Znaleziono 0 artykułów
23.05.2019

Harmony Korine dla Gucci

Basia Czyżewska

Współtwórca kultowego filmu „Kids” jest autorem zdjęć nowej kampanii włoskiego domu mody.

Jego kariera zaczęła się od spotkania w nowojorskim parku – stałej miejscówce skejterów. Nieznany jeszcze szerzej reżyser Larry Clark namówił Korine'a do napisania historii o jego środowisku – nowojorskich nastolatkach jeżdżących na deskach w czasach pandemii AIDS. Niedługo później 21-letni wtedy Harmony Korine zadebiutował jako scenarzysta skandalizującego filmu „Dziecki” („Kids”). To był punkt zwrotny w jego życiu. Otworzył mu drogę do kolejnych filmów, które również reżyserował, m.in. „Gummo” („Skrawki”), „Julien Donkey-Boy”, czy „Spring Breakers”.

Korine podchodził jednak do swojej twórczości bardzo interdyscyplinarnie – tworzył teledyski, grafiki (niektóre pojawiły się nawet na deskorolkach Supreme), był aktorem, pisał książki i zupełnie naturalni chwycił też za aparat fotograficzny. Nowa kampania męskiej kolekcji garniturów Gucci Pre-Fall 2019 została sfotografowana właśnie przez Harmony Korine.

 

Harry Styles, kojarzony najczęściej jako członek zespołu One Direction, pojawia się w eklektycznej scenerii – biura z antycznymi popiersiami, ogrodzie, po którym przechadzają się gęsi. Harry jest nonszalancki i artystowski, łamie formalny charakter kolekcji równie mocno, jak stylizacje Christophera Simmondsa
– marynarka do spodni dresowych, basenowych klapek i pomalowanych paznokci u stóp. Jest nowym bohaterem wizji Harmony'ego Korine'a.

 

1/6Harmony Korine dla Gucci

  1. Moda
  2. Premiery
  3. Harmony Korine dla Gucci
Proszę czekać..
Zamknij