Znaleziono 0 artykułów
17.07.2019

Omega świętuje 50. rocznicę lądowania człowieka na Księżycu

Katarzyna Pietrewicz

16 lipca 1969 roku statek kosmiczny Saturn V wystartował z Centrum Kosmicznego im. Johna F. Kennedy’ego na Florydzie. Cztery dni później świat wstrzymał oddech, by obserwować, jak członkowie misji stawiają pierwsze kroki na Księżycu. Marka Omega postanowiła uczcić okrągłą rocznicę tego niezwykłego wydarzenia. Podczas imprezy zorganizowanej w Elektrowni Powiśle goście po raz pierwszy mogli zobaczyć dwie limitowane edycje modeli zegarków zaprojektowanych specjalnie na ten jubileusz.

Ponad pół wieku temu zegarek Speedmaster marki Omega przeszedł rygorystyczne, wręcz ekstremalne testy kwalifikacyjne. Tym samym stał się oficjalnym zegarkiem NASA ze specjalnym certyfikatem „Flight-qualified by NASA for All Manned Space Missions”. Dzięki temu to właśnie te modele Neil Armstrong i Buzz Aldrin mieli ze sobą, kiedy stawiali pierwsze kroki na Srebrnym Globie.

Aby uczcić okrągłą rocznicę wydarzenia, które otworzyło drogę do eksploracji przestrzeni kosmicznej, Omega zorganizowała specjalny event. Tło imprezy stanowiły industrialne wnętrza Elektrowni Powiśle, w których królowały księżycowa szarość i czerń. Wiodącym symbolem wydarzenia był złoty astronauta, którego realnych rozmiarów figurę zaprojektowano z okazji rocznicy. Gości w gwiezdną przestrzeń przenosiły instalacje świetlne, a także galaktyczna scenografia. Wszystko po to, aby podkreślić, jak znacząca była i w dalszym ciągu jest rola zegarków Omegi w działalności NASA.

Zaproszeni goście, wśród których znalazł się aktor Maciej Musiał (jako jedyny z Polski dołączył do grona przyjaciół marki związanych z celebracją wydarzenia sprzed pół wieku), mogli po raz pierwszy w Polsce zobaczyć dwie limitowane edycje zegarków Speedmaster. Pierwszy model, nawiązujący do historycznego projektu z 1969 roku, został w całości wykonany z 18-karatowego złota Moonshine™. To ekskluzywny stop o nieco jaśniejszym niż tradycyjne złoto odcieniu i wyższej odporności na matowienie. Drugi model został z kolei wykonany z połączenia stali szlachetnej i 18-karatowego złota Moonshine™. Co ciekawe, na subtarczy, na godzinie 9, na płytce ze złota Moonshine™, umieszczono wizerunek Buzza Aldrina, kroczącego w dół po drabince modułu księżycowego. 

 

1/14Omega świętuje 50. rocznicę lądowania człowieka na Księżycu

  1. Moda
  2. Premiery
  3. Omega świętuje 50. rocznicę lądowania człowieka na Księżycu
Proszę czekać..
Zamknij