Znaleziono 0 artykułów
15.09.2019

Premierowo na Vogue.pl: Kolekcja marki Vicher na sezon jesień-zima 2019-2020

Anna Konieczyńska

Dwie siostry – Katarzyna i Inez – swoją najnowszą kolekcję „Rebellious” stworzyły dla kobiety niepokornej. – Stawiamy na awangardowe połączenia różnych estetyk – nowoczesności z klimatem elżbietańskiego dworu, tego, co elitarne i egalitarne – mówią projektantki. 

Wicher, wiatr, bryza. Powiew świeżości, nowe trendy, ożywcze inspiracje. Marka o nieprzypadkowej nazwie Vicher, która każdą kolejną kolekcją ugruntowuje swoją pozycję w branży, powstała dzięki sile siostrzanej przyjaźni. Tworzą ją bowiem dwie siostry – Inez i Katarzyna. Obie po studiach humanistycznych (Inez skończyła polsko-francuskie studia doktoranckie, a Kasia kulturoznawstwo) zdały na łódzką ASP, by rozwijać pasję projektowania. 

Vicher konsekwentnie buduje swój styl na bazie eklektycznych inspiracji. Nowoczesne formy łączą się tutaj z kulturą, sztuką i modą minionych epok. Ubrania z oferty marki powstają lokalnie, założycielki chętnie współpracują z zaufanymi rzemieślnikami (np. przy dzierganiu swetrów), detale (np. ilustracje na tkaninach), wykonywane są ręcznie.

Kobiecość marki Vicher jest indywidualistyczna, niepokorna, zadziorna. Najpełniej tę afirmację widać w najnowszej kolekcji. „Rebellious” na sezon jesień-zima 2019-2020 to kalejdoskop epok – inspiracje retro mieszają się z najnowszymi trendami, ale projektantki nigdy nie tracą z oczu praktycznego zastosowania. 

Uwagę zwracają detale, m.in. wysokie kołnierze i kryzy, plisy, czy też ręczne zdobienia i wykończenia. Oprócz szerokich sukienek maksi w stylu Gucci, Chloé, czy Ganni albo perełek z butików vintage znalazły się tu miejsce dla spodni z wysokim stanem, 

Kobiecość przeplata się z męskimi akcentami – mięsiste tkaniny zdobione są słodkimi bufkami. Nie brakuje też głębokich dekoltów, podkreślonej talii i pięknych wzorów.  Paleta barw – od purpury przez szmaragdową zieleń – to ukłon w stronę polskiej jesieni, a graficzne wzory nawiązują do lat 70. – epoki hipisów i glamouru. Nasze typy to bufiasta bluzka w odcieniu lila, spodnie w biało-czarne kwiaty i biała bluzka z koronek. Chętnie wystylizujemy je tak, jak pokazuje Ewelina Gralak, która pracowała przy kampanii – na zasadzie kontrastów. Nad koncepcją sesji pracował z nią Łukasz Pukowiec, który fotografował także dla „Vogue Polska”. Nostalgiczna sesja powstała w promieniach słońca w ostatnich dniach lata.

Fotograf: Łukasz Pukowiec
Stylistka: Ewelina Gralak
Produkcja: Olga Janicka, Kornelia Strzelecka
Asystent stylistki: Przemysław Falarz
Asystent fotografa: Ireneusz Krynicki
Modelki: Maja Salomon/D’Vision &
Sneha Kaul / Elite Model
Makijaż i włosy: Anna Stykała

1/68Premierowo na Vogue.pl: Kolekcja marki Vicher na sezon jesień-zima 2019-2020

Proszę czekać..
Zamknij