcej, zgodnie z ideą odpowiedzialnej mody buty są produkowane w Polsce, przez wysoko wykwalifikowanych rodzimych rzemieślników.

W ofercie Emeralds and Crocodiles znajdziemy klasyczne modele, które wyróżnia unikalny i niepowtarzalny kolor. Mud Suede to propozycja wykonana ze skóry zamszowej w kolorze rozbielonego błota, które jest również znakiem rozpoznawczym marki. Czarna elastyczno-bawełniana taśma dopasowuje but do kształtu stopy i zapewnia niezwykły komfort użytkowania. Z kolei Desert Suede to propozycja w odcieniu pustynnej żółci, która sprawdzi się jako uzupełnienie wiosenno-letnich stylizacji. Dla kobiet śledzących aktualne trendy, ale jednocześnie szukających klasycznych modeli Mud Crocodile i White Crocodile będą perfekcyjnym wyborem. Po raz kolejny na pierwszy plan wysuwa się tutaj odcień rozbielonego błota, a także biel, która oddaje charakter nowoczesnej kobiety. Wykonane z najwyższej jakości włoskiej skóry tłoczonej we wzór krokodyla będą przysłowiową kropką nad „i” kobiecej stylizacji. 

Nazwa marki nawiązuje do kultowego filmu z lat 80. „Miłość, szmaragd i krokodyl” i głównej bohaterki Joan, która w towarzystwie Michaela Douglasa stawiała czoło przeciwnościom losu w tropikalnej dżungli: – To jedna z moich ulubionych bohaterek. Zawsze żartowałam, że jestem taką Joan, tylko w miejskiej dżungli – wyznaje Kasia Sokołowska. I właśnie z myślą o intensywnej, nieprzewidywalnej codzienności powstały buty Emeralds and Crocodiles, stworzone z ponad dwudziestoletniego doświadczenia chodzenia na obcasach.

Produkty marki znajdziecie na www.emeraldsandcrocodiles.com

1/15Kampania marki Emeralds and Crocodiles

  1. Moda
  2. Premiery
  3. Szmaragd, krokodyl oraz szpilki
Proszę czekać..
Zamknij