Znaleziono 0 artykułów
17.11.2019

Alexander McQueen Pre-Spring 2020: Z miłości do natury

Michalina Murawska

W nowej kolekcji wyróżniają się wibrujące odcienie czerwieni i fuksji oraz misterne detale potwierdzające kunszt dyrektor kreatywnej domu mody McQueen, Sary Burton.

Sarah Burton, która stery brytyjskiej marki przejęła w 2010 roku, tuż po śmierci jej założyciela, w kolekcji Pre-Spring 2020 po raz kolejny na piedestał wynosi naturę z całym jej pięknem, ulotnością i złożonością. Kreacje ozdabia misternymi detalami, wykańcza je szerokimi wstawkami z koronek z kolejnymi kwiatowymi motywami, a lwią część swoich projektów szyje w nasyconych odcieni fuksji i czerwieni, składając tym samym hołd jednym z najpiękniejszych kolorów, jakie występują w przyrodzie.

Kierunek ten nie jest w przypadku Burton zaskoczeniem. Stanowi bowiem kontynuację inspiracji z kolekcji na wiosnę-lato 2020. Wszystkie kreacje powstały wtedy m.in. z recyklingowanej organzy i koronki lub naturalnych lnów pozyskanych z siemienia lnianego z Irlandii Północnej, a pokryte zostały wzorami, które stanowiły zmodyfikowane wersje deseni samego Alexandra McQueena.

Burton proponuje romantyczną i nostalgiczną wizję mody, ale nie stroni też od rockandrollowej zadziorności. I tak też jest w przypadku jej najnowszych projektów. Falbaniaste, pełne objętości sukienki przełamywane są tu podkreślającymi sylwetkę modelami ze skóry czy motywami zaczerpniętymi z mody militarnej: sztywnymi garniturami zdobionymi złotymi guzikami czy dopasowanymi kurtkami uszytymi z mieszanki grubej bawełny i skóry. To dzieła sztuki, na które chce się patrzeć i które chce się nosić. Burton nie uprawia bowiem sztuki dla sztuki. Proponuje za to ready-to-wear, które nabiera artystycznego wymiaru. Dokładnie tak, jak czynił to jej mentor.

 

1/35Alexander McQueen Pre-Spring 2020: Z miłości do natury

  1. Moda
  2. Premiery
  3. Alexander McQueen Pre-Spring 2020: Z miłości do natury
Proszę czekać..
Zamknij