Znaleziono 0 artykułów
08.12.2019

Premierowo na Vogue.pl: Biżuteria ParelParel jesień-zima 2019-2020

Agata Wojtczak

Francuska artystka Claude Lalanne swoje rzeźby tworzyła z naturalnych kwiatów, liści i gałęzi, które zatapiała w miedzi i pozłacanym brązie. To właśnie jej botaniczno-surrealistyczne prace stały się główną inspiracją założycielek i projektantek ParelParel.

To nie pierwszy raz, kiedy właścicielki polskiej marki ParelParel inspirują się sztuką. W jednej z poprzednich kolekcji swoje projekty tworzyły, mając przed oczami obraz „Twarz Mae West” Salvadora Dalego.

Teraz motywy z rzeźb Claude Lalanne odnaleźć można na kolczykach, łańcuszkach, medalionach i chokerach ParelParel. – Nie miałyśmy wątpliwości, że nasza nowa kolekcja oparta będzie o przegląd jej niesamowitych rzeźb, szkiców i charakterystycznej dla artystki sztuki użytkowej. Unikalny styl designu, jaki reprezentowała Claude Lalanne, doskonale współbrzmi z naszym poczuciem estetyki – mówią twórczynie marki.

Trzecia kolekcja ParelParel różni się od pozostałych nie tylko wzornictwem. Tym razem jest w całości dostępna na specjalne zamówienie w srebrze 925 i złocie próby 585. Nowością są w niej bransolety – cienkie i delikatne, niekiedy otwarte, ozdobione muszlami, ustami albo głowami węży. Wąż pojawia się też jako oddzielna zawieszka, która oplata się wokół naszyjników z koralowymi koralikami. Wszystkie modele marki są wykonane ręcznie, przy użyciu rzadkiej metody woskowania utraconego.

Kolekcję można obejrzeć na zdjęciach Pauliny Wesołowskiej. – Bardzo zależało nam na tym, by nasza nowa kampania była nowoczesna, subtelna i idealnie oddawała ducha naszej marki. Tym razem bardziej skupiłyśmy się na kolorystyce i barwach zieleni, które były bardzo bliskie twórczości Claude Lalanne – mówią twórczynie ParelParel.

Chociaż kolekcja dopiero co trafiła na wirtualne i stacjonarne półki butiku, to dziewczyny pracują już nad kolejną kolekcją. Jak same przyznają, „tworzenie naszej biżuterii to wielomiesięczny i wymagający proces”.– Prace nad nowymi modelami już ruszyły. Intensywnie pracujemy też nad rozwojem naszej marki i ekspansją na inne rynki europejskie. Już od końca tego roku nasza kolekcja będzie dostępna na nowej międzynarodowej platformie zakupowej.

 

Rabat na nowa kolekcję ParelParel -10% znaleźć można w aplikacji mobilnej „Vogue Polska”.

 

Zdjęcia Paulina Wesołowska

Modelka Marysia Marecka, Rebel Models

Makijaż Ola Łęcka, BUKU Team 

1/10Premierowo na Vogue.pl: Biżuteria ParelParel jesień-zima 2019-2020

  1. Moda
  2. Premiery
  3. Premierowo na Vogue.pl: Biżuteria ParelParel jesień-zima 2019-2020
Proszę czekać..
Zamknij